Skocz do zawartości

8,8cm Flak 36 + kommandogerat 40 - Revell 1/72


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pod choinką znalazłem takie coś.

 

pudlo_zps27wj5jvx.jpg~original

 

Ponieważ jest to prezent więc chcąc nie chcąc trzeba było rozgrzebać kolejny model. Dla zainteresowanych inbox dostępny jest np. http://www.mojehobby.pl/products/German-anti-aircraft-gun-8-8-cm-Flak-36-Fire-Director-40-Sd.Ah.-202-52.html

 

Spasowanie modelu nie budzi zastrzeżeń i za wyjątkiem kilku jam skurczowych nie wymaga większej ingerencji. Oczywiście nie był bym sobą jakbym czegoś nie zmienił. I tak kommandogerat na chwilę obecną dostał przy podstawie siatki zamiast płyt.

 

kommando%201a_zpst8r6b2ec.jpg~original

 

Po przymiarce wygląda to tak

 

kommando%202a_zps02gyzj6w.jpg~original

 

kommando%203a_zpsrhb6rz1y.jpg~original

 

I na chwilę obecną tak:

 

kommando%204a_zpsi96epsed.jpg~original

 

cdn....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Czołem

Hmmm pamiętaj że tam w zasadzie powinna być krata z płaskowników a nie siatka... taki mankament, nawet w 35 większość firm daje siatkę...

może jak podkleisz 2 lub 3 warstwy było by ok.

Pozdro zaglądam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmości.

Usuń te szwy z dalmierza.

Tak widziałem. Dziękuję za czujność niewątpliwie tego typu uwagi są cenne.

Ten warsztat ma priorytet teraz?

To tylko gra pozorów żeby Żonie nie było przykro Dodatkowo w wątku sd-ka czekam na części "zamienne" - lufa, pociski.

Czołem

Hmmm pamiętaj że tam w zasadzie powinna być krata z płaskowników a nie siatka... taki mankament, nawet w 35 większość firm daje siatkę...

może jak podkleisz 2 lub 3 warstwy było by ok.

Pozdro zaglądam ...

Tak wiem o płaskownikach ( stosowne zdjęcie z internetu w załączeniu ). Niestety próby pogrubienia w skali 1:72 spełzły na niczym i byłem zmuszony odpuścić sobie tą nieścisłość. Pocieszam się tym, że patrząc na model w zaplanowanej konfiguracji "siatko-krata" będzie mało czytelna na tle urządzenia.

 

Telemeter2_zpset2k4w0t.jpg

Zdjęcie z internetu dla potrzeb dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna aktualizacja. Dalmierz po drobnym szpachlowaniu, czyszczeniu, rozwierceniu okularów, dodaniu uchwytów, kilkunastu gałek, pokręteł i innych dupereli prezentuje się tak.

 

kommando%205a_zpst3vl6wji.jpg~original

 

cdn...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, jeden element już jest.

Nie do końca Krzychu

Postanowiłem zrobić jeszcze bębenki. Na chwilę obecną jest tylko lewy (przymiarka), no i oczywiście "naprawić" prawą siatkę z tyłu przyczepki.

 

kommando%206_zpsshf2f0cp.jpg~original

 

cdn...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

Jedziemy dalej - Flak sklejony.

Z przeróbek mamy - Wymieniona lufa na Abera i zastąpiona "masywna" (prawie jak płyta czołowa Tygrysa) osłona działa na wyrób Haulera. Wiązało się to z koniecznością "wyszczuplenia" górnych mocowań osłony których grubość psuła efekt "lekkości" i przedłużenie dolnych mocować o 1mm dla zachowania odstępów. I to w zasadzie wszystko z dodatków i przeróbek.

 

O samym modelu można powiedzieć, że spasowanie i detal są na wysokim poziomie (za wyjątkiem kół a zwłaszcza bieżnika), a 3-4 jamki skurczowe dodały tylko smaczku.

 

Fotki:

kommando%208_zpsx1sxkx35.jpg~original

kommando%209_zpsa3eqdg4v.jpg~original

 

cdn...

 

P.S. Oczywiście Śzcześliwego Nowego Roku dla Wszystkich

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być szybko i bez wodotrysków, ale trzeba gdzieś zagospodarować świeży nabytek więc do flaka będzie standardowo sd.Kfz.7, a do dalmierza ...

Na chwilę obecną mniejszy brat famo wygląda tak

 

kommando%2010_zpsusxskvig.jpg~original

 

Szału nie ma, bo to praktycznie model z pudła.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko czy on aby za ciemny nie będzie?

Krzychu, wszystko malowane dedykowanym zestawem Lifecolor. Dodatkowo kolory trochę rozjaśniłem zgodnie z wymogami skali. No cóż zobaczymy co będzie dalej

Póki co koła świeżo po liftingu i i schną

 

kommando%2015_zpsml7yvaxg.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jak na pudle?

Takie kropeczki to nie na moją psikawę :(

Czysty panzergrau będzie- Kijów 1941

Nie trzeba tego robić aerografem. Ja w swoim Stugu w 1/72 zielone plamki zrobiłem nanosząc małe kropki farby olejnej (Humbrol) na piaskową bazę. Gdy farba nieco podeschła, roztarłem ją, uzyskując płynne przejścia wężyków. Metoda analogiczna, jak przy robieniu biedronkowych zacieków. Tak wygląda na gotowo:

 

viewtopic.php?f=68&t=55979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jak na pudle?

Takie kropeczki to nie na moją psikawę :(

Czysty panzergrau będzie- Kijów 1941

Nie trzeba tego robić aerografem. Ja w swoim Stugu w 1/72 zielone plamki zrobiłem nanosząc małe kropki farby olejnej (Humbrol) na piaskową bazę. Gdy farba nieco podeschła, roztarłem ją, uzyskując płynne przejścia wężyków. Metoda analogiczna, jak przy robieniu biedronkowych zacieków. Tak wygląda na gotowo:

 

viewtopic.php?f=68&t=55979

Cenna rada, muszę ją zapamiętać na przyszłość A czy do rozcierania używałeś jakiegoś specyfiku, czy tylko pędzel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały pędzel. Istotne jest tylko to, żeby był miękki.

Dzięki, zanotowane

 

W ramach odpoczynku od kółek, dział i gąsienic zacząlem dopasowywać wyposażenie i "wesołą" drużynę

 

kommando%2016_zpsoyxug7c2.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.