Skocz do zawartości

"Sowiecki Potwór" czyli SU-152 Trumpeter 1:35


keravnos

Rekomendowane odpowiedzi

Po nieudanych eksperymentach z Merkavą, która na razie została schowana głęboko i musi poczekać na wenę, czas na coś sprawdzonego i powrót do czasów II Wojny Światowej. Na warsztat idzie SU-152 od trumpetera. Sam model zostanie uzupełniony o elementy fototrawione Eduarda. W planach jest również diorama, której głównym elementem poza samym pojazdem będą figurki będące "wysokiej jakości zamiennikami" zestawu firmy Stalingrad Miniatures. Poniżej zdjęcia pudła oraz przewidywany zestaw chemii.

Trzymajcie kciuki, żeby tym razem obyło się bez takiej katastrofy jak z Merkavą ;)

ZmhRmGS.jpg

 

hmAoxbH.jpg

 

NVPWqdB.jpg

 

3120-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Figurki ze Stalingrad miniatures chodzą mi po głowie już od dłuższego czasu. Jednak ich dostępność w mojej skali jest bardzo znikoma, nie tylko w polskich sklepach ale i za granicą.

Z zaciekawieniem zasiądę i popatrzę co się będzie tu działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prace nad pojazdem posuwają się naprzód dość powoli. Głównym powodem jest fakt, że blachy dotrą dopiero za tydzień (jak Bóg i partia pozwoli) a nie chcę na razie pruć modelu dopóki nie będę mieć ich w garści. Na razie złożyłem całe podwozie, dorobiłem spawy nad osłoną pod jarzmem na kadłubie i pokombinowałem z fakturą na górnej części nadbudówki. Postanowiłem również zmienić zestawowe śruby rzymskie do mocowania lin holowniczych (wyglądają dosyć słabo) i wykonać je z drutu. Zostawię tylko plastikowe korpusy, ponawiercam je i zamontuję w nich wykonane własnoręcznie haki.

qTmE9ow.jpg

 

C2PYeqA.jpg

 

ypW5XFP.jpg

 

eBrjSjA.jpg

 

TvCPPC1.jpg

 

4daQLuY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn proszę...

Kładziemy blaszki, a nie wymieniamy gąsienic??

 

Nie kuś szatanie:D a tak na poważnie blaszki w tym modelu to konieczność, Trumpeter poszedł po taniości i zrobił paskudne siatki na grillach z którymi nie da się raczej nic zrobić. Bardziej mnie to boli niż źle zwymiarowane gąsienice. Pewnie pomyśle o friulach jak już ten temat się pojawił, ale nie były priorytetem:)

 

Mam ten modelik w planach więc zapytam , szpachla na pancerzu nadbudówki? ona taka po kiereszowana jest ?

 

Może nie jest tak bardzo pokiereszowana, ale Trumpeter zrobił (zresztą zgodnie z prawdą) nierówności blachy, wgłębienia itp. Po prostu w niektórych miejscach dałem odrobinę szpachlówki i ją podrzeźbiłem, żeby trochę to urozmaicić. Ale generalnie można to śmiało zostawić jak komuś nie chce się w to bawić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może nie jest tak bardzo pokiereszowana, ale Trumpeter zrobił (zresztą zgodnie z prawdą) nierówności blachy, wgłębienia itp. Po prostu w niektórych miejscach dałem odrobinę szpachlówki i ją podrzeźbiłem, żeby trochę to urozmaicić. Ale generalnie można to śmiało zostawić jak komuś nie chce się w to bawić:)

 

Acha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronco daje gąski i coś tam do srodeczka, czemu wybrałeś Trumpa??

 

P. S. - ja bym dał gąski ;)

 

Nie wybrałem, model dostałem więc nie wybrzydzam:) i tak mogło być gorzej (np. spod znaku rosyjskiej gwiazdy).

 

To w takim razie jak już pojawił się temat gąsek to pytanie do specjalistów od radzieckiej myśli technicznej. Według informacji jakie udało mi się zebrać Trumpeter dał w zestawie odpowiednik gąsienic o szerokości 700 mm i zębach na co drugim ogniwie - takie jak były używane w czołgach KV-1. Su-152 jest oparty na późniejszym KV-1S i powinien mieć gąsienice o szerokości 650 mm. Pytanie czy powinien mieć zęby na każdym ogniwie, czy na co drugim? Zdjęcia oczywiście są z zębami na każdym (egzemplarz z Drzonowa też ma takie)

08627.jpg

 

Jeżeli chodzi o dostępne gąsienice metalowe to jest ich od groma - zarówno Friule jak i Masterclub. Więc jeżeli się znajdzie jakaś dobra duszyczka która powie, które będą pasować to chętnie rozważę ich montaż na modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że szkoda pieniędzy na Friule bo te zestawowe gąsienice nie są złe. Mi się je całkiem przyjemnie składało, miałem jedynie małe problemy z ich klejeniem. Model Trumpetera ma tyle błędów, że szerokość gąsienic i ilość zębów jest naprawdę do przeżycia. Lepiej po prostu zapomnieć o merytorycznej poprawności i zrobić ładnie wyglądający model wymieniając jedynie niezbędne rzeczy jak siatki na grillach =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że szkoda pieniędzy na Friule bo te zestawowe gąsienice nie są złe. Mi się je całkiem przyjemnie składało, miałem jedynie małe problemy z ich klejeniem. Model Trumpetera ma tyle błędów, że szerokość gąsienic i ilość zębów jest naprawdę do przeżycia. Lepiej po prostu zapomnieć o merytorycznej poprawności i zrobić ładnie wyglądający model wymieniając jedynie niezbędne rzeczy jak siatki na grillach =P

 

No własnie, widziałem już wcześniej Twój warsztat tego pojazdu, fajnie z nim działasz:) Trochę szkoda mi kasy na friule, zwłaszcza, że baaaaardzo mocno chodzi mi po głowie ten najnowszy Tiger II od Takomu. A 120 zł za friule to trochę dużo zwłaszcza jak rzeczony Tygrys kosztuje stówkę więcej...

Zobaczę jak to wyjdzie, może się się pokuszę o zmianę tych gąsienic, ale tak jak pisałem wcześniej nie były priorytetem. W sumie różnica 50 mm w rzeczywistości przy tej skali nie będzie aż tak mocno widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda mi kasy na friule, zwłaszcza, że baaaaardzo mocno chodzi mi po głowie ten najnowszy Tiger II od Takomu. A 120 zł za friule to trochę dużo zwłaszcza jak rzeczony Tygrys kosztuje stówkę więcej...

W niemieckich sklepach ten nowy Takom chodzi po coś około 60 euro więc jakby nie liczyć to u nas będzie chyba drożej niż 220.

PS: orientuje się ktoś może kiedy Tiger II Takom będzie dostępny w polskich sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwotę właśnie brałem z Martoli. A ceny jak patrzyłem na zachodzie mają rozrzut jak ruska katiusza. Chcę go właśnie zamówić bo za tyle to jest naprawdę dobra okazja.. Jak kupowałem nowego Chieftaina mk10 od nich to w momencie pojawienia się w sklepach kosztował coś koło 280 zł, a jest bez wnętrza...

Chociaż z drugiej strony w październiku ma pojawić się równiez Tiger II od Menga, też z kompletnym wnętrzem. Ale cena tego znając firmę nie będzie tak atrakcyjna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien mieć te do KW-1s. Ale Rosja to kraina cudów. Zwłaszcza podczas remontów mogli pakować to co mieli pod ręką. Osobiście uważam, że zdecydowanie najlepsze są Masterclub-y. Choć droższe. Robiłem je do T-55, T-62, T-64, T-72, Goździka i Szyłki. W tym wypadku składały się jak klocki Lego. Dwie taśmy gąsienic to max dwie godziny roboty. Zero rozwiercania. Składasz jeden po drugim i tyle. Mocowane są sworzniami, a nie drutem jak Friule. Pracują idealnie, bez zacięć. Ja osobiście polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na prawdę cena korzystna. Myślałem że u nas koło 3ch stówek będzie.

Niestety już chyba nie mają go na stanie, na stronie jest informacja, że produkt jest na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zbierają zamówienia przedpremierowe. Model na razie nie jest dostępny nigdzie indziej w Polsce. Tak czy siak zamówiłem, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) inbox robi wrażenie:

http://www.themodellingnews.com/2016/10/in-boxed-takoms-35th-scale-sdkfz182.html

 

i to nam implikuje fakt, że SU-152 zostanie na jakieś 90% na swoich standardowych gąsienicach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.