Skocz do zawartości

BMW 635CSI - 1:24 Academy


Palus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam właśnie drugi model i postanowiłem założyć warsztat. Głównie dlatego, żeby podpytać bardziej doświadczonych o niektóre banalne dla większości sprawy o których ja nie mam pojęcia

 

IMAG1508.jpg

 

I przymiarka mudżyńskich kół i zderzaków ...nie martwcie się to nie są koła docelowe

IMAG1511.jpg

 

 

Pierwsza rzecz od której zacząłem to buda w której pogłębiłem wszystkie linie tym sprytnym urządzeniem.

IMAG1513.jpg

 

 

Później chciałem sprawdzić czy mogę w ogóle pomalować chromowane elementy sprayem z puszki i jak to będzie wyglądać.

Najpierw pomalowałem całe zderzaki czarnym matem, później elementy pod chrom czaarnym połyskiem, a na końcu "chrom" hambrola z puszki.

IMAG1516.jpg

IMAG1518.jpg

 

Jak dla mnie efekt zadowalający, więc mogę ruszać dalej

 

Poszpachlowałem małe wgniotki w przednim zderzaku, ciężko je zobaczyć ale są między dziurami na halogeny.

IMAG1524.jpg

 

Z tyłu karoserii pod zderzakiem były linie podziału, których w oryginale nie widziałem, więc zostały usunięte

IMAG1525.jpg

 

Później lekkie zmatownienie całem budy papierem 600 i 2x podkład Tamiya, a następnie lakier docelowy Tamiya Bright Red 4 cienkie warstwy.

IMAG1528.jpg

IMAG1529.jpg

 

To tyle jak narazie, farba schnie a ja zabieram się za środek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że używasz komory do malowania. Chciałbym podpytać jak się sprawdza to rozwiązanie? czy dobre odsysa pyłek z farby? jak z zapachami? i jaką masz "komorę" do malowania?

 

Trochę się wtrącę, ja mam komorę Tamki - jednowiatrakową. Jeśli kierujesz strumień z aero w strone komory to wyciąga ładnie, zapachy przy malowaniu małych elementów praktycznie zerowe, przy malowaniu budy podkładem/bazą/klarem już trochę czuć, natomiast kilka minut dodatkowej pracy i wszystko wyciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że używasz komory do malowania. Chciałbym podpytać jak się sprawdza to rozwiązanie? czy dobre odsysa pyłek z farby? jak z zapachami? i jaką masz "komorę" do malowania?

 

Trochę się wtrącę, ja mam komorę Tamki - jednowiatrakową. Jeśli kierujesz strumień z aero w strone komory to wyciąga ładnie, zapachy przy malowaniu małych elementów praktycznie zerowe, przy malowaniu budy podkładem/bazą/klarem już trochę czuć, natomiast kilka minut dodatkowej pracy i wszystko wyciągnięte.

 

Zgodzę się z tym ale polecalbym malować aero, a nie tak jak ja sprayem. Bo przy malowaniu budy sprayem może nie śmierdzi jakoś strasznie , ale robię drugie auto a filtr już mam zapchany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czas na mały update, żeby nie było że nic się nie dzieje

 

Postanowiłem oddzielić przednie zagłówki od foteli

IMAG1526.jpg

IMAG1538.jpg

 

Tylne zagłówki w tym modelu to porażka dla mnie, są za płaskie i cienkie. Zamiast je przerabiać postanowiłem po prostu je usunąć, bo widziałem dużo zdjęć 635i i niektóre nie mają ich wcale

IMAG1554.jpg

IMAG1555.jpg

 

Czas na cięcie

IMAG1556.jpg

IMAG1557.jpg

 

Od spodu wkleiłem małe kawałki plastiki, żeby szpachla miała się czego trzymać

IMAG1558.jpg

IMAG1559.jpg

 

Następnie miliput i szlifowanko ( zrobiłem też linie podziału między fotelami a podłokietnikiem)

IMAG1560.jpg

IMAG1561.jpg

 

W między czasie robiłem swoje pierwsze w życiu panele, bo oryginalnie nie ma tam nic

 

Wnętrze będzie w podobnej kolorystyce co tutaj i widać ten czarny panel, który chce dorobić:

BMW635CSi-1648_3.jpg

 

wyciąłem w taśmie obrys panelu

IMAG1540.jpg

Później wyciąłem to z plastiku i dołożyłem pasek na środku

IMAG1542.jpg

Potem miliput ( używałem go pierwszy raz, i nie spodziewałem się, że tak ciężko się go szlifuje )

IMAG1546.jpg

 

Muszę jeszcze trochę je wyrównać, ale tak mniej więcej to wygląda

IMAG1563.jpg

IMAG1564.jpg

 

 

Aha!

Jedno ważne pytanie . Czy flocking powinienem robić przed pomalowaniem wnetrza, czy po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem ze Scaleproduction.de

 

Ale na allegro są flocki do paznokci bo kiedyś widziałem, ale akurat bazowego nie bylo.

Też zakupiłem ten do paznokci ale dla porównania kupiłbym taki modelarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem te do paznokci, efekt bardzo dobry nawet chyba miałem gorsze modelarskie.

Na zdjęciu właśnie taki do paznokci.

 

DSCF8261_zpsgb3im1m8.jpg

Fajnie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak by mi tak wyszło był bym więcej niż szczęśliwy

 

Przepolerowałem jedną stronę budy, będę jeszcze poprawiał w zakamarkach bo tam najtrudniej dotrzeć. Ogólnie efekt niezły, ale jednak sprayem nigdy nie wyjdzie idealnie ( przynajmniej mi :P)

 

Przed/Po

 

IMAG1565.jpg

IMAG1567.jpg

IMAG1568_BURST002.jpg

IMAG1569_BURST002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, na scaleproduction są podane średnicę felg wraz z oponą i łatwo można dopasować, a w uscp tego nie ma niestety

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie brak postępów, ale doszła kolejna paczka z darami

 

Jakościowo przynajmniej klasę wyżej niż USCP, Schnitzery 2 częściowe z z aluminiowymi bębnami

BBSY 3 częściowe całe z aluminium i do tego ringi, żeby zmienić szerokość tylnego rantu ( można zrobić niezłe wiadro )

 

Sam jeszcze nie wiem które najbardziej mi podchodzą

 

IMAG1577.jpg

IMAG1578.jpg

IMAG1579.jpg

IMAG1580.jpg

IMAG1581.jpg

IMAG1582.jpg

IMAG1583.jpg

IMAG1584.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.