Skocz do zawartości

[W] 9K52 Luna-M (FROG-7) - Trumpeter 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak się robi takie kółka?
Mieszasz gips z pigmentem i wodą na papkę. Smarujesz koła. Czekasz aż wyschnie. Pędzlem ścierasz nadmiar. Paluchem poprawiasz i gotowe.

 

Cieniowanie podstawki dało moim zdaniem nienaturalny efekt - jest zbyt regularne. Wygląda to tak, jakby płyty miały soczewkowy profil, a nie płaski. Ale być może coś jeszcze planujesz nad nią działać
Masz rację. Spodziewałem sie trochę innego efektu. Spróbuję to jeszcze wyrównać.

 

zrób go na koziołkach z lekko lewitującymi kołami, nie będzie przeszkadzać że nie mają ugięcia a i często w muzeach tak stoją pojazdy

oglądam dalej ...

Planowałem na płytach chodnikowych, chyba tak stoi w Lubuskim Muzeum, może jeszcze jakieś blokady pod koła.

 

Skoro pojazd ma byc muzealny/stacjonarny i omszały, to zapiaszczone koła niezbyt pasują jak dla mnie.
Taki jest zamiar, koła na razie początek. Dojdą inne rzeczy tak aby było to w miarę spójne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się zbalansować trochę podstawkę. Na razie jest tak.

9AdcoFcZ6Z6QiAGpB2K21T_t21_tRmy4XmfVp_JOH3bnvCRMVr5WLzfTK_rPSCCsoY99KM6GOVBARXiM6Gkyp6Kgz7TTe6Hatq0DzXB4lm4cNmjvUB1aj_xkk0LQDAwBvpbW2fv1C0h9SGpBR3W4vspG9bBzYJANk7QlqFuAtUmi5t-AN5R4fKNa639jm3L8038EDFJMBH2zXsoLcuzeyi2j7_hSXjcypzkaiHEHIYUdudG_va_mQ7xRcFc8K3pMCXBRsBYMImsUlkPtqvoqHTHAxFw0Q2SBI5rJwja05PzQp6MV2WZ_UIWgBvVPM0iuQCvaQXZcYI_yW6Cwfcqp3ZMQyMh9dlzkJz376c1JTD1iuIgDrkv6RtIgdiEIBN4so2L8ruvHO_viAhbceh-4_imIyZBsDgsS5y9Zh0XapTXDYwJS4go-dz1-StmAN1hxc1t104MFhtFe7ORnX0pZg75npbgDB7PuNdubVMxc1UpLH9LC3vq9nrVQmszFDg08-6PkjxHRDWE0vTs1YDOdPniopOhNmElpmTrPprKO4i8H8KxJsD6gZawBxsX799wwHrp7uq7tSQU0sgAFjFAjHSaRhCIWlV_4XnmbZmtXZcz-HlS2xzbLgCAaUzMQAu4_9X0zZifeDjbZYFVHZ4bhgpdD_fGUzvnX3DTa=w1024

 

 

Niestety przeliczyłem się i brakło mi kawałka maty na jedną stronę. Mata była własnej produkcji i raczej nie da się jej powtórzyć więc muszę dać coś innego. Mam kilka różnych posypek ale nie wiem która by pasowała

midQD6BJpAvoubIbvwmQ5s--2L9T20lhDiSFlq0wiftDL5Bp11y2YNhZgm_S07W3LmLsAgmWPcdeNu0mhSjjNjpprth98Fp_EKAmkjWhXm7cxAFNBGM4-o-WjXWbVN7h14kXLx7UD3wtEWouZctPcGg-kXDGDyZHg3OVvg7NxWDT9_ak8VIHHoJy_go_UhiikxGzdE4C9qzG4aGD6Gdn7MVgle8QMdT-mC-smIH_stJTOiEl4wOch9vdRx2eUjAm_dL_UkTauqvuSUKHfBMyc4IVxZF547XGWj2fSvnjVn9d9eXjyABH1lACdSA2QxaosbX0xvFn8Jj4Crai2OZ43Wi9c5MRFd_H_5eOQIz85xKyZBrI8Ri_N53H6Af1iPdv9lCbdat_XfyU3DM8YXbuLGI0EoCPpR-WNZGTR_pnrA_C8kly5RU9n7lbj5Ngl-bNw4kYuWWgOUyyxeTljxR-oW-a9WlW5gYfu9iBW7kUu_94a8Pxjqx-u6gEEWtBeIeqaocp6h58CVRWC3u2jQaJDdtor8dLoZvMat75oPAbOr64vRW3mjeWcp8OiF4z459S0UI11pZeJ25A1ak1f7jHLomt2zwvY_gPt9os_FHN3Bc7captCA_ofHDmIvj3zpbxR76WoPm3g76HBN1A4idmYY42mmqc9iCmic8N=w1024

 

 

Pododawałem też gdzieniegdzie odrobinę rdzy, dodatkowe zacieki na kołach, nawinąłem wąż/kabel na bęben

J0lp6qFS94bW2iDSlXHehZ60U5i9EaO96pznCRMPsyHIJn-k6Y3ODegKOboKiGg1PUl7wSrG_CZ26Ap9QPAd06wrbzgvVnXnB0TX0Gfz-bliA5e_gWBO9W4IW0U2d8i8QVk7FCaQpTLmOoaYuwZmD6cHZTv_mNuuNVGcA64coEujNu6oX3z4z--bwJl8M5HAZXCkNEsCnpOnOpi_Cpd-owMG3T5JEwLjb9V-qm8jzAjVtv9PSko5_VRQye-_nAjDbFSi4jc30XKU7Cui1NfuZGIGwBS70e6D_23Wx6dxe0I-P5cvQPNjYKPMgU5PInbsVvH3ij_dpWZfBN52q0mtF7xmT5GrgpV07bRJC5t2ImTdBMXQTYPsgmsoKvQ3bQqqfk9H-vPhAJnFdEqqQ_rOq-L6t8oyl49_AyCbk1KH_87GclhYBl659CskgkxW9rHIhQ3ItmVMYNol96B5bQQBAwn9II8HIjysOey7cDPSr1-Ir3Uois-l4x5x2a4JPWiP8L-HUJIAKtujS0OBnybOkI8FREzVNuthhSzJezZzmsIrlznufx4_7M-aToDXRAkau2qmXFZATGxyejfskVUWizkB26urq9Ywgi_UUAWqLkadqLTXr9P6kekLZuwkGZYXt3ecNcW3vxEezWb1PveZPnEnLaSwY-4_9Sxx=w1024

---

m_vEK5LTKkL6ZfCdkWHZIq5YAdJpPou0Mx3TpGXgcxcqIaIh2Hfw4GOvO_8ywZmIVqL9mOs1tpJERB6KxrYgQIWOICjpKJD1I5xVKVyHi0rrdZ70BbhwgI11d9Jd5Lt_OFVk-InqJXvkCxhMSIRpol2UWBzITzTMf3QYBEU4dnaer2s004FX7tqHUXhnkptAghQziNfV9fl1x2f1Q02chZ6Uiwi8Igai7ZVW5HvPTZri_OpSfUpzHiHfhht6c6wOUeym-eyDGHfKWl9kd9PH4p1cWD3xE6d5OqvRO-wG1-o7zOCq0UXS9NwPhmptlwBHrHaB-uebFpuCPPVnGiO6lGGR-jE8pTSA6HqmuZeSQBA9mwJ85-BfYHwdU_TVto6mTl_Elzy-85OKmE9uzXdckbvgUYiuCxREBJI5d7xg3foX82Pa11BHdFIscDua5tbhlupzKrCvsk_yCW_iANYn5P39FFhahDsGEJEnQzDMHZy7vj2M7XUgFMNMedmM2h0oTvuULlYqr4Ps-pVfK9WfECWxGnRQ1yoZvwJ_7NI1SAecBirgUcQ4MeltXRYpFZOkOE_j3vPiSOwtm7qV0wbWpz-4OLHi7LPxryEralkIjOJODNf77V6F973WBW8HLuGAbJ0qBU2PBsJST_YVptpCu2oT03OghBhg4GDA=w1024

 

 

Teraz czekam aż wyschnie wszystko i zostaje zdjęcie masek i przykurzenie szyb, dodanie wycieraczek, anteny, świateł, lusterek. Złożenie wszystkiego do kupy i zamocowanie rakiety. A dalej to już z górki, skończenie podstawki i zamocowanie modelu. Trochę przykurzenie i dodanie może suchej trawy, liści itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Tak się zastanawiam czy wszystkie pojazdy muszą być "podniszczone"? Jak byłem w wojsku to nasze stacje zawszy były wypicowane ropą na wysoki połysk a jak wróciliśmy z Wędrzyna to z tydzień pucowaliśmy naszego Ziła aby wyglądał jak z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wrzucić zdjęcie?
Musisz skorzystać z jakiegoś serwisu który umożliwia przechowywanie zdjęć Google Photos, Imgur, Fotosik i inne takie. Póxniej na forum pisząc posty używasz znaczników img i /img aby dodać zdjęcie. Było na forum kilka poradników na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, wprawdzie nie lubię rdzy, ale jak ma być z muzeum, to... wydaje się iż rakieta powinna też być "postarzana", wydaje się nieproporcjonalnie nowa.

Tylko czy nie szkoda jej postarzać ? teraz świetnie wygląda może lepiej pojazd do niej dostosować poprzez pozbycie się części tej rdzy

co nie zmienia faktu, ze mi się podoba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, wprawdzie nie lubię rdzy, ale jak ma być z muzeum, to... wydaje się iż rakieta powinna też być "postarzana", wydaje się nieproporcjonalnie nowa.

Tylko czy nie szkoda jej postarzać ? teraz świetnie wygląda może lepiej pojazd do niej dostosować poprzez pozbycie się części tej rdzy

co nie zmienia faktu, ze mi się podoba ...

Ja też nie lubię ale czasami trzeba poeksperymentować i pouczyć się nowych rzeczy, chemii, preparatów i technik.

Rakieta z góry wydaje się być nowa, może nawet za bardzo. Z boku jest bardziej "zmęczona", ma zacieki, trochę mchu itp. Brakuje jej jeszcze rdzy i zadrapań.

Jak bedę robił kiedyś Uragan to nie bedzie zniszczony. Obiecuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Przemo a jesteś pewien tej rdzy na rakiecie? Się nie znam więc pytam ale na ogół to co lata to tam aluminium i tym podobne materiały a stalowy korpus co by go tak ruda zaatakowała?

bo np tutaj jakoś "rudej" nie ma a jak widać pod chmurką na bank dłuższą chwilę ... to tak na szybko...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/70/Luna_m_frog_7_hameenlinna_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza na rakiecie - ona jest z aluminium anodyzowanego, a więc "zakonserwowanego" chyba galwanicznie, już teraz nie pamiętam...

Nie rdzewieje, raczej "śniedzieje" czyli jaśniejsze zacieki/plamy. Zobacz na zdjęcia Ukraińskich "albatrosów" przechowywanych "pod chmurką" powstają jaśniejsze i ciemniejsze plamy. Tylko "kute" ze stali elementy mogą rdzewieć na "czerwono", a w rakiecie są wysokogatunkowe stopy zwłaszcza stery gazodynamiczne, więc ..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak podejrzewałem dlatego piszę...

No Przemo...nie na akord tylko trzeba czasem coś poszukać w necie ;) nununu !!!

oglądam dalej ...

Oj tak akord. Wyszło niechcący, a wcale się nie śpieszyłem przy nim. W międzyczasie jeszcze kilka innych rzeczy dłubałem jak np gaski do Scorpiona/Scimitara.

 

 

Przemek- jak skończysz, to wstaw go na Sadybę do Muzeum

Trochę mchu, zaśniedziałych elementów i będzie pasował jak ulał...

Nie wiem czy by chcieli takiego strucla.

 

 

Panie - zdolności malarskie to Pan masz ogromne... Malowanko i brudzonko pierwsza klasa..!
Dziękuję bardzo. Czasami uda sięcoś popaćkać.

 

 

Wiem,że trochę późno ale może Ci się przyda. Zdj z muzeum w Drzonowie.
Dzieki za zdjęcie, już je widziałem i się wtedy zastanawiałem co to za rakieta jest zamocowana na wyrzutni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No cóż, urlop ma swoje dobre i złe strony. I ze złych to to, że nie zdążyłem przed wyjazdem usunąć rdzy na rakietce a po powrocie już jest dosyć zaschnięta. Próbowałem ją zmyć ale za cholerę nie chce zejść sama. Znaczy się schodzi razem z farbą więc chyba tak zostawię:

nT5RHmBk-2cMVxkbIxRB9BdTvo5chtjLJo1OFQkzfZB5fvMrdJdizYNOlvmn1XX3GWwvFeGJmAZEBwvFjbpaKnoMLGudiBF9rSq8EGND5quxp5X0oKC23u43LZ0mcFmxPeYhEoeBb4AfJT3IeUNbCBoBWg9Mh_98kGAmenEoe6J9WwZyevOHj_1b81quIXFo8AVBgCi9jWehiRKOkv6OK5WMB7bpxiPeYl471_KG8i4fHyFJJ15oD7aEB0quV9rzpoQNU8IifcT4gsq_N_Z1HyQQmME2m7oyvJBvkHiegGN2sTEowTm_ktWEN61t0DfXN6xmeD5R3pBNIII2ZLVAmmxe4l8M_DAsIOZUMOZJ_Vt-QGKLYxKGW4DLlWADtNW59ck-vzu8-7Y-uSs4jp16vvTV-HZ-SpCgnwKs4E-23K_gFEmqxdPy0P_wwdbMDxTkT2ZBDm6V_Jy3FiJUEX2Iljh_71oT58OiJbsrsF0l5FzPpgVNNGzeIk8SkE33SsaEYRrHti2gS_7JL9ZoS_UsMr9UDyGmS-co_j9Ua9KxrJrzxEW4fdOR4TgLdQ0o0J1vpofyj-BR7MDAs5HnYV3-HdulDq3lafdFD9vicGp8QeuLO1Oe_qMKagTFkz1PY7mboPKZMcBeycJsK1Bn9okZRoKLgou1fXG6asIx=w1024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to tak długo urlopować? Ludność domaga się efektu końcowego
Hehe, spoko. Pierwszy raz od 14 lat byłem na tak długim urlopie - aż 15 dni. Wcześniej to co najwyżej na weekend jakiś dłuższy sie udało wyskoczyć albo max tydzień.

Co do zakończenia tematu to wkrótce. Staram się rozkręcić też temat Scorpionowo-Scimitarowy. A jak skńczę to Bereg i Rubezh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.