Skocz do zawartości

Nissan Silvia S14a Fujimi 1:24


Maćko93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W związku z konkursem na innym forum rozpocząłem prace nad kolejnym modelem. Tradycyjnie dla mnie, jest to Nissan z rodziny S-Chassis, tym razem generacja S14. Tak naprawdę będzie to odbudowa.

 

Bazą jest mój pierwszy model, w którym 7-8 lat temu budowałem od podstaw komorę silnika, wnętrze i robiłem bodykit. Jak to mówią, jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz, skutkiem czego po usunięciu z modelu lakieru i szpachli ukazało się nadwozie w dość słabej kondycji, także pierwszym krokiem będzie przywrócenie panel lines drzwi, wlewu paliwa itd. do odpowiedniego stanu. Różne niedoskonałości na błotnikach czy zderzakach się nie liczą, ponieważ będę budował nowe zderzaki i poszerzenia błotników. Będę musiał również zrobić nowe wkłady przednich reflektorów, gdyż po pierwsze, to, co oferuje Fujimi to jakiś żart, a po drugie jeden z nich i tak "zaginął w akcji".

 

Tak było:

pLcX3Txl.jpg

8BQZwRvl.jpg

 

Rozbiórka i stan nadwozia:

HbDy8QJl.jpg

cky8nQal.jpg

XBGqNi3l.jpg

mbG9uMal.jpg

uhwI8BUl.jpg

cssI7Hdl.jpg

kTByaSsl.jpg

wzcRPMjl.jpg

 

Wzorzec, względem którego będzie kilka zmian, m.in. subtelniejsze wyloty powietrza w przednich błotnikach, inna lotka na klapie bagażnika itd.

qaz3F2Al.jpg

cLU0REFl.jpg

 

Pozdrawiam i zachęcam do śledzenia postępów ;) Pierwsze aktualizacje, z ratowania nadwozia, niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już podziałałem. Naprawiłem lewą klamkę i linie podziału drzwi. Napchałem w nie Milliputa i póki był plastyczny, wyżłobiłem w nim nowe linie korzystając z igły od cyrkla. Jak wyschło, przeszlifowałem. Poprawek wymaga jeszcze prawa klamka i klapka wlewu paliwa. Następnie zabrałem się za progi oraz tylny zderzak. Wymagają jeszcze dopracowania na 100%, ale to już, jak zrobię też pozostałe elementy bodykitu. Progi chyba nie mogą być prostsze :P

tU4xyssl.jpg

gM8cAcql.jpg

HiP4ZK4l.jpg

 

Co do zderzaka, najpierw musiałem zająć się kształtem jego górnej częsci, fabrycznie była, jak to mówię, bułka, a ten firmy Uras ma jakby schodki. Następnie pod ramką tablicy wkleiłem proste kawałki styrenu, a po bokach zrobiłem stelaż, który następnie wypełniłem Milliputem.

yjLF2KGl.jpg

p2kjf0Ul.jpg

w0nQbbUl.jpg

ImJGcHGl.jpg

Eh0U9fSl.jpg

phL1gKXl.jpg

XkvT57ul.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobiłem trochę postępów z przednim zderzakiem. Pozostało dodać kilka krągłości, wykończyć wnęki na kierunkowskazy i wyprowadzić ładnie boki zderzaka.

Jxpjvyoh.jpg

AB4jPKEh.jpg

sc2AORoh.jpg

VZmsOl7h.jpg

ot3AOHih.jpg

EoOkgjzh.jpg

d3qrQxqh.jpg

mZdX25Wh.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt mroku na zdjęciach ładny, ale nie nadaje się do warsztatu modelarskiego. Wydaje mi się, że robisz fajny model, ale na tych zdjęciach, co prawda bardzo efektownych, niewiele widać. Są też trochę małe, wrzucaj 1024x768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moim zdaniem zdjęcia są okej, faktycznie są to zdjęcia stylizowane aczkolwiek ukazują konkretne elementy podczas budowy. Fajnie, że ratujesz stary projekt który chyba nawet kojarzę z innego forum.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przednie błotniki z wylotami powietrza, także bodykit można uznać za z grubsza gotowy, zostało dopracować kilka szczegółów i zrobić poprawki niedoróbek, gdyż kilka na pewno wyjdzie po podkładzie kontrolnym. Z prac nad nadwoziem pozostało mi jeszcze zrobić nowe wkłady przednich lamp, gdyż to, co zrobiło Fujimi, woła o pomstę do nieba, odtworzyć uszczelkę przedniej szyby i poprawić jakieś tam głupoty, o których chwilowo nie pamiętam :P Felgi ze zdjęć nie są docelowe.

0JPUDsah.jpg

srwvfvuh.jpg

0bbYeJrh.jpg

o3HpXwIh.jpg

sE7h7Dqh.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakleiłem sobie na całej długości auta taśmę maskującą po górnej linii przetłoczenia, wyryłem po taśmie cienki rowek igłą, a potem pogłębiłem i wyprofilowałem papierem ściernym, mając cały czas naklejoną taśmę, żeby nie wyjechać w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Wieki mnie tu nie było, od modeli też miałem długą przerwę ze względu na dłubanie zabawki 1:1, ale przyszła zima i wróciła wena Od zeszłorocznej aktualizacji trochę się zmieniło.

 

Zdjęcia w różnych stylizacjach, bo starszych już nie mam zapisanych w wersji nieobrobionej.

 

Komora silnika jest prawie skończona, brakuje pasa przedniego, podszybia no i oczywiście trzeba to wszystko ostatecznie dopracować na tip top.

IfkI3gTh.jpg

8t8QcQLh.jpg

u0noS4jh.jpg

3NJTo5Ch.jpg

tgb2iYfh.jpg

 

Teraz jestem na etapie dłubania wnętrza. Brakuje jeszcze poprzecznej belki na podłodze na wysokości foteli, wypukłych przetłoczeń blachy pod kanapą i na grodzi oraz tylnej półki.

yH4qoO3h.jpg

E1vCltVh.jpg

DItIgVph.jpg

4xNbfIbh.jpg

 

Jeśli chodzi o kwestie nadwozia, to pojawiła się lotka na klapie bagażnika. Prawdopodobnie zmieni się też koncepcja na koła, miały być Work VSXX, ale wydawało mi się za grzecznie i na ten moment planuję z przodu założyć Advan AVS Model 5, a z tyłu Nismo LMGT4.

pmM3vv1h.jpg

elM8LCYh.jpg

7GFq0sTh.jpg

FloXS27h.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne postępy. Zrobiona tylna półka, mniejsza półeczka we wnęce grodzi, gdzie w 1:1 jest dostęp do pompy paliwa itd. Zostało nawiercić kilka otworów w grodzi i podłodze i cześć wnętrza w miejscu tylnej kanapy będzie gotowa. Czas brać się za resztę podłogi.

TO1aUgDh.jpg

Yf5jRUQh.jpg

V69gev5h.jpg

P0HGSrNh.jpg

W2gAnTTh.jpg

uCzNjN9h.jpg

BWBowhKh.jpg

dlmF2Wxh.jpg

r75z6hSh.jpg

 

Zdjęcie rodzinne z innymi moimi s-chassis, brakuje tylko czerwonego 180sxa

f51mBrKh.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S14 dostało pierwszy kontrolny podkład. Wyszło jeszcze sporo rzeczy do zrobienia, ale i tak się jaram :P Poza różnymi miejscami łączeń elementów bodykitu itd. chyba będę musiał od nowa zrobić przetłoczenia na drzwiach, bo wyglądają słabo.

EFYlFX4h.jpg

mbLsO8lh.jpg

ONK84hrh.jpg

d00Ytn2h.jpg

 

Dostałem też od jakub476 wkłady lamp od Silvii S15, na bazie których będę robił wkłady do S14tki.

CTJibVph.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.