Skocz do zawartości

Revell/ICM T-34/76 ICM v. 1943 r. 1:35 (model nr 2)


Dudzio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Model skończyłem już z dwa tygodnie temu, ale na małą sesję zdjęciową czas znalazł się dopiero dzisiaj. Teciak wyszedł jak wyszedł, każdy widzi. Ja jestem z niego bardzo umiarkowanie zadowolony, zwłaszcza po uwagach w warsztacie. Bardzo dużo się dzięki niemu nauczyłem. Ale nie mam już siły z nim walczyć, pora się z nim pogodzić i ustawić na półeczce ;-)

Zapraszam do oglądania:

 

6L0Ooxk.jpg

 

Oue1sNZ.jpg

 

GKShjZ8.jpg

 

reEctMm.jpg

 

bByuVdk.jpg

 

tEizGGW.jpg

 

ZVXAubY.jpg

 

o4LkgEc.jpg

 

lLtMWDY.jpg

 

f0loIxj.jpg

 

Zachęcam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ogółem fajny. Niestety mam 4 małe "ALE":

1. Pisałem Ci na PWM o antenie, niestety kwitów chyba żadnych nie będzie ale są zdjęcia. Ja osobiście bym ją skrócił. Zobacz sobie jaką ma długość w moim "teciaku".

2. Nie wiem czy używałeś lakieru ale trochę wieża Ci się błyszczy. Przy następnym modelu pamiętaj o lakierze półmatowym ;)

3. Okopcenia lufy + wydechów ;> Czemu ich nie ma ? Przecież czołg był używany w boju. Obicia są, błoto, kurze etc a zabrakło małych okopceń ;)

4. Czemu odznaka Gwardii jest odwrotnie? :( Flaga z napisem ma być od góry a nie od dołu...

 

 

Ogólnie mankamenty mało istotne ale mogą poprawić odbiór. Dwa z czterech można jeszcze poprawić ;)

Pzdr i czekamy na kolejny.

 

PS.

W następnym modelu zastąp kratki na silniku el. foto bo tutaj wyglądają trochę jak płyty a nie siateczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały model jest pokryty lakierem matowym. Wieża zdaje się odbijać światło żarówki - padało pod takim kątem, że rzuca się to w oczy. "Na żywca" niczym nie różni się od (braku)połysku kadłuba. Antena ma równe 86 mm - tak jak podawała instrukcja producenta i raczej nie będę jej poprawiał. Wydaje mi się, że antena do wysokości szczytu wieży nie spełniałaby swojego zadania - chociaż nie jestem specjalistą od fal radiowych

Okopcenia odpuściłem z prostego powodu - nie do końca wiedziałem jak je zrobić, więc nie eksperymentowałem. Będę zobowiązany gdyby ktoś podpowiedział mi jak (czym) coś satysfakcjonującego uczynić.

Stan kratek wynika niestety z mojego niechlujstwa. Kiedy usuwałem farbę (po tym jak go źle pomalowałem) to nie udało mi się niestety tych kratek doczyścić dokładnie. Pozatykały mi się od farfoclami rozpuszczonych akryli. Stąd ich nieelegancki wygląd. Próbowałem to przetykać igełką, ale kratki tylko zaczynały mi się wykrzywiać, więc odpuściłem.

 

A kalkomania... uśmiałem się jak zobaczyłem Tyle już przy tym modelu dłubałem, a nie zauważyłem że ta odznaka jest odwrotnie. Mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie dużo było gimnastyki i porad, jednak ostatecznie z kilku nie skorzystałeś. Brakuje trochę urozmaicenia malarskiego np. rozjaśnień i biedronki oraz delikatnego kurzu na pancerzu.

Co się tyczy okopceń to najlepiej rozbić je pigmentem smoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.