Skocz do zawartości

8,8cm Flak 36 + kommandogerat 40 - Revell 1/72


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Drużyna wesołego transportera skompletowania. Do dorobienia została jeszcze skrzynka sznapsa, kilka dupereli i wracamy do malowania.

 

kommando%2017_zpsz3yofgzp.jpg~original

kommando%2018_zpsawlrktwo.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten wyskakujący to do biedronau po następną starogardzką leci

 

A mi się wydaje ze po inny rodzaj alkoholu np. izopropylowy co by oczyścić tą matryce aparatu bo aż wstyd.

Pomyślę o tym

 

Co do reszty odpwiedzi na komentarze, zawsze wyznawałem teorię - jak się bawić to z fasonem

Żal mi tylko kierowcy i przez moment nawet się zastanawiałem czy nie zrobić go z flaszeczką w ręce na wiwat. Ostatecznie z tego zrezygnowałem, bo na jego głowie jest mienie państwowe znacznej wartości.

 

Małymi kroczkami do przodu

 

kommando%2019a_zpshziiwegp.jpg~original

 

Może być ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załoga i ładunek sd-ka w trakcie prac działo schnie po podkładzie i kalkach więc czas ma dalmierz.

I tu należy się Wam małe wprowadzenie.

Ponieważ sposób mojej prezentacji dalmierza (tranport gotowego do użycia urządzenia na przyczepce) odbiega nieco od prawdy historycznej (żadna przyczepa nie była w stanie transportować zamotowanego 4 m-go dalmierza w takiej formie) postanowiłem podzielić się wiedzą na ten temat.

Do transportu podstawy była używana prezentowana przyczepka Sd.Ah.52 natomiast sam układ optyczny był transportowany na specjalnie do tego przystosowanych ciężarówkach między innymi Flakmesstruppkraftwagen I & II (Kfz.74). Więcej na ten temat na stronie: http://www.kfzderwehrmacht.de/Hauptseite_deutsch/Kraftfahrzeuge/Deutschland/Daimler-Benz_AG/Mercedes_Benz_LG_3000/Kfz_74_Fl_Messtr_Kw/kfz_74_fl_messtr_kw.html

Oprócz w/w ciężarówek do transportu KdoGer 36 (dla dział 8,8 i 10,5 cm) lub KdoGer 40 (dla dział 8,8 - 12,8 cm), tudzież rezerwowego przyrządu centralnego KdoHiGer 35 (dla dział 8,8 cm) stosowano również transportery półgąsienicowe Sd.Kfz 7/6 i taki też postanowiłem wykonać.

Wbrew pozorom nie jest to temat prosty o ile chce się zrobić wmiarę poprawny pojazd, ale zawsze można spróbować.

 

Za materiał bazowy posłużą znalezione w internecie zdjęcia (kolejne będą prezentowane w miarę postępu prac)

 

Pierwsze z nich przedstawia zdobyty przez wojska USA pojazd po wyładunku w Aberdeen (jest cała seria zdjęć z załadunku)

 

1a1b6_zpsrnrr8a7l.jpg~original

 

I drugie na którym wyraźnie widać dwie skrzynie z układem optycznym.

 

militarfahrzeug22002_zpsyemsap38.jpg~original

 

No to do dzieła.

Zacząłem od przeróbki bocznych burt. Na zdjęciu z epoki widać, że wejścia są węższe i wyższe jak również dolna podstawa ma więcej blachy. No to ciach..

 

kommando%2021_zpsdr1xqpzm.jpg~original

 

Prawie gotowy element

 

kommando%2022_zpseni2u4xo.jpg~original

 

Bierzemy się za podłogę. I tu z pomocą przychodzi fragment kolejnego zdjęcia na którym widać, że siedzenia są dzielone

 

sd12aaaa_zps35e04f68_crop_zpsvmgr8wro.jpg~original

 

więc ...

 

kommando%2023_zpsz2wpjvoe.jpg~original

 

I na koniec stan na chwilę obecną.

 

kommando%2024_zpsft3c3qpk.jpg~original

 

I tu mała uwaga. Niestety wyłącznie drogą dedukcji zrobiłem szyny transportowe do wciągania skrzyń. Istnienie takowych nasunęły mi dwa fakty; pierwszy to widoczne na drugim prezentowanym przeze mnie zdjęciu z epoki koła na dolnej skrzyni i wciągarka widoczna pomiędzy siedzeniami na zdjęciu trzecim (wygląd siedeń sobie odpuściłem).

 

cdn.

 

P.S. Oczywiście zapraszam do dyskusji. Może macie jakieś uwagi lub sugestie. Jestem otwarty na każdą propozycję

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, każdy element będzie na osobnej podstawce?

Taki miałem zamiar. Nawet flak miał być osobno, ale dostawiany do podstawki sd-ka, która nota bene jest prawie gotowa. Ostatecznie jednak zrezygnowałem z rozwodu i będzie ślub na wieki czego początki o widać poniżej.

 

kommando%2026_zpstbsli1pj.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubania ciąg dalszy. Wciągarka dorobiona, przedział dla załogi praktycznie skończony. Teraz na tapetę idą bagażniki.

 

kommando%2027_zpsyxc4uu1u.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku mały update. Po wykonaniu jednego bagażnika (równe 50 elementów), chwilowy "pręcikowstręt" i brak materiału spowodowały przerwę w tym temacie. Jednak żeby nie marnować czasu zacżąłem dłubać skrzynie transportowe...

 

kommando%2029_zpsjqzuoyan.jpg~original

 

...i wstępnie preparować plandekę. Model będzie wyglądał pradopodobnie tak.

 

sdkfz-7-6-01-1_zpsmyfa0b5b.jpg~original

 

Jako kopyto posłuży oryginalna plandeka Revella. Na zdjęciu poniżej widać, że spasowanie nie będzie takie proste.

 

kommando%2028_zpsv7o1sjbk.jpg~original

 

Żeby zrozumieć tą niedogodność poglądowe zdjęcie z epoki na którym widać poszerzenie przedziału transportowego (co też uczyniłem) wymuszone faktem przewozu dwóch żołnierzy na jednej kanapie (patrz dwa zaczepy na karabiny).

 

analiza%203_zpsevt8mscv.jpg~original

 

 

P.S. Maska silnika i szyba założone na sucho więc nie patrzcie na szczeliny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Wasza wiedza na temat blach na bagażniku jest taka jak moja czyli żadna więc zasieśmy temat i działamy dalej.

 

Plandeka

kommando%2030_zpsqkytefbq.jpg~original

Pocieniona lewa strona

kommando%2031_zps94yfe9ki.jpg~original

Poszerzenie

kommando%2032_zpsa4wywrbt.jpg~original

I plandeka po przeróbkach

kommando%2033_zpszljy3frp.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.