Skocz do zawartości

Jak-11 | Bilek 1:48


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś po ukończeniu Azurowego Arsenala zatęskniłem za kiepskim spasowaniem, nadlewkami, mydlanymi detalami - a zatem ruszam z nowym warsztatem: Jak-11 od Bilka.

 

2g9vd6.jpg

 

Malowanie jeszcze nie zdecydowane, ale niekoniecznie polskie.

 

0rotjT.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jedziemy z Jaczkiem.

Poskładany "bogaty" kokpit i wstępnie przymierzony do kadłuba. Wszystko pasuje, jak ulał.

 

qrAK8R.jpg

 

0QGnl7.jpg

 

aslNHI.jpg

 

Nie tego oczekiwałem, nie tego . Może choć skrzydła z kadłubem się nie zejdą porządnie, zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wnętrzem nie pastwiłem się zanadto (kokpit, jak u mnie zazwyczaj, będzie zamknięty), pasy na fotelach oczywiście się pojawią.

Podobnie, jak jakieś zabrudzenia.

Zegary z kalkomanii dołączonych do zestawu - słabe.

 

wdgUDW.jpg

 

q3kOmh.jpg

 

bkrQ4h.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie elementów nie jest idealne, ale nie jest też tragicznie złe - myślę, że jak na short-runa, trudno spodziewać się lepszego.

Pocieniłem nieco ścianki osłony silnika przy wylotach powietrza, rozwierciłem rury wydechowe.

Doklejona dolna część płatów - odrobina szpachli będzie jeszcze potrzebna.

 

kglI1U.jpg

 

R7og5z.jpg

 

ApzPSR.jpg

 

TQKRb4.jpg

 

uGNMSY.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i ówdzie przeryty i podziobany. Po pryśnięciu podkładem wyszło jeszcze kilka miejsc do poprawy, ale ogólnie - jak na Bilka - jestem zadowolony.

 

pZxdGO.jpg

 

tK7M65.jpg

 

6Hj66e.jpg

 

49by7Z.jpg

 

haemRl.jpg

 

smSMgu.jpg

 

xAirzq.jpg

 

Uzupełnię detale w kokpicie, zamaskuję i przykleję kabinę i będzie można myśleć o malowaniu.

Będzie Chińczyk.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mało czasu na hobby w ostatnich dniach... no, ale coś tam się dzieje.

Dodane pasy na fotelach, trzeba jeszcze trochę poprawić niedokładności malowania foteli i ułożenia pasów, co na zdjęciach wyszło i usunąć pył z zegarów. Kabinka już zamaskowana, teraz kombinuję z malowaniem.

 

Wstępnie zakładam, że kopii kalkomanii użyję jako szablonu do malowania, ale największym wyzwaniem będzie dopasowanie czerwieni do tej, jaka jest na kalkach - co skłania mnie do myślenia, czy w ogóle nie pójść w maskowanie i malowanie całości bez użycia kalek.

 

KqY06i.jpg

 

PEIDqh.jpg

 

vuSwXp.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dużemu Spitfajerowi schnie błyszczący lakier pod kalki, to pomyślałem, że zaglądnę do Jaczka.

Trochę pomalowałem białym (Tamiya), a następnie zacząłem maskować pod czerwony kolor.

Użyłem szablonów wyciętych ze skopiowanej kalkomanii. Mam nadzieję w ten sposób wstrzelić się czerwonym kolorem tam, gdzie zaczynać się będzie kalkomania z gwiazdami i pasami.

 

Tak to wygląda:

 

ko5qLK.jpg

 

59cWxY.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szkoda, że kalki mają trochę jaśniejszy odcień niż farba. Paski na skrzydłach zachodziły na lotki. Nie robisz czarnego pasa przed wiatrochronem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad odcieniem jeszcze popracuję, trochę tą czerwień rozjaśnię.

Dzięki za zwrócenie uwagi na te paski na lotkach i pewnie też sterach - trzeba dorobić, na instrukcji ich nie ma, na fotografiach prawdziwej maszyny - są. Czarny pas oczywiście będzie.

 

Ale już całkiem fatalnie - nie mam znaków na skrzydła, niestety Bilek zapomniał...

 

Dzięki za komentarze

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie było kiedy wyjąć kompresora i aero, więc żeby nie tkwić w miejscu:

- nabyłem Trumpkowego J-7B, który posłużył za dawcę kalkomanii na skrzydłach. A tego J-7B zrobię w barwach maszyny testowanej w USA, co ciekawe - z gwiazdami,

- pobawiłem się nitowadłem,

- pomalowałem komory podwozia.

 

eWuNoi.jpg

 

diDzUj.jpg

 

mUpsDv.jpg

 

fehSYz.jpg

 

Z6d3Rz.jpg

 

Trzeba jeszcze złamać czerwień, domalować paski na usterzeniu, pas przeciwodblaskowy i pójdzie do wykończenia.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo, bardzo fajny - jeszcze jakby lakier bezbarwny miał naprawdę wysoki połysk wyglądałby Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaki kolor instrukcja proponuje do samolotu czechosłowackiego?
Model Master 2071 Grau RLM02 (Semigloss).

Ale nie wiem, czy Bilek nie poplątał czegoś, nie przywiązywałbym się do ich instrukcji, mnie prowadziła na manowce.

 

Bardzo, bardzo fajny - jeszcze jakby lakier bezbarwny miał naprawdę wysoki połysk wyglądałby Super.
Racja, trochę przygasł po washu, ale cóż - oryginał nie jest aż tak błyszczący (choć może kiedyś był?), więc pewnie już tak zostawię.

 

1237391.jpg?v=v40

For reference only.

 

Dzięki za miłe słowa

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.