Skocz do zawartości

Wszystko o maskach - czyli ochrona dróg oddechowych


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam powoli migrację na farby Mr. Paint.

A jako że polski dystrybutor zaczyna powoli działalność, po znajomości kupiłem od niego trochę kolorów.

No i porządną maskę sobie sprawiłem, żeby nie wdychać tych wszystkich świństw.

 

2qRYWAX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej maski otrzymałeś taki biały woreczek z logo producenta i pamiętaj by zawsze trzymać maskę w zamkniętym woreczku i najlepiej w jakimś pojemniku gdy nie lakierujesz.

 

Wkłady węglowe pracują zawsze nie wiedzą czy masz maskę na twarzy czy nie więc by długo służyły po pracy do wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde Ciekawe czy swój woreczek jeszcze znajdę.

 

 

Wkładaj w reklamówkę z Biedrony można nawet w 3M kupić specjalny pojemnik na taką maskę. Lub trzymać w pojemniku zamykanym z jakiegoś marketu.

 

Jak nie znajdziesz daj znać to podaruję Ci inną maskę tej firmy nie co wygodniejszą do domowych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu naiszę że nie jest lepsza, wydajniejsza etc, jest to maska także z filtrem aktywnym ale niewymiennym więc w jakimś stopniu jednorazowa.

Za to znacznie wygodniejsza w użyciu maska 3M A1P2 do domeowego użytku idelana ze względu na rozmiar jedyne co zawsze przy maskach tego typu istotne to zamykanie dostępu powietrza po pracy.

 

U mnie w centrum szkoleniowym w skali miejsciąca zużywamy ok 100 takich masek, jak wpadają ludzie na szkolenia to dostają taką maskę i zwykle zabierają ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu ochrony dróg oddechowych podczas malowania. Używam maski 3M z pochłaniaczami węglowymi oraz na to mam nakładki z prostymi filtrami przeciwpyłowymi. Przyszło mi dzisiaj wymieniać te filtry.

 

Tak wygląda filtr przeciwpyłowy od strony wewnętrznej

Wc7znHj.jpg

A tak od strony zewnętrznej po mniej więcej roku użytkowania (nie maluję często).

xWVhHit.jpg

Taki syf wdychamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdradź od razu jaka to maska, przyda się na później.

 

Jak kupowałem swoją, to czytałem, że od tej co kupiłeś wygodniejsza jest 3M 7502 ze względu na sylikonowe zamiast gumowych części które przylegają do twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Panowie noszę się z zamiarem zakupu maski lakierniczej.

Którą firmę masek polecacie, marka, model?

Jak wiadomo musi zdawać egzamin w ochronie dróg oddechowych, bo do tego celu ją będę kupował, filtry muszą być dostępne na polskim rynku i musi być wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widzisz na moim zdjęciu na samej górze - filtr węglowy, na to nakładka plastikowa z filtrem przeciwpyłkowym (ten biały z nadrukiem).

Tylko jak kupujesz gdzieś maskę to upewnij się że te filtry i nakładka są w komplecie, bo to nie zawsze jest sprzedawane razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A jeszcze jedno, ktoś tam pisał, że w maskach 6xxx są elementy gumowe przylegające do twarzy, a w serii 7xxx są one silikonowe.

Czy przez to że są one gumowe, to odczuwasz jakiś dyskomfort podczas pracy w tej masce?

Czy przylega szczelnie do twarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania, bo to moja pierwsza taka prawdziwa półmaska, ale dyskomfort odczuwam raczej przez to, że filtry i trochę elementy maski mam ciągle w polu widzenia.

Te gumy mi nie przeszkadzają.

To że coś mi dotyka do twarzy to niespecjalnie mi przeszkadza, choć naturalnie jest to coś niekorzystnego.

Myślę jednak że to po prostu kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 7XXX - bardzo dobrze się sprawdza, nie uwiera, w ciepłe dni poci się twarz i przy wydechu może wylecieć trochę potu, ale nigdy nie spowodowała mi odparzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Wyczytałem, że są rozmiary tych masek 3M.

Jaki standardowy rozmiar jest zazwyczaj stosowany? L,M?

Jeżeli ktoś nie wie, to chyba lepiej zakupić taką w sklepie (ponieważ można dopasować rozmiar do swojego rozmiaru twarzy) niż przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ja kupiłem M i okazała się za mała, musiałem kupić drugą - L.

Dzięki Solo.

Wiem po sobie, że wolę mieć troszkę większą i szczelnie ją paskami dociągnąć, niż mniejszą i czuć się nie komfortowo podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.