Skocz do zawartości

Mirage F.1B | 1:72 | Special Hobby


myszoskoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie, pierwsza aktualizacja: Model został przez aniołka dostarczony.

 

Co do malowania, jeszcze nie wiem, na pewno jedno z dwóch francuskich.

 

Życzę wesołych świąt i przyjmnej "pasterki" ))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze koty z płoty.

 

Zacząłem powoli, od kokpitu.

Malowany Vallejo 70.862 Black Grey (miał być w pełni czarny, ale stwierdziłem że lekko jaśniejszy odcień będzie bardziej plastyczny).

 

Kabina będzie zamknięta więc nie ma co siedzieć nad wnętrzem. Zrobię drybrush farbą 70.905 (ma przyjemny niebieskawy odcień) żeby uwydatnić jakieś detale, potem sido i kalki na tablice.

 

Na tak ciemnej farbie nie ma co robić washa, i tak wszystko się zleje.

 

d5f82c2834f5511c.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do dalszego śledzenia wątku )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany Vallejo 70.862 Black Grey (miał być w pełni czarny, ale stwierdziłem że lekko jaśniejszy odcień będzie bardziej plastyczny).

 

I bardzo dobrze, intensywny czarny stworzył by wrażenie czarnej plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego efektu staram się uniknąć. Jest wiele samolotów z czarnym kokpitem i to wszystko w środku zlewa się w jednolitą masę w której nic nie widać. Mam nadzieje że mi się uda ))

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę kokpit wygląda tak:

 

efb0321e37eb961f.jpg

 

93c844f2f66a77ef.jpg

 

Myślę że nie wyszło najgorzej, zwłaszcza że będzie nad tym jeszcze kabina.

 

Z ciekawszych rzeczy to hud został pokolorowany zwykłym markerem, wygląda według mnie ciekawiej niż farby clear, że względu na to że marker pod różnymi kątami padania światła przybiera barwy od ciemnego fioletu do jasnego niebieskiego (miałem go pod ręką).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. szczerze o tym nie pomyślałem...

 

Mam szczerą nadzieję że nic się nie stanie ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco przestraszony wpisem rava, zmieniłem hud na kawałek zielonego plastiku. Pomalowałem fotele, wkleiłem do kokpitu, sama wanna kokpitu nie jest przyklejona.

 

a551839962d095a5.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update:

 

Kokpit pokryłem satyną, według mnie nie wygląda tragicznie (dajcie znać jak się podoba):

 

e6d18d491057ec2fgen.jpg

 

Następnie pomalowałem czarną bazą części, które docelowo będą srebrne:

 

df5f3fd793ef9966gen.jpg

 

Skleiłem trochę podwieszeń:

 

a1dc8b99e8118aa5gen.jpg

 

Co do samego zbiornika paliwa, chciałbym żeby wyglądał mniej więcej tak jak tu:

 

196dcf158948c26cgen.jpg

 

e8c87ea050686b46gen.jpg

 

Postanowiłem, że pomaluję zbiornik na srebrno, potem lakierem do włosów, następnie zielony kamuflaż, zdrapię farbę, tak żeby spod spodu wyszedł srebrny, na koniec zrobię takie "niechlujne" podmalówki nieco innym odcieniem zieleni.

 

Macie inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku czekam na warsztat ))

 

Miraże to w ogóle są śliczne samoloty.

 

Mają w sobie taką dziwną "delikatność"

której nie mają inne (ani wschodnie, ani zachodnie) maszyny. Do takiej subtelności chyba najbliżej F-5 ale do miraży F.1 czy 2000 sie nie umywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, trochę o tym zapomniałem )

 

Malowanie będzie pudełkowe, bez żadnego zdziwiania.

 

Francuskie, okazyjne, o ile sie nie myle to malowanie z okazji odejścia od służby, dokładnie rok 2014.

 

1af97bd7875c40d0gen.jpg

 

Samolot będzie, oczywiście, nieco brudniejszy niż na zdjęciach, ale ogólny zamysł pozostaje ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo

Ja już od okolicznościowych odchodzę mam dość po Phantomie

Koncze Rafale i już nie mogę się doczekać Mirage Zgadzam się z Toba ,stare te fury ,ale "coś" w nich jest

Jak założę warsztat to zapraszam do podgaladania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie pooglądam ten warsztat bo przy tym marmurku na rafale mnie zaintrygiwałeś )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem wnęki podwozia, potem poszedł wash.

 

4e119b5052b3dfdbgen.jpg

 

Pomęczyłem się trochę z dyszą, potem jeszcze polecą oleje więc spokojnie nie będzie tak tragicznie ) (zaciek widoczny w dolnej części jest już zmyty)

 

ea6dfc951b0b8631gen.jpg

 

O to mi chodziło kiedy mówiłem o ładnej sylwetce, jest taka "dynamiczna"

 

2755e91b3a6b9120gen.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do dalszego oglądania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem wash od tamki, według mnie bardzo fajny, może ten brąz trochę zbyt "rdzawy" ale na lekko niebieskim malowaniu będzie się prezentować fajnie.

 

Skleiłem całą bryłę, całość spasowana dosyć dobrze, może poza wlotami powietrza, tu będzie trochę szlifowania.

 

7a1ff2424c508dffgen.jpg

 

Pomalowałem podwozie na srebrno, i muszę przyznać że srebrny to nie jest najłatwiejszy kolor do kładzenia :////

 

47a7f6160ca373f7gen.jpg

 

Jak można zauważyć, ciągle eksperymentuję ze zdjęciami, a dokładniej z obróbką, szukam idealnych presetów, jak je znajdę to wszystkie zdjęcia będą w miarę możliwości jednolite )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra to wychodzi jak narazie a jakim srebrem malujesz ze jest ci ciężko malować ?? Ja maluje alcladami trochę drogie ale jak dla mnie warte zainwestowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę się przerzucić przy okazji następnego modelu na alcady, bo taki zwykły srebrny bodajże vallejo game colors chrome silver, niby daje w miarę dobry efekt, ale w moim odczuciu, z bliska wygląda to jak najzwyklejsza tania srebrzanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja.

 

Przykleiłem oszklenie, zostanie na stałe bo zamknięte.

Zamaskowałem dyszę i wnęki podwozia, prysnąłem kontrolnym podkładem:

 

de9c9ae68d1d9203gen.jpg

27e64421bd6a5a29gen.jpg

6bcec0589f64a128gen.jpg

 

Podkład dostały również klapy podwozia, i pylony. Zbiornik paliwa pomalowany srebrem, czeka na lakier do włosów w celu "drapania"

 

75ed6635538e2582gen.jpg

 

Chciałem zacząć dyskusję na temat Mirage F.1. Co sądzicie o tym samolocie? Ja jestem zdania że to piękny samolot, nieco niedoceniany w światku modelarskim, spychany na bok na rzecz ef szesnastek, tomcatów, migów 29 itd.

 

Sama sylwetka jest według mnie dość specyficzna, zwłaszcza z wyciągniętym "połamanym" podwoziem. Z wyglądu przypomina nieco brytyjskiego Jaguara, czy to przypadek, czy brytyjczycy i francuzi się jakoś umówili?

 

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji )

 

P.S. Uporałem się ze zdjęciami, mam nadzieję że nie kłują mocno po oczach :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko czysto to narazie wychodzi oby tak do końca Co do F.1 jest to piękny samolot na pewno będę chciał takiego rzucić na warsztat w przyszłosci tylko ze raczej w 1/48 no i chciał bym tez Super Étendard których tez jest bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko czysto to narazie wychodzi oby tak do końca

 

Dzięki, mam nadzieję że wyjdzie lepiej niż korsarz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.