Skocz do zawartości

Mirage F.1B | 1:72 | Special Hobby


myszoskoczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładnie

Alcady -drogie

Ja maluje srebrem od Vallejo,bardzo rzadkim,rozcieńczam 1:1 domowym( 1 IPA -2 Woda ) Pryskam dwa, trzy razy, lekko szlifuje i na to lakier błyszczący,Pracy sporo ,ale jest ładniejszy od zwykłej srebrzanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten moment gdzie wszystko zaczyna się psuć.

 

Mianowicie zacząłem preshading, farba rozcieńczona do konsystencji podobnej do mleka, ciśnienie max 1 bar najczęściej balansowałem od 0,6 do 0,8. Wydaje mi się że wyszło średnio :/ linie niby nieco cieńsze niż w A-7 ale dalej nieco za grube. Góra jest skończona, po południu zrobię to samo na dole, pylonach i klapach podwozia.

 

3947ec93cc588d15gen.jpg

 

Mam plan żeby po czarnym, wziąć biały i pomalować wnętrza paneli dla kontrastu, a na bardzo dużych powierzchniach na których nie ma paneli (płat skrzydła, usterzenie itp.) zrobić lekki marmurek białym. Potem wezmę brązowy, i wykonam lekkie przybrudzenia. Nie chcę żeby powłoka była nudna i jednolita.

 

Zaglądajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę żeby powłoka była nudna i jednolita.

Jeszcze nie jest za późno, żeby spróbować innej techniki, która do tego kamo będzie idealna. Preshading czarnym jest słaby. Robisz fajny model, nie bój się nauczyć czegoś nowego

https://doogsmodels.com/2014/07/03/technique-black-basing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem robić black basing na następnym modelu, ale stwierdziłem że spróbuję już teraz.

 

Tak więc góra to mocno kontrastujący preshading a dół czyli niemal biała szarość będzie zrobiona black basingiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie, kibicujcie )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można spokojnie rozpocząć temat uzbrojenia i podwieszeń.

 

W zestawie jest tego trochę więc zamieszczam zdjęcie:

 

ec1957b65ef0ef75gen.jpg

 

Pozycje:

 

A - Rakiety powietrze-powietrze Magic

B - Jakieś ACMI (?)

C - GBU-12

D - Rakiety Mica (?)

E - Zbiornik paliwa

F - Jakiś rodzaj systemu naprowadzającego (?)

G - ???

H/I - Chyba również systemy naprowadzające (na rakietę mi to nie wygląda)

 

I tu pytanie do jakiegoś miłośnika/znawcy francuskiego uzbrojenia:

 

Czym są elementy do których nie mam pewności?

 

Jaki schemat uzbrojenia byłby w miarę realistyczny (zależy mi na użyciu rakiet Mica i Magic, reszta prawie że dowolna.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj black basingu nie czekaj kurcze cos dziwnie ci pryska areo te linie ale czemu masz regulacje strumienia na areo?? co do uzbrojenia nie pomogę niech ktoś bardziej kumaty się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zacznę wrzucać większe zdjęcia, myślałem że mniejsze będą wygodniejsze do przeglądania na forum.

 

Lecimy z tematem, położyłem marmurek na jedną stronę samolotu, wieczorem wezmę się za drugą, i potem "wariacje kolorystyczne" )

 

8082a4211571c053.jpg

 

64c4a2dd2656cf33.jpg

 

Wygląda to według mnie nienajgorzej, trochę jak połączenie typowego black basingu z preshadingiem. No cóż, zobaczymy co z tego wyjdzie )

 

Co do uzbrojenia, to po godzinie googlowania sam doszedłem do tego czym są dane rzeczy, i jaki schemat zastosuję w mirażu:

 

A - Rakieta Magic

B - Dalej nie jestem w stanie znaleźć co to, jedyna informacja jest taka że wyprodukował to koncern MATRA

C- GBU-12

D - Rakieta Matra Super 350 bodajże w wersji F lub D

I - to coś zwanego "jammer pod" dokładnie Barax ECM Pod

 

Schemat podwieszeń:

 

A | B | D | C | D | I | A

 

Dość nietypowo bo z bombą GBU-12 pod kadłubem, ale chyba wolę to niż zbiornik paliwa...

 

Pozdrawiam, Kuba

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu )

 

Chyba nie umiem korzystać z internetu ale w końcu znalazłem czym jest element B. Jest to "system przeciwdziałania namiarom radarowym" ale łatwiej po angielsku czyli chaff dispenser ) Dokładniej to Matra Phimat.

 

Malowanie będzie takie:

 

3c81c4ab0d3fcca094cd50722c910cb8.jpg

 

Lub jedno z tych:

 

d30e9c6f3f4b0db1cb006857cf6b563f.jpg

 

Pozdrawiam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dzisiaj black basingiem na spodzie samolotu, zacząłem robić marmurek na skrzydle, ale potem naszła mnie ochota jak to będzie wyglądać na końcu.

 

Efektem mojej pracy są pomalowane stateczniki (potem będzie jeszcze postshading) nałożyłem 2-3 warstwy marmurku mieszaniną białego i jasnego szarego 70.990 w stosunku 1:1 rozcieńczoną w stosunku 1:1 z rozcienczalnikiem, na małym ciśnieniu jak ostatnio ok. 0.8 bara zacząłem robić ślaczki, wzorki, kropki itp.

Na koniec poszły 2 warstwy tej samej farby jako baza pod dalsze podmalówki.

 

ea6c1bb346ef36f3.jpg

 

20b23bbc80af9ca2.jpg

 

Efekt nie jest jakiś bardzo intensywny, ale nie chcę żeby miraż wyglądał jakby stał na pustynii przez 50 lat )

 

Podoba się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palce bolą, ale lecę dalej.

 

Siedziałem nad zdjęciami, tak aby idealnie oddać jak to wygląda w rzeczywistości, trochę pobawiłem się suwakami i to zdjęcie chyba najlepiej pokazuje efekt:

 

0a79f33934d7ad09.jpg

 

Zrobię w taki sposób cały spód, potem trochę porozjaśniam marmurek, przyciemnie linie podziału, jak będzie trzeba to jeszcze będę czarował olejami po położeniu kalkomanii.

 

Zaglądajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego zazdrościć, dopiero mój drugi model po przerwie więc według mnie nie jest jakoś idealnie, ale nie ukrywam, na razie jestem bardzo zadowolony z efektów )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem nakładać bazę na spód, jutro rozjaśnienia i shading na liniach i można zaczynać malować górę, a tam się dopiero będzie działo )))

 

f4dbcb2bca162ccf.jpg

 

Przepraszam z góry że zdjęcie nieco ciemne, ale to jedyny sposób żeby w miarę sensownie oddać efekt.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.