Skocz do zawartości

KV 5 1:35 Trumpeter


Night_Nine

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Chciałbym zacząć warsztat związany z bunkrem na gąsienicach wujka Stalina. Czylo KV5. Dlaczego ten model? Bo jestem zaplaonym graczem WOTa i uwielbiam nim grać.

 

 

071a99450e55d730c7fcd2b945c61c97.jpg

Pudełko prezentuje się okazale

 

dd01300faac9dc3521d64690229851a7.jpg

Częsci troche jest, ale co to tam dla mnie

 

 

b29781e3048a69a027b3123c5ef147f1.jpg

Zawieszenie zrobione,koła zostaną dodane po pomalowaniu ich i modelu.

 

 

515f0e011bf21191fc26e88fb6d47c76.jpg

Mała wieżyczka z karabinem maszynowym znajdującym się z przodu z prawej strony kadłuba.

 

 

965c7df5136d2c0871a74561a73b65f2.jpg

Dodano foto-rewaliowane siateczki na kanały chłodzące silnik.

 

 

1a7574d0a489b3d4138252664ba3921e.jpg

Zrobiono wieżę i dodano wizjery do niej.

 

ceb31c4fac9db2e2aae31fde06d920d0.jpg

No i na koniec tak prezentuje się nasz KV przed dodaniem detali na wieży, bydle prawie wielkości mausa.

 

Na koniec dodam od siebie, że model składa się jak... Klocki lego, wszystko jest idealnie spasowane.

 

Plany? Pomalowanie kv w normalny zielony rosyjski kamuflarz, ewentualnie zrobienie zimowego.

 

No następna część za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to trochę upierdliwe, ale możesz robić fotki na jednolitym tle? Działaj dalej.

 

 

Czy moge? Oczywiście, że mogę, myślałem, że nie ma to znaczenia, następne zdjęcia postaram się zrobić na jednolitym tle, a tak poza tym jakieś inne uwagi do modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę na dużego KV-5. Ja sobie musiałem sam wystrugać z hipsu.....tyle ,że w 1:72.....ehhhh. Za łatwo macie w tej "35"

 

W Wocie nie lada z nim problem ale gdy sam go kupiłem to się rozczarowałem.....jak w wielu wyzszych tierach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kawał bydlaka. Lubię takie wielkie i mało użyteczne pojazdy

Gąsienice to ma ogniwkowe czy gumiaki?

Gąsienice jakby to powiedzieć... Troche ogniwkowe, troche w całości, o dziwo co mnie zaskoczyło górna część gąsek "podlega prawom fizyki" tzn są wyprofilowane że tam gdzie kółko są do góry tam gdzie nie ma opadają w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko. Ogólnie Trumpeter jest znany z dobrych modeli KW.

Gąski wyprofilowane żebyś nie musiał się męczyć z robieniem zwisów

 

Heh znając moje upośledzenie modelarskie pewno zrombał bym jak nie wiem co, myślałem też nad metalowymi gąsienicami od kv 1, tylko problem byłby taki, że nie starczyło by ogniwek bo jest on ok 1,5 raza dłuższy od kv 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi do modelu... po pierwsze to jak już kolega pisał Trumpek robi dośc dobre KV, więc jak się je dobrze sklei to nie ma za bardzo co poprawiać.

Jakieś konkretne farby do malowania?

 

O matko konkretne farby... Na pewno Tamyia, a kolory jak już to xf 65 jako rosyjski podstawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani! Tak jak obiecywałem tydzień temu zamieściłem kolejne zdjęcia z budowy KV 5, zapraszam do oglądania

 

 

4a512d686a00bd4d375350baa1c00ff5.jpg

Zrobołem w końcu wieżę.

 

 

5ee8ac2194055fd3fa761b99d7cc9b54.jpg

Detale na wieży wręcz mnie zadziwiają, jak na czołg, który nigdy nie powstał.

 

 

ba3107c6fbde7adf907cd7f16aa20c0e.jpg

Widok od boku

 

 

d51b71048836ea6f95478499c3d29b66.jpg

Z przodu najbardziej mi się podobają częsci foto-rewaliowane i wierzyczka z karabinem.

 

 

94dc19a79f23e85ec54dbd746dd51733.jpg

Widoczek od góry.

 

 

53345f550d9761c4a75d3d51c1d3a5a1.jpg

W końcu udało mi się zrobić preshiding.

 

 

314d54a4607e982e6ba1584f082257a9.jpg

 

 

e59786cb839fffbe94d0cb15c74195c8.jpg

 

 

 

1b59e39147f0f96e9da02f0c864a44c4.jpg

 

 

Za tydzień biorę sie za malowanie oraz doklejam gąsienice i kółka.

 

Proszę o wybaczenie za brak zdjęć z malowania podkładem (kurde akurat w tym momencie zapomniałem). Przepraszam też za brak jednolitego tła na zdjęciach, ponieważ robiłem je w piwnicy gdzie jest słabe oświetlenie :(

 

Proszę o krytykę modelu, co mam poprawić oraz oczywiście kolejna część za tydzień!

Pozdrawiam Jogurcik66 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witajcie! Przepraszam was, ze musieliście długo czekać, podczas mojej nieobecności na modelworku działo sie wiele z moim ukochanym KV. Oto moja zacna galeria, proszę was o konstruktywną krytykę jeśli coś źle zrobiłem

pojzBuPbj

poid4aoKj

pnRkEBBBj

pocJAC1Rj

pmIQPTBZj

pnIBtyHcj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba nie jest jeszcze skończony? Gąsienice trzeba by jakoś pomalować bądź chemia postarzyć. Do tego to błoto jest jak od linijki na przodzie. Trochę kolorystycznie urozmaicić i jeszcze na górze troszkę przykurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba nie jest jeszcze skończony? Gąsienice trzeba by jakoś pomalować bądź chemia postarzyć. Do tego to błoto jest jak od linijki na przodzie. Trochę kolorystycznie urozmaicić i jeszcze na górze troszkę przykurzyć.

Oczywiście, że nie skonczony, jeszcze na dioramke przyjdzie, wszystko w swoim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.