Skocz do zawartości

M97 Żbik


PZL46SUM

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki - coś sie udało

3tbxz9N.jpg

 

 

 

..wyrzeźbić..

 

nie znam się, jestem marnym amatorem ale nie kumam tego zdjęcia i nie wiem czemu tak zrobiłeś ....

 

ale cieszę się, że pomogłem Ci pokazać jak wrzucać zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Pewnie samemu... raczej nikt nie robi ale nie siedze w współczesnych, jak bazujesz na Dragonie kup żywiczne koła, Dragonowska guma ma czasem tendencję do wrednego pękania z upływem czasu (u dwóch znajomych to się stało )

Przy lutowaniu kup topnik Abera AF20 i dawaj mniej cyny.

Oglądam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kalki dedykowanej dla Żbika. Ja skorzystałem z zestawu przeznaczonego wspołczesnym polskim pojazdom i trochę sam podorabiałem (tablice rejestracyjne i znaki priorytetu drogowego). Wielkie uznanie za wieżę i kosz - też robiłeś tylko ze zdjęć czy miałeś wymiary i schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałeś się za zacny temat. Gratuluję. Będę śledził z zainteresowaniem.

 

Jak wspomniał kolega opony do wymiany. Polskie BRDM-y miały zupełnie inne. Są dostępne w żywicy.

Wydaje mi się, że ta podłużna osłona na wieży jest za szeroka. Powinna mieć w 1/35 8,5 mm.

Drugie co mi się rzuciło w oczy to te podstawy czujników na wieży. Powinny mieć kształt prostokąta a nie trapezu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy i fajnie, że skracz, jednak osłonę wydechu można by zrobić cieńszą, ma też nieco bardziej owalne zagięcie, ponadto włazy boczne też są za grube, zbyt pancernie wyglądają. Elementy lutowane, zwłaszcza kosz też wyglądają nieco zbyt masywnie.

Teraz już i tak musztarda po, więc może następne detale spróbuj wykonać bardziej subtelnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Najbardziej przykre w tym wszystkim jest to że tak naprawdę niewiele a właściwie zero jest planów gdzie byłyby lub można by złapać jakiekolwiek wymiary. Kotek powstaje na podstawie tylko i wyłącznie zdjęć i to jeszcze takich które udało się ściągnąć z neta. na ile jest możliwość staram się to przeliczyć (np lusterko porównywałem z wysokością burty na zdjęciu w stosunku do modelu). Liczę na cenne uwagi kolegów jak chociażby to o podstawach czujników faktycznie na jednym ze zdjęć widać że są prostokątne (na innych z perspektywy wglądają na trapezowe) jest jeszcze czas aby poprawić. Kosz gorzej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości wykonany jest z drutu 0,8 mm co w 1/35 daje fi 28 a poprzeczki z fi 0,35 co do cyny to przed malowaniem wszystko będzie jeszcze oczyszczone. Drzwi boczne zrobiłem z tworzywa 2 mm co wychodzi w rzeczywistości 70 mm - czy za grube ? nie widziałem oryginału a na zdjęciu wyglądają mniej więcej tak:5OaMTeG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz rację, nie da się ukryć, że zdjęć jest jak na lekarstwo, dlatego staraj się może wyszukać czegoś poprzez analogię. Wiele detali i elementów zapewne jest zunifikowana i mogą występować i w innych pojazdach, więc jeśli czegoś nie jesteś pewien, to wpierw szukałbym odniesień. W przeciwnym wypadku faktycznie pozostaje tylko improwizować

Co do drzwi, to wydaje mi się, że płytka 1,5mm byłaby wystarczająca, ale nic to, działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.