Skocz do zawartości

IAI Kfir C2 - Hasegawa 1/72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszam, a raczej ruszyłem jakiś czas temu z nowym modelem.

 

Tym razem na tapetę idzie izraelskie Lwiątko, czyli Kfir w wersji C2. Model który zamierzam wykonać będzie miniaturą maszyny nr.874 która uzyskała jedyne zwycięstwo w walce powietrznej dla tego typu samolotu.

 

iai_kfir_c2_874.jpg

 

Obecnie samolot ten można oglądać na wystawie w muzeum w bazie Hatzerim

 

Mało było do roboty wcześniej, kokpit jest bardzo uproszczony, także jedziemy z ciekawymi rzeczami. Kadłub sklejony i poszpachlowany, tak samo skrzydła. Słabe wypukłe linie przeszlifowałem, na skrzydłach wyrysowałem markerem linie, po czym przy pomocy igły krawieckiej wyryłem linie, które poprawiłem narzędziem trumpetera. Na koniec zalałem linie klejem Extra Thin Tamiya, który je wygładził.

 

dscf8835.jpg

 

 

Na kadłubie linie wyrysowałem linie tym razem przy pomocy ołówka automatycznego.

dscf8837.jpg

dscf8836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zasiadam i oglądam. Izraelskie konstrukcje (no, w tym wypadku to nie do końca) są bardzo interesujące.

 

Faktycznie IAI Lavi był ciekawą konstrucją ;)

 

Po mozolnym trasowaniu linii na kadłabie, zalewaniu spierdzelilonych Cyjanoakrylem, trasowaniu od nowa i od nowa i od nowa, doszedłem do momentu kiedy wydawało mi się że jest akceptowalnie. Skleiłem zatem płatowiec do kupy, i używając Wamodowskiej szpachli akrylowej poszpachlowałem miejsca które wymagały szczególnej uwagi.

 

dscf8864.jpg

dscf8869.jpg

dscf8867.jpg

 

Pewny sukcesu podoklejałem nieliczne wloty powietrza, i inne pierdoły i pokryłem model warstwą srebrnej farby Humbrola z serii Metal Coat, któa ujawniła miejsca nad którymi muszę jeszcze popracować.

 

dscf8870.jpg

dscf8871.jpg

dscf8873.jpg

 

Wamodowska szpachla akrylowa, o ile fajna do szpachlowania miejsc które bóźniej będzie się zmywać wacikiem, gdzie nie ma jak dojść papierem ściernym, kompletnie się nie nadaje do prac z papierem ściernym. Mimo szlifowania szpachlowanych miejsc łączeń elementów drobnym papierem ściernym – gradacja 800 – spacha się z tworzywa ścierała. Także do łask wraca stara dobra Tamiyowska Putty.

 

Dodtakowo jest do poprawienia kilka linii oraz paneli, ale to już na szczęscie pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po półtora miesiąca to chyba wystarczający czas aby wykończenie modelu nabrało mocy prawnej

 

Najpierw zająłem się podwoziem. Golenie pomalowałem Humbrolem 27002, opony Model Masterowym Black Gray, na to wszystko akrylowy Wash Vallejo, pigmenty Tamiya, i matowy Varnish Valejo

 

dscf8954.jpg

 

Następnie poprawiłem wszystkie niedoróbki na kadłubie Lwiątka, dodałem rurkę pitota i czujnik AoA od Mastera, wiatrochron, i pokryłem wszystko Humbrolem Metalcoat 27002 aby sprawdzić czy jest coś co trzeba by poprawić.

 

dscf8955.jpg

dscf8956.jpg

 

Model przeszedł inspekcję pozytywnie, więc wziąłem się za preshadingowanie.

 

dscf8957.jpg

dscf8958.jpg

 

Zaczynałem od góry, używając bardzo kiepskiej farby MiGa, po czym przeszedłem na Humbrola 85, którym to malowanie było już czystą przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie ciekawie podziwiam rycie lini podziału ja nie potrafię i bardzo nie lubię

 

Ja też

 

czemu nie łaciaty pustynny?.

 

Czemu nudny szarak? Zawsze staram się wybierać jakieś maszyny z historiąy. W tym wypadku chce zrobić Kfira który jako jedyna maszyna tego typu ma na koncie zwycięstwo powietrzne, zdobyte nad doliną Bekaa nad syryjskim Migiem-21

 

A jakim przyrządem ryłeś te linie ??

Rylec Trumpetera, dodatkowo igła krawiecka, linijka szkolna, jakieś blaszki fototrawione i szablony wycięte ze sztywnej folii

 

 

Tym czasem, model otrzymał kamuflaż. Najpierw położona został jaśniejszy Gunze C308, ciemniejszy natomiast to Model Master 1741. Panele rozjaśniane białym Model Mastera.

 

dscf8959.jpg

dscf8960.jpg

 

W zasadzie jest to pierwszy kontakt z farbami Gunze, ich powierzchnia po nałozeniu jest gładsza, satynowa, natomiast Model Master daje powierzchnię matową. Model Masterami jednak jakoś wygodniej i szybciej mi się maluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.