Skocz do zawartości

Diorama "Marine Expeditionary Force", Irak, M1114 USMC, 1/35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

IIMEF.jpg

 

 

Jak się uda, to będzie diorama z kawałkiem irackiej ulicy i budynkiem ze sklepem spożywczym. Sytuacja trochę statyczna - patrol Marines zatrzymał się przy sklepie i rozmawia z autochtonami.

 

 

To się przyda:

 

1) Humvee:

- model-baza: Bronco Models (CB35136) M1114 Up-Armoured Vehicle w/XM153 CROWS II,

- konwersja: Perfect Scale Modellbau (35092) USMC M1114 HMMWV,

- wieża MCTAGS: Live Resin (LRE-35235) MCTAGS USMC Turret with M2 Browning .50 Caliber Machine Gun,

- podstawa obrotnicy: Live Resin (LRE-35152) Armor turret base for all vehicles,

- elektronika: Voyager Model (PEA259) US Army HUMVEE Blue Force Tracker & SincGar Unit,

- koła: DEF Model (DM35008) US Humvee Stowage + MT tire set,

- waloryzacja 1: Voyager Model (PE35397) Modern HUMVEE M1114 w/CIP/smoke discharge,

- waloryzacja 2: Legend Production (LF1218) M1114 Detailing set,

- światełka: SKP Model (SKP122) Light lenses for Humvee,

- reflektory-szperacze: Bronco Models (AB3570) LED Search Light Set C;

 

2) figurki:

- 1/2 załogi: Evolution Miniatures (EM-35063) US Marines Humvee Crew In Fight Set 2,

- 1/2 załogi: Mantis Miniatures (35062) USMC Patrol,

- Irakijczycy: Meng Model (HS-001) Middle Easteners,

- wyposażenie osobiste Marines: Meng Model (SPS-027) US Marines Individual Load-Carrying Equipment;

 

3) diorama:

- automaty do napojów i śmietnik: Meng Model (SPS-018) Vending Machine & Dumpster Set,

- śmieci: Plus Model (486) Thrash,

- butelki: Meng Model (SPS-010) Water bottles for vehicle/diorama,

- skrzynki na owoce: Macone Models (MAC35132) Plastic crates,

- skrzynki z warzywami/owocami, beczki: Black Dog (T35041) Food Supplies Accessories set,

- kartony z towarem: Garage Kits (-) Snacks, Cookies, Cereals, Tins and Tobacco.

 

Do tego sporo różnych dupereli. Budynek ze styroduru. Jakiś słup, znak, kawałek muru też się pewnie zmieści. Wizję mam w zasadzie określoną w każdym szczególe, ale przy upychaniu tego na w sumie niewielkiej podstawce (36 x 26 cm) coś tam może wypaść.

 

 

Prawie cały zestaw startowy:

DSCF3708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ciekaw jestem jak bedzie wygladac M1114 HMMWV z wieża MCTAGS: Live Resin (LRE-35235) MCTAGS. Bardzo mnie ciagnie aby cos takiego zakupic.

No cóż, wygląda mniej więcej tak:

2203183566_7f40c9cee4_b.jpg

 

Model mam prawie sklejony, ale na zdjęcie całości jeszcze chwilę trzeba poczekać. Na razie w kawałkach:

 

- fotele:

DSCF3647.jpg

DSCF3648.jpg

 

- klapa bagażnika i koło zapasowe:

DSCF3649.jpg

DSCF3650.jpg

 

- wieża:

DSCF3651.jpg

DSCF3652.jpg

DSCF3653.jpg

DSCF3655.jpg

 

- dach z wieżą:

DSCF3692.jpg

DSCF3693.jpg

 

- sufit:

DSCF3694_1.jpg

DSCF3695_1.jpg

 

- maska:

DSCF3696_1.jpg

DSCF3697_1.jpg

DSCF3698_1.jpg

 

I dla odpoczynku od samego Humvee:

DSCF3699_1.jpg

DSCF3700_1.jpg

DSCF3702.jpg

DSCF3703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nic ważnego Ot po prostu brak już tego entuzjazmu, co kiedyś. Nie chce mi się, jadę siłą rozpędu. Poza tym bardzo prozaiczna sprawa - całkowity brak miejsca na kolejne modele. A nie chcę budować czegoś i odkładać na szafę, żeby się kurzyło. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zachęcająca pierwsza strona. Ciekawi mnie koncepcja otwartej wiezyczki strzeleckiej, uzywanej, zwłaszcza przez Jankesów od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce zawsze można powiększyć, albo pozbyć się części modeli i budować nowe ! Ja też mam miejsce ograniczone. Więc modele najstarsze najczęściej wypadają, a zastępują je nowe. Utrzymuje ok 30 szt. w domu. Poza tym przerwy dobrze robią, żeby hobby nie spowszedniało. Ja sklejam mało, góra dwa modele rocznie skończę, bo mam kilka innych zainteresowań, nie związanych z modelarstwem i sporo innych zajęć, ograniczony czas. Wiosną, latem i kawałkiem jesieni z modelami wygrywa rower! Modelarstwo u mnie to więc zajęcie na długie zimowe wieczory ! )). Właśnie odgrzebałem przerwane prace wiosną 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

 

.....ciekaw jestem jak bedzie wygladac M1114 HMMWV z wieża MCTAGS ... teraz juz wiem, jest chyba sie jednak skusze na zakup. Kubisz- czy wieze tego typu byly uzywane rownierz na innych pojazdach,np A-MTV, Maxx Pro?

No właśnie nie bardzo kojarzę takie zdjęcia. M-ATV - zupełnie nie. MaxxPro - to jedno, przy czym to nie jest pojazd używany bojowo. Nie znam historii tych pojazdów tak jak Humvee, więc trzeba byłoby sprawdzić, czy Marines w ogóle używali w Iraku i Afganistanie tych dwóch typów, czy tylko Humvee i Cougarów (nie kojarzę również zdjęć M-ATV i MaxxPro z tymi kopulastymi antenami Chameleon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.