Skocz do zawartości

Sd.kfz 251/3 ausf.D lato 1944 okolice Warszawy


gustlik

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam w moim drugim wątku konkursowym do kompletu przy panterze stanie Sd.kfz 251/3 ausf D firmy AFV w barwach 5 dywizji Wiking z okresu walk latem 1944 w okolicach Warszawy. Model wymaga niewielkich przeróbek i trochę dodatków. Dodam skrajniki Rb, podstawy anteny Rb, anteny Rb, gąski wymienię na pojedyncze z Dragona. Sam pojazd jest średnio obfotografowany :

 

5955272c10dc5694gen.jpg

8cb1d17e2b6e0d96gen.jpg

8141e1a189ae9c35gen.jpg

 

Mam już zamówione kalki tego zegara na wewnętrznej stronie osłony przedniego KM. Felga na przód również zamówiona. Ale po fotkach nie widać numeru rejestracyjnego ani czy jest logo dywizji więc jeśli nic nie znajdę to w tej kwestii będę improwizował.

 

Regulaminowy in-box :

 

20c80fc59ea55c32gen.jpg

cd6c875ef726994cgen.jpg

cd0760382e9f9c8bgen.jpg

3c723e845fa28ccfgen.jpg

c1c3d10b60e9164cgen.jpg

 

Zaskoczyła mnie ilość pojazdów współczesnych liczyłem na nieco większą frekwencję pojazdów z IIwś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu coś, co mnie interesuje. Bo póki co to w większości współczesne i nie ma co oglądać :(

 

A współczesnych coraz więcej i więcej i więcej się robi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

przyczyn niezależnych nie udało mi się ukończyć modelu w wyznaczonym czasie. Na tą chwilę model jest z grubsza skończony, widać trochę baboli do poprawy, wiem, do dorobienia tak samo jeszcze troszkę pozostało. Na pewno muszę jeszcze zamówić potrzebne kalki. W maju będę się przeprowadzał a teraz mam tyle zajęć że etap malarski będę dopiero kontynuował w czerwcu. Do tego czasu postaram się coś jeszcze podłubać przy samym modelu. Koła jeszcze zestawowe ale docelowo będą z Pazerartu. Model złożony na sucho.

5030d33f01a9b65cgen.jpg

8a070ad751425c71gen.jpg

173b885cf29564d2gen.jpg

54f949c32d531b79gen.jpg

46dff181cb502dfbgen.jpg

e663301f09a03700gen.jpg

7dedc4afa98ac1f8gen.jpg

d273c9347859145bgen.jpg

 

Za wszelkie uwagi i sugestie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, jest jeszcze sporo pracy,trzeba dorobić kabelki do radia itd. Największe jaja były z felgą żywiczną kupioną na ebay. Sprzedawała to firma z Warszawy ale nie chciała wysłać na terenie kraju tylko za granice, to musiał brat z Niemiec zamówić i mi przywieźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Działam działam, teraz w kwestii naklejek numerki 221 będą z resztek kalek, zegara na wewnętrznej stroni jednak robił nie będę, za drogi szpas, krzyży transporter nie ma, tablic rejestracyjnych tak samo, podobnie nie widać ani godła jednostki z tyłu czy przodu jak i oznaczeń taktycznych. Także jedynie dostanie numerek 221.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Generalnie te felge sprzedawał jakiś koleś z warszawy ale nie chciał wysłać na terenie Polski tylko za granice, brat zamówił do Niemiec i mi przywiózł.

O to świetnie się składa bo właśnie jeszcze jestem w Niemczech to zamówię, jeszcze raz dzięki. Te fotki to pochodzą z Polskich opracowań czy zagranicznych ja mam np. identyczne ale z wydawnictwa Niemieckiego tam nabytego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja "mazy" bym zostawił. Założyć można, że Niemiec malujący też miał słaby sprzęt do malowania. Poza tym pigmenty itp. i będzie dobrze wyglądać. Jakimś filtrem zróżnicowałbym jednak Sdka względem Pantery, żeby nie było że oba pojazdy mają identyczne kamo, taki sam odcień itp. Zwłaszcza jak będą stały obok siebie, to powinno być zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.