Skocz do zawartości

Spitfire V vs BF109F 1:48


Agillus68

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W święta udało mi się skończyć taką oto dioramke. Spitfire V to Tamiya natomiast 109 - zestaw Hasegawy. Edek byłby na pewno lepszy, ale już Haske miałem i nie chciałem już kombinować. Zyczze wszystkim szcześliwego Nowego Roku oraz miłego oglądania.

 

Pozdrawiam

PICT0322_zpshfiazfgl.jpg

PICT0326_zpsqi4cvyau.jpg

PICT0320_zpsmbu3tb8c.jpg

PICT0315_zpsr28asgja.jpg

PICT0321_zpskvgg1b8t.jpg

PICT0323_zpsgrlq8j2a.jpg

PICT0329_zpsb9jagodo.jpg

PICT0316_zpskeuxj81j.jpg

PICT0317_zps5mqdoklj.jpg

PICT0310_zps3uabnx2f.jpg

PICT0329_zpsveds2qdn.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na dioramę świetny, wykonanie z grubsza też, z kilkoma "ale". Lotki wychylone, i prawidłowo, ale stery w pozycji neutralnej w takich manewrach nie przekonują. Ja wiem, w sumie detal ( i bynajmniej nie powód do wywalania pracy na śmietnik bo ładna), ale widoczny. Przestrzelin na miśku też brakuje.

 

Koniec końców uwagi bardziej pro forma, bo ogólnie podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób przymocowania Spita mega Przez pół galerii zastanawiałem się jak on tak "wisi"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze. Dym i płomień to oczywiście pomalowana wata. Samoloty są przymocowane na pręciku stalowym 1mm do głównego pręta 2mm. Stery rzeczywiście mogły by być wychylone. Następnym razem zainwestuje w biały rulon, aby nie psuć tła dioramki.

Pozdrawiam

Agillus68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dużą zwłokę, ale dopiero dzisiaj znalazłem wolny czas na odpisywanie. Śmigła są wycięte z folii używanej do oprawy prac przy bindowaniu (gr. ok. 0,3mm). Następnie wykonuję szablon z tekturki, który umieszczam kilka mm nad malowanym śmigłem. Maluję aerografem i dzięki umieszczeniu szablonu w pewnej odległości uzyskujemy rozmazane przejście kolorów. Trzeba malować w kierunku od środka śmigła do zewnątrz. Na końcu malujemy żółte końcówki po uprzednim zamaskowaniu reszty. I nie zrażać się, że nie zawsze wyjdzie tak jak by się chciało, tylko zrobić na nowo jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Agillus68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterami się nie przejmuj, absolutnie nie muszą być pochylone. Dla mnie jest mało prawdopodobna pozycja samolotów, trafiony Bf by raczej nie uciekał w górę i Spit by nie skręcił od niego w dół. Ale nawet tym nie ma co się przejmować bo kto wie jak by to mogło wyglądać i upchać w tak małym miejscu dwa samoloty by scenka wyglądała dynamicznie to spore wyzwanie. Tobie się udało i wierzę, że na żywo lub na lepszych fotkach było by jeszcze lepiej.

 

Z czystej ciekawości - czy te dwa samoloty się naprawdę spotkały?

 

Za mnie kciuk do góry i gratulacje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.