Skocz do zawartości

Multicar M-22 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Niczym nie ustępujący w brzydocie poprzednim moim "produkcjom " - przeuroczy inaczej Multicar czeskiego Plus Modela .

 

Puzderełko :

 

multicar_zps2nyd8hqq.jpg

 

Zawartość:

 

mu1_zpsu8ra938g.jpg

 

Wnętrzności szoferki :

 

 

mu2_zpscnedizci.jpg

 

 

Wnętrzności w karoserii :

 

mu4_zpsz4z2uoqd.jpg

 

I przymiarka przyklapki szoferki z dołem .

 

mu11_zpsidttajtr.jpg

 

mu7_zpstc2tuobo.jpg

 

 

mu10_zps1hhgfjoo.jpg

 

mu5_zps2qa7dcug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż mi żal patrzeć, jak cudnie ten syf wygląda, bo ja tak nie umiem...

Bożo, bardzo poproszę o numery pigmentów, których używasz, bo chcę umieć tak samo syfić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze .

 

Nie podobają mi się klosze reflektorów, są zbyt matowe.

Kiedyś stosowano klosze szklane i one nie matowiały.

 

Ja też uważam, że są za ciemne.

 

Zgadzam się . Kłopot jest taki z tymi lampami , że jest to jeden przezroczysty żywiczny element , płaski . I przykleja się go do płaskiej karoserii na której jest tylko zarys , gdzie tą lampę przykleić . Nie ma żadnego wklęsłego zwierciadła , nie ma przestrzeni pomiędzy żywiczna lampką a karoserią . Jest plaskato . Pomijam , że nie mają na sobie żadnej faktury . Jak nie zmatowię mocno lampy to po prostu widać ordynarnie to co jest pod lampą i nie ma żadnej głębi . Nie tak jak na przykład w walcu , gdzie lampa zbudowana jest jak lampa , ma wklęsłe zwierciadło do którego mogłem sobie przykleić nawet imitację żarówki z dezoksykantu .

 

lampaw_zpsjpxe2ker.jpg

 

Jak to się mawia - to nie galeria . Pokombinuje sobie jeszcze na przemian z matem i błyskiem i zobaczę co wyjdzie . W razie niemca mam jeszcze dubla tych oryginalnych lampek . Ale zapewniam , ze sobie jakoś poradzę , więc spokojna rozczochrana

 

Natomiast czy ciemne czy jasne to akurat sprawa dyskusyjna :

 

http://photo.bikestats.eu/zdjecie/409134/multicar-m22-tak-brzydki-ze-az-piekny

 

http://photo.bikestats.eu/zdjecie/535083/gustowny-multicar-m22-samochod-troche-niczym-monocykl-wsrod-rowerow

 

 

 

Bardziej jednak będę naciskał na uzyskanie głębi z tych placków i jakiś delikatny połysk .

 

numery pigmentów

 

Cieszę się , ze Ci się podoba . Pigmentu użyłem tylko i wyłącznie na podłodze trzewi szoferki - i był to akowski "dust" utrwalony łajtspirytem - położony na wcześniej ściuraną podłogę akrylowymi farbkami w kolorze ciemnych odcieni rdzy i wytarty potem cyngwajsem do malowania cieni na powiekach .

 

A jak zrobić takie zacieki na szybkach i brud na obrzeżach zasięgu wycieraczki?

 

Krzychu- tak w skrócie . Naklejam szablon wycięty z taśmy na szybkę . W żywicznych modelach ostrożnie się muszę obchodzić , bo szybki zawsze są zrobione z okładek na dokumenty . Rozrzedzonym mocno matem gunzowym sikam po szybkach . Potem rozrzedzonym olejnym akowskim dust efektem strzelam z pyndzla dziada i po paru minutach płaskim zwilżonym w lewelingu pionowymi ruchami ścieram , aż uznam ze jest w miarę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heloł

 

Następny kroczek to rama , koła i skrzynia . Niedużo już do finiszu . Jakieś chlapacze , lampy z tyłu , rura wydechowa , wyciurać jeszcze skrzynię , podelapiać kilka detali i skleić w całość :

 

mm1_zpspke5ubtd.jpg

 

mm2_zpshhx1i0qx.jpg

 

mm5_zpsgbua1rei.jpg

 

mm6_zpsbcl9jbeh.jpg

 

mm3_zpse0zajeps.jpg

 

mm4_zpsjt6fdmi4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę nadmienić i zwrócić upszejmie uwagę (bo mnie od razu się na oko rzuciło) szanownemu i wielce poważanemu ojcu administratoru Jawkersu, że oka temu Multikaru zostały poprawione i turbacji wzrokowi już wielmożności czynić nie bendom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Pragnę nadmienić i zwrócić upszejmie uwagę (bo mnie od razu się na oko rzuciło) szanownemu i wielce poważanemu ojcu administratoru Jawkersu, że oka temu Multikaru zostały poprawione i turbacji wzrokowi już wielmożności czynić nie bendom!

Zauważyłem, teraz jest bardzo dobrze

Cooper69, z całym szacunkiem ja nie jestem Administratorem.

 

A wracając do Multicar'u, to prawie co dziennie mijam takiego, tylko dwu osobowego. I kolor ma trochę bardziej intensywniejszy.

 

A mam takie małe pytanie.

Dno skrzyni zostawiasz takie jakie jest, czy zdzierasz farbę miejscami do gołej blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę nadmienić i zwrócić upszejmie uwagę (bo mnie od razu się na oko rzuciło) szanownemu i wielce poważanemu ojcu administratoru Jawkersu, że oka temu Multikaru zostały poprawione i turbacji wzrokowi już wielmożności czynić nie bendom!

 

 

Napisz po polsku a nie po chachłacku, a zmianę świateł pewnie świat ,,modelarski'' z wielkim zachwytem zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.