Skocz do zawartości

MI-1/SM-1


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sławku, biało niebieska wstęga na belce ogonowej to oznaczenie 103.Pułku Lotniczego Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW (lub jednostek poprzedzających tę jednostkę).

Śmigłowce miały wstęgę, a samoloty z tej jednostki (An-2, Jak-12) niebiesko-białą końcówkę statecznika pionowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, biało niebieska wstęga na belce ogonowej to oznaczenie 103.Pułku Lotniczego Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW (lub jednostek poprzedzających tę jednostkę).

Śmigłowce miały wstęgę, a samoloty z tej jednostki (An-2, Jak-12) niebiesko-białą końcówkę statecznika pionowego.

 

...więc byłem blisko...danke ci dobry człowieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx!

 

Czy dobrze rozumiem, że jest szansa na malowanko z szachownicą?

 

Tak,bo nie znalazłem ani jednego zdjęcia śmigłowca(wczesnej wersji) w malowaniu sanitarnym,które by spełniało moje oczekiwania...(zawsze coś jest innego w budowie)....chociaż chodził mi po głowie SP-SAK(na YOU TUBE-tytuł ŚMIGŁOWIEC RETRO),to jednak różni się od tego,który robię,a ja już nie mam ochoty ciągle coś poprawiać,bo nigdy tego nie skończę...Są co prawda wersje sanitarne w malowaniu biało-niebieskim,ale ja koniecznie się nastawiłem na kolor zielony(oliwkowy)....no więc chyba z szachownicą jednak polecę .....i właśnie śmigłowiec z numerem 23 chyba będzie,bo jest w miarę kolorowy(mniej monotonny w malowaniu,bo ma pasek na ogonie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ten pasek na belce to praktycznie jedyny kolorowy szał jaki na tych śmiglakach można znaleźć.

Krystek na początku warsztatu podesłał zdjęcie wojskowej wersji sanitarnej.

Był jeszcze smiglak n/b 13 w kolorze srebrno-szarym, no i egzemplarz tzw. wzorcowy dla wojska biało-szary lub biało-błękitny z szachownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - jeśli nie jesteś mocno ustawiony na sanitarkę, to z ciekawych malowań masz jeszcze do rozważenia egzemplarz biało-srebrny z niebieskim pasem. Fotki znajdziesz na stronie Lotnictwa z Szachownicą, a także chyba coś na ten temat omawialiśmy w dziale 1:1 - barwy lotnictwa polskiego. Chociaż Milek z fotki powyżej też ciekawy.

A robota wygląda dobrze, trzymaj poziom - ewentualnie sprawdź czy dasz radę jeszcze poprawić przejrzystość szyb.

Jeśli masz dostęp - spróbuj dotrzeć do Aeroplanów sprzed kilku lat - w dwóch numerach był spory materiał o SM-1.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dwu kolorowego Sm-1 , Sławek i Mikołaj ,dół nie wydaje mnie się żeby to był srebrny , pasek jest cienki i składa się z dwóch pasków o róznych kolorach...górna część paska -czarny ? Dodatkowo oba podstawowe kolory na płatowcu wydają się mocno matowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Mikołaj...już się martwiłem twoim mało aktywnym stanem...a tu proszę jest-CZUJNY I ZWARTY

Jeśli chodzi o szybki to zapewniam,że nigdy nie miałem bardziej przejżystych...aż mi się wierzyć nie chce w to co wyszło na fotkach,dopiero teraz po twojej uwadze zauważyłem,ze na nich wygląda jak mleko ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em - faktycznie to chyba będzie raczej szary ten spód, ale materiał jest nader skromny, chyba tylko dwa zdjęcia są. Z kolei dwukolorowy pasek mnie nie przekonuje, nie bardzo to dostrzegam na fotkach oraz wydaje się, że skoro innych statków powietrznych tak nie malowano, to będzie to mało prawdopodobne. Ot, znów archeologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to świetnie, że smętka masz w planach - jest tak brzydki, że aż śliczny

 

A no u mnie warsztaty nie idą... co zacznę to nie kończę ;P jak Kamana zrobię to pokażę Trochę w nim trzeba poprzerabiać i blaszki by się przydały......

 

Te zdjęcia widziałeś? To z jakiejś książki o PZL Świdnik.

3_zpsz1s0vyc4.jpg

 

2_zpswukuvbtl.jpg

 

1_zpsjpsza3kz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne,fajne.....w sumie to chciałem robić sanitarkę ze względu na to,że podoba mi się malowanie,ale te zielone z dużym krzyżem w białym kółku w tylnej części kadłuba.....i nie znalazłem fotek z konkretnym numerem i ogólnym wyglądem,są tylko fragmenty śmigłowca,ale inna budowa np.nowszy typ itd......Te z "paskiem w kształcie pioruna" itp. jakoś mnie nie biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.