Skocz do zawartości

Komora lakiernicza HS-E420


Kantek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W skrocie potrzebuje czegos, co bedzie zapobiegalo brudzeniu calego pomieszczenia farba z aerografu. Wychodziloby na to, ze najlepszym (a wlasciwie najprostszym) bylby zakup komory do malowania jak na zalaczonym obrazku. Jednak nie bylem w stanie znalezc zdjecia komory "w dzialaniu", tj. najlepiej z czolgiem w skali 1:35 polozonym na stoliku aby w praktyce zobaczyc jakie to jest duze. Teoretycznie wymiar przestrzeni roboczej jest zblizony do kartki A3, ale wiadomo jak to jest z wymiarami z internetu.

 

PS

Czy ta kabina posiada oswietlenie? Opis sklepowy tego nie potwierdza, a mam wrazenie, ze widzialem "swiecace" wersje + instrucje jak wymienic ledy z kostnicowych na biale.

 

2048_rd.jpg

http://www.mojehobby.pl/products/HS-E420-Spray-Booth-komora-do-malowania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.skleptechniczny.pl/kabina_malarska_hs-e420dclk,3,19957,19636

 

Kupiłem dużo taniej w tym sklepie i są diody, rzeczywiście "kostnicowe".

Wskazałem akurat ten sklep jako przykładowy. Prawdopodobnie zamówię z Amazon /eBay ze względu na to, że potrzebuję inną wtyczkę ;-)

 

Jesteś zadowolony z zakupu? Zmieści się tam czołg?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu bedac zmuszony do "niesmrodzenia wstretna chemia bo zyc w domu sie nie da",zrobilem cos podobnego,tyle,ze z kartonu.Wielkosc mozna sobie samemu dobrac.Na to lakier i bylo pancerne.Za wyciag posluzyly 3 wiatraki od kompa 12cm.

Moze rozwaz "hand made" bo koszty duzo nizsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony z zakupu? Zmieści się tam czołg?

 

 

Miałem wcześniej inną tańszą kabinę i nie byłem zadowolony. Hałas, słaby ciąg. Ta jest cichsza i ma pasującą do moich okien płaską końcówkę wydechu. Kupiłem niedawno, jeszcze nie używałem.

Moje czołgi w 1/48 zmieszczą się swobodnie. W 1/35 też nie powinno być problemu.

 

Jak znajdziesz opis wymiany diod, to jestem zainteresowany. Światło jest wstrętne i nie będzie pomagało przy malowaniu. Zmienia kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązałeś kwestię zasilania tych wiatraków z sieci? Dasz radę zrobić fotkę ustrojstwa?

Ustrojstwo juz dawno przeszlo do krainy nieskonczonych modeli:)

Ksztalt,wielkosc mozna sobie w tym wypadku dobrac indywidualnie.Generalnie wzorowalem sie na podobnych konstrukcjach.A zasilanie to bardzo prosty temat-transformator do halogenow lub (jak w moim przypadku)stary zasilacz od komputera-mostkujesz dwa piny na glownej wtyczce(zeby go wzbudzic) i to cala filozofia-obsluzy i wiatraczki i oswietlenie,podstawowe napiecia 5 i 12V masz na wyjsciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony z zakupu? Zmieści się tam czołg?

 

 

Miałem wcześniej inną tańszą kabinę i nie byłem zadowolony. Hałas, słaby ciąg. Ta jest cichsza i ma pasującą do moich okien płaską końcówkę wydechu. Kupiłem niedawno, jeszcze nie używałem.

Moje czołgi w 1/48 zmieszczą się swobodnie. W 1/35 też nie powinno być problemu.

 

Jak znajdziesz opis wymiany diod, to jestem zainteresowany. Światło jest wstrętne i nie będzie pomagało przy malowaniu. Zmienia kolory.

viewtopic.php?t=53576

 

Ostatni post w wątku zawiera instrukcję wymiany diod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kabinę w wersji z trupim oświetleniem (niestety kolega, który je przerobił nie odpisał na pytanie jakie i gdzie ledy kupić) i uważam, że jak potrzebujesz kompaktowego i składanego sprzętu chowanego po wszystkim do szafy to jest to bardzo fajny sprzęt.

Pancerka 1/35 się mieści a zawsze możesz poszerzyć o drugą (producent to przewidział).

 

Jak masz miejsce na stałe pudło lakiernicze to rozważyłbym opcję z samoróbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kabinę w wersji z trupim oświetleniem (niestety kolega, który je przerobił nie odpisał na pytanie jakie i gdzie ledy kupić)

 

Kolega przekierował do topi'cu. Tam jest podany adres strony, gdzie opisana została wymiana.

Zeby nie byc gołosłownym - oto adres strony: http://imgur.com/a/he5yS

Wiem, rozumiem, angielski nie wszyscy znają. Ale pomożemy:

Opis:

Bare LED strip (nothing fancy)

I've replaced those with 4500K LED strips.

 

Jak z powyższego widać, fabryczne LEDy zostały wymienione na LEDy dające barwę: biała neutralna 4500K. Do kupienia: wszędzie w sklepach dla majsterkowiczów, necie...

TADAAA:)

 

PS Sorry ale nie mogłem sie powstrzymać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kabinę w wersji z trupim oświetleniem (niestety kolega, który je przerobił nie odpisał na pytanie jakie i gdzie ledy kupić)

 

Kolega przekierował do topi'cu. Tam jest podany adres strony, gdzie opisana została wymiana.

Zeby nie byc gołosłownym - oto adres strony: http://imgur.com/a/he5yS

Wiem, rozumiem, angielski nie wszyscy znają. Ale pomożemy:

Opis:

Bare LED strip (nothing fancy)

I've replaced those with 4500K LED strips.

 

Jak z powyższego widać, fabryczne LEDy zostały wymienione na LEDy dające barwę: biała neutralna 4500K. Do kupienia: wszędzie w sklepach dla majsterkowiczów, necie...

TADAAA:)

 

PS Sorry ale nie mogłem sie powstrzymać;)

 

To czytaj i myśl.

 

Poprosiłem go o podanie (pw) konkretnego modelu taśmy na podmiankę - niestety się nie odezwał.

Obydwoje jesteśmy z GDAŃSKA (co ciężko nie zauważyć) więc możliwe że kupował w sklepach dla elektroników lokalnie.

 

A tak stworzył niedokończony tutek bo np. jasność diod LED podawana przez pchińczykóf może być różna pomimo że to (teoretycznie) 4500K

 

Angielski znam bom już dusie dzidzi jest, a poza tym jak miałem przyjemność używać i naprawiać pierwsze komputery PC to o języku polskim mogłeś pomarzyć...

 

PS. Sorry ale nie mogłem sie powstrzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ales mi nagadal...

diody led kup czlowieku najlepsze jakie sa dostepne na rynku. Ponoc znasz sie na elektronice. Podana byla dana barwa.to juz daje kierunek poszukiwan. Strona podana w tantym topicu mi wystarczyla.

 

O moich marzeniach z lat dzieciecych niewiele wiesz.poza tym takie argument jest do bani.

temat uwazam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie chciał zrobić zdjęcia z czołgiem w komorze, to sobie sam zrobiłem.

 

th_2016-07-26%2021.02.40_zpspulhrsel.jpg th_2016-07-26%2021.02.52_zpsiudk2uir.jpg

 

Jak widać na załączonych obrazkach jest sporo miejsca (w środku T-90 Zvezdy w skali 1:35). Komora świeci trupio więc bez wymiany LEDów się nie obejdzie. Bardzo sprytnie się składa do małego pudełeczka. Jeszcze nie sprawdzałem jak się sprawdza jako wyciąg do oparów. Sprawia wrażenie prostego, ale solidnego produktu. Trochę niestety hałasuje, ale nie można mieć wszystkiego. Póki co jestem z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja swoją kabinkę zrobiłem ze sklejki i kilku listewek, wszystko na klej i małe wkręciki. Od gór wentylator łazienkowy wyciągający opary, rura do wentylacji w domu. Tylko oświetlenie mam słabe, mam już paski ledowe tylko trzeba je przykleić i podłączyć pod zasilanie. Jestem zadowolony z działania choć teraz czeka mnie przeróbka na coś większego, większe modele w całości nie mieszczą się, czasami trzeba uważać aby nie zawadzić modelem o ściankę. Kabina na stałe zmontowana z biurkiem. Używałem do tego kilku wkrętów. U mnie koszt budowy to ze 20zł plus wentylator który już nie wiem ile kosztował.

 

Obecnie przebudowa będzie polegała na tym aby kabina była przenośna i szeroka na jakieś 60cm. Teraz ma 40cm. Przyda się także pomalowanie farbą ścianek aby było gładko i ślisko. Ułatwi to czyszczenie, przemywanie ścianek i całej kabiny. Jak ktoś chce to moge zdjęcie podrzucić jak już zrobię nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kabinkę zrobiłem ze sklejki i kilku listewek, wszystko na klej i małe wkręciki. Od gór wentylator łazienkowy wyciągający opary, rura do wentylacji w domu. Tylko oświetlenie mam słabe, mam już paski ledowe tylko trzeba je przykleić i podłączyć pod zasilanie. Jestem zadowolony z działania choć teraz czeka mnie przeróbka na coś większego, większe modele w całości nie mieszczą się, czasami trzeba uważać aby nie zawadzić modelem o ściankę. Kabina na stałe zmontowana z biurkiem. Używałem do tego kilku wkrętów. U mnie koszt budowy to ze 20zł plus wentylator który już nie wiem ile kosztował.

 

Obecnie przebudowa będzie polegała na tym aby kabina była przenośna i szeroka na jakieś 60cm. Teraz ma 40cm. Przyda się także pomalowanie farbą ścianek aby było gładko i ślisko. Ułatwi to czyszczenie, przemywanie ścianek i całej kabiny. Jak ktoś chce to moge zdjęcie podrzucić jak już zrobię nową wersję.

 

Jak masz gdzie pudło trzymać to taki produkt jest optymalny.

Niestety są tacy, którzy za takie pomaziane pudło dostaliby eksmisję i wtedy ta składana kabina jest optymalna.

 

PS. Wymieniłem w niej paski LED na barwie 4500k kupione z metra w lokalnym sklepie z częściami elektronicznymi - z zapasem wystarczy 1 metr.

 

Diametralna zmiana - koszt to kilkanaście złotych.

 

Ważne dla kupujących:

najważniejsza jest barwa (4500k) - niestety mało popularna

jasność w lumenach (lm - podawana z metra, a nie z pojedynczej diody)

 

Największa szansa na zakup z metra jest w lokalnych sklepach. Najczęściej jest sprzedawana w szpulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój kąt na modelowanie na strychu. Na szczęście nie muszę się chować z całym bałaganem. Dla tych co nie mają takiej możliwości składana komora o której piszesz, cooper69, jest najlepszym rozwiązaniem. Oświetlenie to podstawa, ja na razie mam zwykłą lampkę ale po przeróbkach bedą paski ledowe.

 

Dla mnie nie opłaca się kupować gotowej kabiny ze względu na koszt bo przy moim modelowaniu nie ma to sensu, za mało w tym siedzę ze względu na brak czasu. Co parę dni w sezonie jesienno zimowym jak coś usiądę i polakieruję to jest max. Wystarczyłby mi pewnie zwykły karton ale gdzie ja tam wentylator zamocuje i elektrykę

 

Swoją drogą, kiedyś miałem ochotę na taka kabinkę profesjonalną, jednak zabrakło funduszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

wyprowadzasz rure do pokoju? czy za okno bądź wentylacji?

 

Widzę że jest problem z dostępnością HS-E420DCK - obecnie widzę ją tylko w jednym miejscu za 436 PLN :( trochę szaleństwo - niedawno jeszcze była po 300-320 PLN...

 

może ktoś używa tych komór:

1. http://www.hobbysta.pl/przenosna-kabina-lakierniczna-odsysaniem-p-40833.html

2. http://leathercare.pl/glowna/114-kabina-lakiernicza-do-aerografu-przenosna-z-oswietleniem-komora.html

czy są lepsze/gorsze/porównywalne z HS-E420DCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura leży w szafie.

Mi wystarcza to, że zasysa i na filtrze zostaje.

 

Pamiętaj, że jest początek roku i nikt nie zamawia na magazyn w grudniu jak nie musi (remanent).

Zadzwoń do skleptechniczny i się dowiedz kiedy będzie.

 

Pierwsza została kupiona przez kolegę do testów i... zaraz poszła do ludzi. Druga podobno może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem zapachy czuć tak samo jak bez? ale pyłu itd nie ma?

 

czyli najlepiej HS-E420DCK, a jeśli nie będzie to http://leathercare.pl/glowna/114-kabina-lakiernicza-do-aerografu-przenosna-z-oswietleniem-komora.html

? a jak z filtrami? trzeba wymieniać co jaki czas?

 

jaka jest powierzchnia tej strefy poziomie szer x wys x głęb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary przed rozłożeniem i po rozłożeniu widzę i to w kilku sklepach.. ale to są wymiary całości a mnie interesuje tylko przestrzeń robocza

 

Co do usuwania zapachów - to było moje pytanie... są na rynku filtry odpowiednie do usuwania zapachów tylko 3-4 m3/min może być mało ale wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.