Skocz do zawartości

RMF Tygrys 1 Initial Produtcion 1:35


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztofie chętnie bym oblukał twoje tygrysy z tymi kolorami ciekawi mnie jak to wygląda na "zabawce" w 1/35 po waschu i brudzingu a jeszcze jak ktoś kladzie sido to jaki w końcu jest efekt finalny nałożenia koloru realu na nie real i nie "realnie" go brudząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się kuźwa boję jak mojego "Bovingtona" zacznę...

Bo (ponieważ) ... ?

Czy rozklad plam kamo byl nakladany wedlug schematu??

W fabrykach nanoszony kolor bazowy. Reszta realizowana w warsztatach polowych.

Cytat z H. M. 1941, Nr. 281 z 17.3.41

"2. Die Farben sind von den Truppen zu beschaffen." -- Kolory mają być pobierane przez oddziały--.

Później po wprowadzeniu innych kolorów - to warsztaty decydowały w zależności od pory roku

jaki kolor ma być dominujący - bazowy nadal w fabrykach.

Krzysztofie chętnie bym oblukał ... po waschu i brudzingu a jeszcze jak ktoś kladzie sido to jaki w końcu jest efekt finalny nałożenia koloru realu na nie real i nie "realnie" go brudząc.

Jedni malują czysto, ładnie, drudzy upaprane w błocie, jeszcze inni obficie (lub mniej) obite "młotkiem" z zaciekami i bez, i tak dalej i tak dalej.

Jeszcze inni zwracają uwagę na odbicia światła i tym podobne postrzeganie swojej wizji kolorów.

I teraz jak to Piszesz "realnie" i nie realnie - wszystko zależy od tego - co dla kogo jest realne.

I dlatego ja osobiście nie oceniam malowanych i już pomalowanych modeli.(kolorów,brudzeń itd.)

Jest to bardzo indywidualna sprawa każdego modelarza.Bardzo często jest to sprawa gustu.

Podpowiadam jak brzmiały w danym czasie rozkazy(wytyczne) nakazujące używanie danych kolorów z palety barw RLM, podaje źródło.

... jak to wygląda na "zabawce" w 1/35... .

Jest część Kolegów modelarzy którzy budują swoje modele jak najbardziej zgodne z oryginałem.

Każdy szczegół starają się odwzorować na swoim modelu w takiej czy innej skali.

Dla nich i wielu oglądających to są arcydzieła. Jest to swego rodzaju sztuka.

Moim zdaniem.

Kolego "kzugaj" przepraszam za taką litanię nie zawsze na temat.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."Tygrys" Academy i będziesz znowu mnie "naciągał" na zmiany :P

 

Pierwszą zmianą powinno być wywalenie tego modelu i kupienie czegoś co ma chociaż niesymetryczny kształt wieży =P

 

Tak jak już pisałem to jest prezent związany z najfajniejszą robotą w jakiej pracowałem i go nie sprzedam.

Jak w pod koniec lat 90-tych go dostawałem to był mega wypas.

Takich rzeczy nie wywalam.

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się kuźwa boję jak mojego "Bovingtona" zacznę...

 

Toż to ma pięć tomów encyklopedii na temat, miliard zdjęć i dwa zachowane egzemplarze w bovington. Nic tylko kleić i malować takie.

 

Oczywiście tak jak pisze Seb- zostaw w pudle na pamiątkę. Kupuj dragona "131" i modeluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedzialem dzisiaj troszku. Jak narazie nie ma wiekszych problemow ze spasowanie poza kolami napedowymi. Trzeba bylo troszke zmodyfikowac kola zeby zeby po obu stronach byly w lini prostej. Trzeba trzymac sie zasady 3x sprawdz zanim przykleisz. Pozbylem sie Dzwigni startera z tylnej czesci wanny i pokryw na wydechach.

 

m4n7EMK.jpg

 

Nie wytrzymalem i musialem zlozyc kilka ogniw zeby zobaczyc jak to bedzie wygladac

 

GDlo12L.jpg

 

eC2ebPA.jpg

 

Pytanko do znawcow tygrysow. RMF wymyslil takie rozwiazanie

 

nrq30Q2.jpg

 

Ta czesc jest ruchoma przod-tyl czy to ma sluzyc do ew napiecia gasienic po zlozeniu? Czy moze powinno byc w okreslonym polozeniu?

 

Co do koloru RMF proponuje RLM02 i patrzac na zdjecia pokolorowane z wysadzania przez saperow chyba 142 to RLM02 by nawet pasowal.

 

Ma ktos jakies w miare wyrazne zdjecia zkrzynki ktora jest z tylu. W Tunezyjskich powinna byc troszke inaczej zamontowana ale nie wiem czy to jest ta sama skrzynka i jak jest zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotecek powoli nabiera ksztaltow

 

WO6dvlR.jpg

 

Teoretycznie RMF fm dal prawidlowy zasobnik tyle ze jest troszke za krotki

 

0Vd4i1e.jpg

 

Bede musial go rozciac w dwoch miejscach i wkleic paski odpowiedniej szerokosci.

 

Jak narazie nie ma wiekszych problemow ze spasowaniem pod warunkiem ze dobrze sie oszlifuje elementy. Szpachla jak narazie tylko w dwoch miejscach. Przy kole napedowym (slady po wypychaczach) i na laczeniu wiezy tylko dlatego ze brakowalo materialu na rogu elementu na laczeniu polowek.

 

Gora kadluba oczyszczona, oszlifowana i przygotowana do blaszkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczolem modyfikowac tylny zasobnik

 

LGd740x.jpg

UaW6fyA.jpg

42vo51P.jpg

iZj2axm.jpg

 

Tak to sobie wymyslilem czeka mnie teraz uzupelnienie ubytkow, szpachlowanie i polerka. Zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Myslicie ze taki kontownik bedzie ok czy jest za szeroki?

http://www.sherwoodmodels.co.uk/prestashop/evergreen-styrene-channel-strip/918-060-15mm-evergreen-261-styrene-channel-14-lengths.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Z tym zasobnikiem troche się pospieszyłeś bo zdaje się powinien być taki jak w modelu poniżej, czyli powinien mieć równoległe boczne ścianki...

 

56847309fe2ef9b5bc2a62e1bca84f97.jpg

 

Druga sprawa że te starter między wydechami masz w takie pozycji że osłony wydechów już raczej tam nie wejdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik tylko na blue tack narazie wiec nic nie stoi na przeszkodzie zeby cos pozmieniac. Ztego co doczytalem to w tej chwili i tak jest jeszcze troszke za krotki. Co do zasobnika mozesz miec racje znalazlem takie cos http://tiger1.info/EN/Turret-bin-wide.html .

Tak przy okazji znalazlem taki zasobnik http://www.model-making.eu/products/Stowage-bin-for-Tiger-I-Tank-Kursk-Battle.html. Nie mam 100% pewnosci czy bedzie idealny gdyz to jest dla pozniejszych Kociakow spod Kurska. Czy ktos moglby to potwierdzic?

Co do startera to zamontowany tak jak trzeba. Jak beda problemy z oslonami to bede zmienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pieknie ale:

-RMF daje zasobnik ktory jest za krotki dla 141 wiec odpada (ten wlasciwy wchodzil az na wlazy i nie stykal sie z tylem wiezy) http://tiger1.info/EN/RM5001-bin.html

-Bovington tez ma inny

Z tego co wyczytalem to zasobniki byly robione pood potrzeby zalogi ale tu moge sie mylic. Njablizszy zasobnik to taki jak w Tygrysach po Kurskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że jest taki jak go zdobyli. I może - choć to moja własna teoria - właśnie na początku był zielony i potem malowali go na żółto zostawiając lekko tylko przykryte żółcią zielone plamy. To by mogło tłumaczyć ich słabą widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedzialem troszke nad zasobnikiem i takie cos wystrugalem

 

kFUgk2K.jpg

U9ueTo5.jpg

EaUTRvL.jpg

wvTGvFq.jpg

n61Zmdb.jpg

 

To jest drugi zasobnik ktory mozna znalezc w pudelku. Dla 141 jest ok o ok 5.5mm za waski i ok 0.9mm za niski. Jak widac wklejenie kilku paskow zajatwia sprawe.

Obecnie jest juz poszpachlowany. Pozostanie dorobic kilka drobiazgow (zawiazy i zamkniecia) mocowania. Czy na tych zasobnikach byl lancuch lub sznur z tylu bo widzialem na zdjeciach ze tam cos wisi i czesto bambetle byly zawieszane. Jakby ktos dysponowal zdjeciem jak duzy zasobnik wygladal z gory to prosze o podeslanie ;)

Ktora lufa Abera lub RB bedzie poprawna dla Initiala? Zestawowa jednak nie spasowala sie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę fotek z Bovington. Tego sławnego czołgu przedstawiać nie trzeba.

Ok, super że widziałeś na własne oczy, ale co ma wspólnego ten czołg z tematem ?

 

Koledzę się chciało powstawiać fajne fotki, na których widać dobry detal tygrysa, nie jest to akurat ta wersja z wątku, ale zawsze można podpatrzeć jak wyglądały niektóre elementy więc po co od razu kręcić nosem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.