Skocz do zawartości

Su-33 Kinetic 1/48


slee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzis chcialbym zaprezentowac moj najnowszy ulepek - Su-33 Kinetica. Model powstal w okolo 4 tyg, mozna powiedziec ze prosto z pudla, jedyny dodatek to zywiczny fotel Wolfpacka. Malowany Gunze, oprocz kokpitu ktory malowalem dedykowana farba AKAN. Jak zwykle nie obylo sie bez problemow, ramka na ktorych byly min elementy klap, miala spore jamki skurczowe, co wymagalo troche szpachli, oraz babelki powietrza w owiewce kabiny, co zauwazylem dopiero pod koniec prac. Nowa ramka z owiewka juz leci do mnie z HK i bedzie za ok 2 tyg, wiec tymczasowo zalozylem do zdjec ta uszkodzona. W trakcie sesji zdjeciowej zauwazylem tez ze przednia golen jest lekko przekrzywiona, nie wiem jak to sie stalo, boje sie to ruszac zeby nie polamac goleni. Zdjecia nie sa za rewelacyjne bo na polu szaro i deszczowo, jak tylko pogoda sie poprawi to zrobie nowa sesje zdjeciowa. To by bylo na tyle, zapraszam do obejzenia galerii. Wszelkie komentaze mile widiane

 

KTooO5u.jpg

 

RF2YMLY.jpg

 

0jcDOiy.jpg

 

JLmvBSn.jpg

 

CUyEHMm.jpg

 

59Y7AQ5.jpg

 

gQ04vha.jpg

 

Oh668en.jpg

 

dwbYxIK.jpg

 

i8UO1zq.jpg

 

AiJMBZU.jpg

 

h0KtdH6.jpg

 

wAPJBEh.jpg

 

Lf35DDy.jpg

 

nlv4Fq6.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda świetnie faktycznie od strony "malarskiej" prezentuje się zacnie. Aż szkoda że w tej konfiguracji nie widać dobrze tej mimo wielkości pięknej sylwetki tego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentze Ciesze sie ze model sie podoba.

 

seven up - zrobilem cos kolo 50 zdjec, min wnetrza. Niestety nieostre wyszly wiec nie wrzucalem. Trafi sie lepsza pogoda to zrobie sesje na nowo.

 

jureczek - zawiasy sa w zestawie.

 

KRL - od pokazania syrwetki bedzie jeden z kolejnych modeli - Su-27. Kinetic dal wszystko do zrobienia poskladanej konfiguracji wiec zal bylo nie skozystac z tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj75 - strasznie mnie meczy ta krzywa golen, niestety proste to nie bedzie. Musze zrobic stelaz ze styropinu, zeby bezpiecznie polozyc model na plecach, wtedy bede mogl w miare bezstresowo to poprawic, przy okazji pomaluje na nowo silowniki goleni bo zapomnialem to poprawic po lakierze matowym.

 

Hamilkar - Buck jest z Airfixu. Narazie nie ma co pokazywac. Zaszpachlowalem wszystkie linie podzialowe, i ryje powoli od nowa. Zastanawialem sie nad warsztatem, ale rozstawianie codziennie calego majdanu do focenia postepow mnie zniecheca, Suczka powstala w dosc ekspresowym dla mnie tempie bo zrezygnowalem z warsztatu i skupilem sie na budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto. Ciezko powiedziec ktory model jest lepszy, IMHO ten sam poziom. Suczka ma swoje minusy, ale nie jest to spowodowane bledami w projektowaniu, raczej pospiechem w produkcji (jamki skurczowe, niedolewki). Jesli bedziesz kupowal w sklepie stacjonarnym to warto przed zakupem dokladnie obejzec wypraski, bo mozna sie naciac na uszkodzona ramke. Najwiekszym minusem wg mnie jest instrukcja montazu, duzo bledow, pominiete elementy i bzdury w opisie malowania, np. golenie na bialo, tak samo wnetrze wlotow powietrza, To nie samolot US Navy ;). Nie polecam natomiast blaszek do kokpitu z Dream Model, totalny szajs wg mnie, rastr widoczny z metra, trzeba by je malowac od owa, a jaki w tym sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Pewnie prędzej czy później trafi do mnie na warsztat. Żeby jeszcze tylko wcześniej trafił do jakiegoś sklepu stacjonarnego w moim rejonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszpachlowalem wszystkie linie podzialowe, i ryje powoli od nowa.

 

Siemka.

Czemu ryjesz linie od nowa, uważam, że te w Airfixie są bardzo dobre Jedyne co bym tam poprawił to na 100% wloty powietrza, bo są za bardzo jajowate. Masz jakieś plany do Buccaneera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilkar - chyba inne modele widzielismy, bo w moim linie wygladaja jak wyryte gwozdziem a nity moga symulowac przestrzeliny z szylki ;) Temat Bucka i tak narazie odlozylem na polke, poleglem przy probie wpasowania kokpitu pavli. Uznalem ze nie ma sensu kopac sie z koniem, kiedy Tan Models ma za kilka miesiecy wypuscic nowy zestaw. Na warsztacie narazie laduje Rafale M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.