Skocz do zawartości

Problem z farbami Tamyi


4slonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę z prośbą o pomoc. Próbuję malować farbami Tamyi (akryle) ale wychodzi mi coś takiego jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej, tzn bardzo dużo kropek wokół głównego strumienia farby. Maluję pseudoiwatą, na ciśnieniach 1-2 bar, rozcieńczam (x20a) w proporcjach od 1:1 do 1:3 (f:r). Wiecie może w czym tkwi problem?

P9280002_zpsrbvy6d48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby pluło farbą przez np. zabrudzoną dyszę (złogi poprzedniej farby) i/lub np. skrzywiony czubek igły.

Ta farba przy proporcjach 3:1 na korzyść rozpuszczalnika przy aero z dyszą 0.2 i ciśnieniu jak podajesz musi dobrze malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże ciśnienie też nie pomaga. Patrząc na Twoje zdjęcie wydaje mi się, że to głównie wina za dużego ciśnienia powietrza. Tak, jak cooper napisał rozcieńcz farbę mocno, zmniejsz ciśnienie za kompresorem do ok 1bara i poniżej i jeśli masz w aerografie pokrętło do regulacji skoku iglicy skręć ją ograniczając ruch spustu do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może być problem z iglicą, wydaje mi się krzywa. Jestem w trakcie czyszczenia aerografu, będę dalej próbował jutro na innych iglicach. Jako, że jest to pseudoiwata to podejrzewam też źle scentrowaną dyszę. Zobaczymy jutro

Przy małych ciśnieniach poniżej jednego bara "dusi się", a przy rozcieńczeniu 1:3 to już się leje. Ale rozcieńczałem tak bo myślałem, że za mało x20a dodawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

koledzy pytanie aby nie zakładać tematu. Też malują pseudo iwatą i Tamiya

 

Jak naciskam spust powietrza to lekko pluje i później już jest ok. Każde kolejne naciśniecie samego powietrza to lekkie plucie. Robie tak ze naciskam powietrze obok modelu i pozniej lece dalej malowanie. ale zaczyna mnie to irytowac, jakie sugestie? Maluje 1,2 bara AS 186 kompresor z butla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglica z jakiegoś powodu nie do końca spasowała się z dyszą. Jak iglica jest dosunięta do końca i ma ten sam rozmiar co dysza to przemyj aero jakimś rozpuszczalnikiem. Aceton bardzo dobrze rozpuszcza Tamiye.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pytanie aby nie zakładać tematu. Też malują pseudo iwatą i Tamiya

 

Jak naciskam spust powietrza to lekko pluje i później już jest ok. Każde kolejne naciśniecie samego powietrza to lekkie plucie. Robie tak ze naciskam powietrze obok modelu i pozniej lece dalej malowanie. ale zaczyna mnie to irytowac, jakie sugestie? Maluje 1,2 bara AS 186 kompresor z butla.

Pamiętaj o kolejności: puszczasz powietrze, potem farbę, zamykasz farbę, zamykasz powietrze. Jeżeli zrobisz odwrotnie, to odrobina farby, która zostanie w dyszy może powodować efekt jaki opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.