Skocz do zawartości

Mirage 2000C 1:72 Italeri


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Atlis ta ostatnia fotka oddaje najbardziej realny kolor modelu

Kombinuje z aparatem i poprawa jakości fotek

Balans bieli mam 0,0: +0.3:+0,7:+1,0:+1,3:+1,7:+2,0

Gdy doświetlę światłem i ustawie +2 mam prześwietlone

Przy innych parametrach ,tez kombinuje ,pilnuje ostrości -ale nieraz na powiększeniach wyskakuje "ziarno"stare określenie z fotografii analogowej

Znasz się na fotografii ,wiec wiesz o co mi chodzi

Za młodych lat bawiłem się fotografia :koreks -Wywoływaniem filmów kuwety a woda, utrwalaczem,wywoływaczem,zegar ,kolumna filtracyjna itp. i FRAJDA

Dzisiejszej elektroniki nie K U M A M

Tyle gadania ,gwoli usprawiedliwienia moich poczynań z fotkami

Z farb korzystam w 80% z Gunze -tak mi polecono -złe słowo doradzono i naprawdę jestem z tego bardzo zadowolony

Używam tez Humbroli, Vallejo, Model Mastera

O Hataka czytałem,w moim sklepie wysyłkowym są ,ale się nie skusze

Piotr_P milo Cie Usłyszeć,Jakos gdzieś się zawieruszyłeś .W pancerce nie mogę Cie znaleźć-Co To kleić się nie chce?

Dziękuje ze nadzorujecie moje poczynania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego mirage 2000 C od tamki (przepak italerii) to twoja ostatnia fotka to kolory identyczne jak pudełkowe

 

e48db406f444b56dgen.jpg

 

tutaj np brazylijskie 2000 tez kolor bardzo podobny do twojego wiec nie jest źle

 

CAPA_F2000_CRUZEX2013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to co do tej pory zrobiłem

Walcze dalej.Poskrobałem oszczędzając kalki i zacznę od początku

P1060007_zpsuyrpnjjq.jpg

P1060008_zpsk8lrzq0f.jpg

Teraz z innej beczki

Chwalimy Gunze jako farby

A macie jakiś pomysł na odkręcanie słoiczków gdy troszkę zaschnie ???

P1060011_zpshlmurqc7.jpg

Próbowałem smarować gwint wazelina techniczna

Nie pomaga

Odciolem 2mm zakrętki

P1060012_zpsspfauntg.png

Uszczelniający dekielek w środku troszkę lepiej uszczelnia

Macie jakieś inne sposoby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie zostawiać farby na zaschnięcie. Ja w słoiczkach MM zawsze przed zakręceniem ręcznikiem papierowym usuwam całą farbę, dziei czemu odszedł mi problem o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych ostatnich zdjęciach masz dobry balans bieli i widać, że kolory w całkiem trafione

 

Co do farb, to utrzymywać czystość gwintów, nie lać farby prosto ze słoiczka świniąc gwint tylko np wykałaczką, pipetami. Jak mocno zaschnie to gumowe rękawiczki i żadna zakrętka jeszcze mi się nie oparła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odzew

Ciesze się ze zaglądacie

Gwint wycieram .podejrzewam ,ze mieszając -wstrząsam słoikiem,a po odkręceniu jest sporo farby na gwincie

Atlis jestem starym sknera ,nie wydam 9,5 euro na instrumencik tamki do odkręcania

Wybieram opcje Solo

Nie wlewam farby prosto ze słoiczka

Moje oszczędne aero (maluje male modele 1:72) nawet nieraz nie używam zbiorniczka,zakraplam pędzelkiem do pojemniczka w którym sporządzam mieszankę do malowania

Dziękuje bardzo za porady

Po szpachlowałem Mirage

Zdjęć nie mogę wstawić ,bo coś wolno chodzi mi Photobuket

Mozę później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmatka to nie jest ważna, ważne jest to żeby szklany słoiczek nie obracał się w dłoni, dlatego albo rękawiczka gumowa, albo taka gumowa oprawka jak pokazał Atlis.

Generalnie coś gumowego wystarcza żeby przytrzymać i odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się obym sobie nie poradził z otwarciem słoiczka

Szmatka mini rolhak hydrauliczny i ząbka i nie ma problemu

Jestem nad wyraz spokojny facet

Ale wkurza mnie troszkę ,jak sie robota trochę pituli a na dodatek jeszcze trzeba walczyć z słoiczkiem

Model Masters tez ma słoiczki -zakrętka metalowa - nie ma takiego problemu

Troszkę poprawiłem mojego Mirage .Prysnę nowa farbe ,ale ładniej położona .Waleze

P1060009_zpshes6z89e.jpg

P1060002_zpskhddfxec.jpg

Cos musiałem popsuć w moim Potobuket

Pomija mi zdjęcia i bardzo,bardzo długo szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmatka to nie jest ważna, ważne jest to żeby szklany słoiczek nie obracał się w dłoni, dlatego albo rękawiczka gumowa, albo taka gumowa oprawka jak pokazał Atlis.

Generalnie coś gumowego wystarcza żeby przytrzymać i odkręcić.

 

a wstawić do ciepłej wody ktoś próbował słyszałem ze pomaga ?? otwieracz za 9.5 euro ?? a nie wystarczy ten :

http://www.mojehobby.pl/products/Paints-Opener-for-Mr.Hobby.html

Szmatka bawełniana, a jak nie da rady to pomóc sobie dodatkowo żabką do rur i nie ma bata żeby nie puściło

 

 

...a jednak istnieje jakaś przewaga Humbrola nad Gunze

(sorki nie mogłem się powstrzymać )

 

jureczku, regularnie śledzę twoje warsztaty, masz tempo/rezerwy czasowe godne pozazdroszczenia, ale obecny stan Miraża trochę zatrważa, trzymam kciuki żeby się udała operacja poprawkowa.

 

 

pozdr

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwumaser to nie pospiech ,to brak umiejętności,jednak ćwiczę uparcie jak widzisz

wychodzi to z rożnym skutkiem

Czas dziś się kończy .Wracają wnuki, wiec już nie 12 godzin dziennie a,góra może 2-3 jak będę miał sile

Dzieki za trzymanie kciuków

Postaram się nie zawieść

Czekam na dysze ,jeszcze nie dotarła

Photobuket nadal cierpi wyczytałem ze podpadł hakera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozę tak by było najlepiej

Dotarła dysza ,a ponieważ bardzo lubię bawić się w malowanie to zabawa będzie przednia

Bardzo odpowiada mi ta technika marmurkowa z rozjaśnianiem bazowej farby

Pracy dużo ,ale efekt zarąbisty

Nareszcie moje modeliki zaczynają nabierać wyglądu

Nie są jeszcze super, ale tez nie są już takie " płaskie "

Po prawic estetykę klejenia i będziecie mi zazdrościć ha ha

Nie jestem zarozumiały ,ale pomarzyć dobra rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci psuć nastroju, ale malowanie też wcale nie wygląda dobrze. Jak masz dobrą zabawę to ok,ale mam wrażenie, że ten marmurek ci się podoba, bo nie wymaga precyzyjnego operowania aerografem. Poza tym kładziesz grube warstwy i za moment zalejesz wszystkie detale. Zacznij podpatrywać tych, którzy potrafią dobrze sklejać i malować, a nie podpatrujesz kolegę myszoskoczka, który robi takie same błędy jak ty,a jak jakiś dobry modelarz ci cosxradzi to co i rusz piszesz,że się poprawisz a niestetyi jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.