Skocz do zawartości

T-90MS coś tam/2012


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Pytałem w wątku "dziś pytanie, dziś odpowiedź", ale nie zarezonowało. Ok... Po Abramsie ma być dokładnie to co na fotce (z tym "podestem" i w takiej pozycji). Początek za jakieś dwa miechy ale zaczynam zbierać materiały. Im więcej zbieram tym głupszy jestem. Pytanie pierwsze, który model pod te targi z 2012 roku najlepszy? Wszelkie sugestie mile widziane. Z góry dzięki!

 

 

Wzoacuter_zpspvdgkyy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jacku (przepraszam jesli źle pamiętam imię),

 

Zakładam, że 1:35. Wedle mojego rozeznania w tej skali masz oszołamiający wręcz wybór:

Nie wiem, który z nich bardziej odpowiada temu ze zdjęcia. Sądzę, że sam jesteś w stanie osądzić.

Jako walnięty ojciec kupiłem synowi T-90 Menga bo mu się podobał, a T-90MS się wogóle nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ma inny pancerz na wieży

 

Abrams też się różnił i jakoś nie robiłeś z tego problemu

 

Ja nie robię problemu... Pytam się jedynie, którego będzie najłatwiej przerobić... Zdaje się, że tego drugiego modelu Trumpka nie będzie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, już o tym pisałem. Model Tigera nadaje się do wersji 2013, bo w pudle jest wiele elementów przeznaczonych do tego czołgu. Przeróbek wymaga tylko wieża, kadłub można w całości zrobić w wersji 2013 włącznie z innym wydechem. Na bokach wieży musiałbyś dodać kasety ERY, zmodyfikować troszkę ten wysoki element za włazem działonowego, i przerobić zdalnie kierowaną wieżyczkę z karabinem 7,62mm pkt za włazem dowódcy ( praktycznie strugać ją od podstaw) . Jak chcesz to mogę pozaznaczać na zdjęciach co i jak.

 

Aaa... I wersja 2013 ma dwa kosze z tyłu wieży. Jeden większy, drugi nieco mniejszy.

 

A tak poza tym, to podejrzewam, że Tiger zrobi MS-a z 2013, więc jeśli tylko ta wersja Cię interesuje to weź na wstrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, już o tym pisałem. Model Tigera nadaje się do wersji 2013, bo w pudle jest wiele elementów przeznaczonych do tego czołgu. Przeróbek wymaga tylko wieża, kadłub można w całości zrobić w wersji 2013 włącznie z innym wydechem. Na bokach wieży musiałbyś dodać kasety ERY, zmodyfikować troszkę ten wysoki element za włazem działonowego, i przerobić zdalnie kierowaną wieżyczkę z karabinem 7,62mm pkt za włazem dowódcy ( praktycznie strugać ją od podstaw) . Jak chcesz to mogę pozaznaczać na zdjęciach co i jak.

 

Aaa... I wersja 2013 ma dwa kosze z tyłu wieży. Jeden większy, drugi nieco mniejszy.

 

Byłbym Ci bardzo wdzięczny, myślę że innym też się może przydać... Tylko ja chce mieć pewność, że ten czołg który zamieściłem w pierwszym swoim poście to jest to o czym będziemy rozmawiać. Tu mamy z nim filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lt4twoGnPsg

 

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo Jacku, oto jest czołg który Ciebie interesuje, :

 

maxresdefault%20Kopiowanie_zpsv4l2ve7c.jpg

 

img7178f%20Kopiowanie_zpskqzlpwtd.jpg

 

To wersja z pokazów w roku 2013. Co go odróżnia od tego co dał Trumpeter lub Tiger?? Primo, boki wieży, tu chyba nie muszę nic pisać

 

2012:

 

20161211_172949_zpsc36a0yfb.jpg

 

2013

 

DSC01752%202_zpserm584n7.jpg

 

Secundo, czujnik wiatru i zamontowane na min kamery telewizyjne

 

rok 2012 i to co dał Trumpek i Tiger

 

DSC_0374%202_zpsomzoaalt.jpg

 

rok 2013:

 

img7178f%203_zpsnxb2jpe8.jpg

 

Jak widać osłona nad kamerami zmieniła swój kształt na kwadratowy, a same kamery zostały obudowane. Najprawdopodobniej dla ochrony przed kurzem i piachem, gdyż naturalnym środowiskiem tego czołgu ma być pustynia.

 

Kolejna sprawa. W wesji 2013 obok włazu kierowcy, jest jakaś, chyba kamera:

 

t-90ms-rea-2013-01-copy%203_zpsfhl9z7jy.jpg

 

w pudle od Tigera możemy to znaleźć:

 

_20161211_150837%20Kopiowanie_zps6n9mv3cb.jpg

 

Jednak ten element nie wygląda za dobrze, ale od biedy może być.

 

Przednie światła:

 

maxresdefault%202_zpsj8rvfzhm.jpg

 

W czołgu który Ciebie interesuje wyglądają właśnie tak. W pudle Tigera też możemy je znaleźć, w dodatku element przezroczysty imituje diody LED, a wygląda tak:

 

_20161211_150355%20Kopiowanie_zps1bdml9pl.jpg

 

Jednakże i ten element ma nie wiele wspólnego z oryginałem. W prawdziwym czołgu, te światła są dość płaskie, natomiast w modelu, są o wiele za wysokie.

 

Jedźmy dalej. Tył czołgu i ta skrzynia, która znajduje się tuż za wydechem.

 

w wersji 2013 wygląda on tak:

 

 

img7178f%204_zpsnsjkjuf8.jpg

 

img7178f%20Kopiowanie_zpskqzlpwtd.jpg

 

w 2012 wygląda inaczej:

 

_20161211_171203_zpswi8bctyw.jpg

 

a tak to wygląda na modelu, gdyż Tiger i o tym pomyślał:

 

2013

 

_20161211_150639%20Kopiowanie_zpsvnzlarxn.jpg

 

2012

 

_20161211_143437_zpsls4vy21x.jpg

 

Zdalnie kierowana wieżyczka z karabinem PKT

 

2013

 

img7178f%202_zpstmwaigur.jpg

 

2012

 

20161211_172949_zpsc36a0yfb.jpg

 

Różnica jest chyba widoczna. Niestety, w tym przypadku nie mamy wyboru, Tiger dał wieżyczkę tylko w wersji 2012.

 

Wspominałem też, że wersja 2013 ma dwa kosze z tyłu wieży, mniejszy i większy, o proszę:

 

B-dS1BfCYAA9Ll6_zpsqxkfc4zy.jpg

 

Dodatkowo, ten większy kosz ma inny kształt, niż w czołgu z 2012. To tyle na teraz. resztę dopiszę jutro, gdyż dziś muszę już znikać, zająć się latoroślą. Mam nadzieję, że tym przydługim wywodem co nieco Ci rozjaśniłem. Reszta jutro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W empiku za 19.99zł jest teraz do kupienia krótka monografia T-90, trochę informacji jest tam i na temat T-90MS. Encyklopedia to to nie jest, ot kilkadziesiąt stron arkusza B5, do przeczytania w jedno popołudnie ale wiedzy nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... I " se " wystrugasz wersję 2013, a ja Ci będę zazdrościł

 

A. Zanim ja ją wystrugam, to Ty ze dwa takie zrobisz.

B. Zaczynam się łamać i myśleć nad wersją pudełkową - ja się nie zmęczę, a Ty nie będziesz "zazdrościł". Tylko, że mnie kręci to kamo z prostymi i ostrymi liniami, tudzież próba zrobienia tej sytuacji na podjeździe z 1 fotki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcesz to kanciaste kamo, to trzeba było BMT-T72 zamówić, z tym byś nie musiał kombinować. A ta scenka z tym podestem, to już strasznie oklepana. Zresztą Terminatora też można tak upozować.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Jacku, że jeszcze nie ma dalszego ciągu, mojego wymądrzania się ale to przez brak czasu. Od siebie Ci powiem, że jak już zamowiłeś Tigera, to zrób go w wersji pudełkowej. Z tym 2013 było by za dużo babrania się z przerabianiem wieży. Po pierwsze, w tym nowszym, wydaje mi się że wieża jest bardziej " opływowa" z przodu, tzn. kasety ERY są zamontowane pod mniejszym kątem. Po drugie, boki tej wieży musiał byś zrobić od podstaw, bo nie wydaje mi się że cięcie zestawowych coś by pomogło. Nie moją sprawą jest zawartość Twojego portfela, ale skoro już wydałeś na Tigera tyle kasy, to szkoda by było coś schrzanić. No chyba że Ty bardzo uparty jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Jacku, że jeszcze nie ma dalszego ciągu, mojego wymądrzania się ale to przez brak czasu. Od siebie Ci powiem, że jak już zamowiłeś Tigera, to zrób go w wersji pudełkowej. Z tym 2013 było by za dużo babrania się z przerabianiem wieży. Po pierwsze, w tym nowszym, wydaje mi się że wieża jest bardziej " opływowa" z przodu, tzn. kasety ERY są zamontowane pod mniejszym kątem. Po drugie, boki tej wieży musiał byś zrobić od podstaw, bo nie wydaje mi się że cięcie zestawowych coś by pomogło. Nie moją sprawą jest zawartość Twojego portfela, ale skoro już wydałeś na Tigera tyle kasy, to szkoda by było coś schrzanić. No chyba że Ty bardzo uparty jesteś.

 

Hm... Nie jestem ... Myślę i myślę. Jak mam być szczery to po półrocznej walce z Abramsem potrzebuję czegoś lajtowego, bez setek blach, cięcia, gięcia i mierzenia... Przekonałeś mnie, robię 2012 Dam lufę od Voyagera i gąski od Friula (te ATL-136) i już... Nic więcej. Od razu mi ulżyło... Dzięki za wybicie "gupiego" pomysłu ze łba!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie daj liny holujące z Eureki. Zestawowa linka jest za cienka ( zestawowe szekle do lin Eureki pasują idealnie) . Oprócz tego instrukcja trochę wprowadza w błąd. Na przykład każą wkleić elementy D40 i D41 ( jak dostaniesz model, to sobie znajdziesz). Nie wklejaj ich, bo w oryginale ich nie ma. Ja na swoim musiałem zrywać. Po drugie, obejmy pod beczki z tyłu. Dwie z nich bedą miały ucha przez które puszczone są liny. Instrukcja każe je usunąć na obu obejmach. Usuń tylko na jednej z nich ( po lewej, patrząc od tyłu modelu). Poza tym właz dowódcy będzie wymagał małego "apgrejdu", ale to już zobaczysz na moim modelu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.