Skocz do zawartości

Tiger I Sd.Kfz.181 AFV Club 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Niniejszym otwieram kolejny warsztat w mojej ulubionej skali 1:48.

Tym razem nie będzie to maszyna RKKA. Choć korciło mnie aby zrobić maszynę zdobyczną. Ale nie znalazłem potwierdzenia, że Rosjanie używali tych pojazdów w boju.

Pastwił się będę nad modelem Tiger I wersji późnej z AFV Club.

 

2015-06-25%2B17.22.08.jpg

 

Czytałem dużo dobrego o modelach tej firmy wiec nie zaopatrywałem się w blachy. Dokupiłem tylko lufę działa i lufy do karabinów oraz gąsienice Friulmodel. Mam również figurkę dowódcy którą otrzymałem od kolegi FAZZY_bez_humoru (wielkie dzięki )

W kwestii malowania jeszcze nie postanowiłem ale wypadało by wreszcie wykonać pierwszy kamuflaż dwubarwny.

Zdjęć chwilowo brak. (walczę z picasą. Po "dobrej zmianie" wprowadzonej przez googla nie mogę utworzyć nowego albumu). Chyba trzeba będzie zmienić serwer do zdjęć.

Na razie powycinałem kilka części i na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że model jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałałem kilka chwil przy modelu.

Piękna sprawa, nic nie odstaje, wypychaczy brak a łączenia form są prawie niewidoczne. Jednym słowem model prima sort.

W między czasie dotarły zamówione gąsienice.

Po dzisiejszej godzince pracy mam sklejone wszystkie zasadnicze części.

Obecnie wycinam koła, duuużo kół.

DSC_0241.JPG

 

DSC_0242.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jednak udało Ci się wkleić fotki przez Picasę

Pozdrawiam

Tak przez picasę. Ale musiałem pokombinować.

Usunąłem zawartość starego folderu publicznego z warsztatem Mi-2 którego już nie będę kontynuował zmieniłem nazwę i dodałem nowe zdjęcia.

Nadal jednak nie wiem jak dodać nowy folder publiczny. Tak więc google staje się silnie nie perspektywiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooper69 wiesz jak to jest ze starymi ludźmi.

Jak się do czegoś przyzwyczają to potem trudno ich namówić do czegoś nowego

Hej, czy przez funkcję importuj wchodzą Ci nowe fotki? Jeśli nie wchodzą to lipa, bo przez Google zdjęcia nie da rady utworzyć albumu publicznego...

 

Pozdrawiam

:)

Zdjęcia do istniejącego albumu dodaję przez funkcję "Zarządzaj w Zdjęciach Google" po otwarciu nowego okna pojawia się możliwość dodawania zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia do istniejącego albumu dodaję przez funkcję "Zarządzaj w Zdjęciach Google" po otwarciu nowego okna pojawia się możliwość dodawania zdjęć.

Chodziło mi o to czy możesz dodawać nowe fotki na Picasę, a nie do już istniejącego albumu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starym to można być najwyżej mentalnie

Ja też już nie młodzież

 

Jak coś pomóc to pisz na pw.

 

A propo PW - "paczka" z Tygryskiem pobrana bo się nic nie odzywasz...

A widzisz starość nie radość, skleroza galopująca i zwyczajnie zapomniałem.

Właśnie paczkę przytuliłem. Dziękuje bardzo za górę materiału, masz u mnie

 

Zdjęcia do istniejącego albumu dodaję przez funkcję "Zarządzaj w Zdjęciach Google" po otwarciu nowego okna pojawia się możliwość dodawania zdjęć.

Chodziło mi o to czy możesz dodawać nowe fotki na Picasę, a nie do już istniejącego albumu.

 

Pozdro

Nie mogę utworzyć albumów, mogę za to dodawać zdjęcia do już istniejących, Jednak cały czas mówimy o "Archiwum albumów użytkownika" który edytuję za pomocą funkcji "Zarządzaj w Zdjęciach Google".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej.

Model dostał trochę drobnych elementów typu lampa i włazy załogi. Wyciąłem i obrobiłem wszystkie koła oraz poskładałem gąsienice. Friule tym razem bardzo ładnie się składały, nie było problemu z nadlewkami oraz zalanymi otworami na drut. Poskładałem sobie 4 paski po 50 szt. Nie wiem ile powinno być w tygrysie oryginalnie, ale przymierzając do gumowych zestawowych gąsienic zdaje się, że 100 szt. na stronę to chyba za dużo. Ale zobaczymy jak się będą układały na modelu.

DSC_0243.JPG

 

DSC_0245.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Dokupiłem odpowiednie lufki do karabinu kadłubowego.

Zdaje się, że będę musiał złożyć jeszcze jednego tygrysa, bo mi został cały komplet luf.

Krzysiek masz rację zbliża się malowanie dlatego nabyłem zestaw kolorów pod niemiecki kamuflaż.

 

20160919_210626.jpg

 

Jeszcze nie wymyśliłem czy oblepić model wszystkimi szpargałami i go malować, czy łopaty liny i inne klamoty malować osobno i przykleić na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.