Skocz do zawartości

Flakpanzer I Dragon 1:35


Mateus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem wrócić do modelarstwa po ponad roku przerwy. Nie mam niestety za sobą zbyt wielu modeli, bo jeżeli coś zacznę to zazwyczaj budowa ciągnie się miesiącami jak nie latami... Teraz postanowiłem to zmienić i uporać się dosyć szybko (oczywiście jak na mnie) z tytułowym Flakpanzerem. Jestem można powiedzieć w połowie klejenia i co najważniejsze już po gąsienicach, ostatni raz kupiłem model z wycinanymi z ramki pojedynczymi ogniwkami. Klejenie nich to żadna filozofia, ale wycinanie i szlifowanie jest tak monotonne, że aż się odechciewa wszystkiego. Pozdrawiam, Mateusz.

 

-cdgQaMpnXmxE-UdOLjETXQleu4AN0EjFPye54sOfduruNsGv2C8ckqPw6fAg1t9xwpkxX79JeyxERHxIpiWhHSLdDqEhG62LfNvbAaE8UcBn6E2gnooIf6RzraqaXoD8QNDzzgJL1099rYcKMtNSolk7_jELzr6_sB-uHcxFHFf3TsNNlacIQHQglszjPcg-r8-oS_jCQGyMQA9eJk5SFLXcj6Gy1OHMso_frZ6cGVtneVTTZ-Q_PAvzgu8MQHF3ipK8JyYPgYC7j0p3Kyhl-Y2KOhT7kjVAqGeGCDaUJ1fue2LRqyzdbVXA6KJmkWy7vqcfE0cTDKjoumESYXfwohQj-Ur3O2lv4WrV6BRN1VaceVJI8O7S5ueE2ZOesmquD-8Ff6z6QOkqn0WEAsqFZy5ViOtZ5yTXD-JWMJQQ_pyXVPLkHVXF3G_cEJkChmAQd3sTHOELCjCTeEKnFk0e1KsDlKdBgu003G2y9Mjav86NbqfM7XTmtGc9w6zAQ9eG4e426vy6iten_am84o7379YciXZ7I2SS-Ty9eNLzDdbl0GNyvP9-UqC4jsSBK8qcyZTJ99rF7Bot-EB0J5jMZ8jAbexZA=w797-h600-no

 

TA-fHMhSHN9TQzLZi6smo_ImrM53xbotJAzppygfqMNtum0-h4r5KdXSr05VWvpsA047dngHx_NG2KlyKAJneu9Ayqc1qmHdGaSf-A6_AASEK8fwzAA01Wm8S78eJ7vitts7SA2hOR7K4uqu1IMgDC8OXeLPKfI4EgBFPJ5XKeGNDEsvVRvlks2C72X3tLF9VhWGEDjyJHpmEEioBf3I8IKFu3jAmsP0IcokCJVyufajQgBd655cOYI_kuBodSclX0PYLc0SkCremEe_lFA0V8AeTHmMK53ey_sF9v7jIktw9eOCxyVZt3oG1XL4P9s_StjeQhKyFyN3ESTMSbfOQX46TFiBHs83uVU3SDFc-FUqdLedVDcyEL10LudtEsIGCPGwiTJTTAX0vnttSth5FpRO-sSC0BK54o_afZYJDsFzP3-CKEp6VsnoibiG-tXtqAx7LDDRG3qTDukvQLtUlFVp3fLppwHtJTrXSihexxhRfy8UjcBgsVwPRAGisvRuX9-om-8YXFxy8GNlk6-Xsxln-Rnd_LhwJUVV5MO4oYdwnuWy9MQHa5iQnMOhHkvcBrN1eKobaGbaWVraHqKUO7lwxr31kA=w797-h600-no

 

2ght977BIaremwXu8KDpmViRSK5urX3LuZ-fTRBGMZHukzXuVMGWgM_kVD1FZDWS8NemiHnSzKzxV1bMXzc6HBLGAfCJvO2Ao2yCYaDod5fBSCvmFkqXMvGHwJDQN3me0B8a4ZxzgAsZ6TaEdyv_QOd4JijrN7WJXAlbEyhj00NtQjk7hm9P9r-oojrtqG4p6x5ut8Fcim0_cDt8QAWfmob9tBHlTti33kbDQe5UibdKNoPJw9avZx0Ks4Cvyq_iZjLEV_aD4_-hC6RoEXi2-gpNsCZKVIe7vUq8frHcoYE7HP0PRlf9XVeSH832WP-ogu7Y0d6eYV10q_iLgEcdcqyiqYSn6gvX4ok58DC4EQJNLBmmoNJritGflo7vOWh4u9m2_whZa6Kg-_BYEtBP2CwhxyKl9GYzPbBCx-RfzSfSjS7qvAxJUrAfh-zNUCIGCMgL9qhuY4LbhKj-vAXmtaGBwNRRrV1os8su3kqA8NLRxnLdl2mgd5NDRNyXdVugZEiu3tplpNF8RuSTrUT50D_QKVGHp_24wzR5_-UrjElIuM11OTc4ycYNm5JgFGqZ43DW6c_R8JegXKNChmLPBeAOckav0A=w797-h600-no

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Po bardzo długiej przerwie udało mi się dokończyć klejenie.

 

WP_20170211_10_33_29_Pro_zpsosry6fmr.jpg

 

WP_20170211_10_34_03_Pro_zps3jdreia0.jpg

 

Nie wiem kto projektował te siatki do pojemnika na łuski, ale zrobił to fatalnie. Elementy zupełnie do siebie nie pasowały i konieczne było przycinanie i skracanie fototrawionych siatek. Taki mały element, a pochłonął kilka dobrych godzin...

 

WP_20170211_10_35_00_Pro_zps9ybbbwfg.jpg

 

Teraz potrzebuję Waszej pomocy. Kompletnie nie wiem jak pomalować wnętrze. Podczas poszukiwań spotykałem się ze standardowym białym kolorem, ale także z zielonym odcieniem. A może przekładnia powinna mieć inną barwę jak samo wnętrze?

 

WP_20170211_10_34_35_Pro_zpsqjpqbrq5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Właśnie mam ten problem, że ciągle zmywam biedronkę aż do takiej postaci, jakoś mocniejsze smugi mnie rażą. Spróbuję jeszcze trochę to uwydatnić. Korzystając z okazji chciałbym się spytać jakie kolory zwyczajowo rozciera się na panzergrau? Ja użyłem bieli, umbry naturalnej i żółtej ochry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Generalnie jest słabo, ale jeszcze to możesz zrobić porządnie, czyli zmyj i jeszcze raz. Bo jeżeli będziesz w to brnąć, to ci wyjdzie kupa.

 

Dzięki za komentarz, ale jednak z tym modelem postaram się dobrnąć już do końca. Robiłem to pierwszy raz i moim błędem było zignorowanie rady innego kolegi o mocniejszym porozjaśnianiu środków paneli. Nie byłem świadom, że to tak może zaniknąć i mam nauczkę na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postanowiłem zostawić wszystko jak jest. To mój pierwszy model z jednobarwnym kamuflażem, zastosowaniem olei i mocniejszym użyciem pigmentów, dlatego też efekty nie mogą i nie będą powalające. Praktycznie model jest już ukończony, pozostało tylko dokończyć brudzenie podwozia i pomalować lampy.

 

M1xh68Q.jpg

 

Mmbt6wy.jpg

 

9FL6NFy.jpg

 

IrQdwc1.jpg

 

V4fm6fP.jpg

 

Przepraszam za tło na zdjęciach. Chciałem koniecznie zrobić zdjęcia w naturalnym świetle, a nie miałem niczego odpowiedniego pod ręką do podłożenia.

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba subtelność na pancerzu.

Tylko kurcze.... ufajdoliłeś wannę po błotnikami a układ jezdny czysty.

 

Brudzenie jeszcze nie jest dokończone. Wannę fajdałem przed założeniem układu jezdnego, teraz będę się tym zajmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze brudzenie podwozia w mojej karierze uważam za skończone. Daleko temu do perfekcji, ale mi osobiście się podoba - a to jest chyba najważniejsze w tym hobby . Kolory na zdjęciach są lekko przekłamane, w rzeczywistości brąz na wannie jest jaśniejszy. Pozostały do zrobienia już tylko niewielkie detale.

 

CTIPmNZ.jpg

 

nqXqBaC.jpg

 

uihcwE3.jpg

 

4QdePpq.jpg

 

67DDZPx.jpg

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.