Skocz do zawartości

Autoblinda AB 43 [Italeri 1/48]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Autoblinda_AB_43_000.jpg

 

Jest to pierwszy model, przy którym dość intensywnie w fazie budowy pomagała mnie moja 2 letnia córka Matylda. Model kleiliśmy wspólnie i córka była uradowana jak z samej zabawy jak z końcowych efektów.

 

Sam model jaki zaprezentował producent Italeri (zestaw 6603) jest bardzo prosty w złożeniu. Zestaw zawiera stosunkowo małą ilość części. Spasowanie elementów jest typowe dla producenta - czasem elementy pasują idealnie a czasem pojawiają się malutkie szpary między elementami. O tyle nie przysparza to problemów bo można szybko i łatwo te szpary zalepić płynna szpachlówką. Główną zaleta w mojej opinii na temat tego modelu są dostarczone przez producenta gumowe opony. Kalkomanie są ok.

 

Autoblinda_AB_43_001.jpg

 

Autoblinda_AB_43_002.jpg

 

Autoblinda_AB_43_003.jpg

 

Autoblinda_AB_43_004.jpg

 

Autoblinda_AB_43_005.jpg

 

Autoblinda_AB_43_006.jpg

 

Autoblinda_AB_43_007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie odrobinę brak kurzu, ale całościowo wykonanie bardzo mi się podoba, a i model nietuzinkowy.

Robiłem go kilka lat temu z zestawu Supermodel, w którym był razem z Fiatem CR-42 i pamiętam miłe zaskoczenie jego jakością.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Może to wina zdjęć, ale wygląda jak by jedno, a może dwa koła po przekątnej, nie dotykały podłoża całkowicie. Przednie prawe, stoi na "kamieniu" i to po przekątnej.

Nie widzę śladów po oponach na podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha... jak napisaliście to też widzę, że jedno tylne koło wisi oraz jedno przednie...

Zabawne, nie zauważyłem tego kompletnie podczas montażu modelu do podstawki.

Ale... model powstał tak szybko (dwa wieczory), że w sumie można było to przeoczyć Zwłaszcza (mogłem to w sumie napisać w pierwszym poście), że podstawka była gotowa - zrobiłem ją pod całkiem inny model kiedyś, no a że model się zniszczył to ta podstawka się walała bezpańsko po warsztacie przesuwana z miejsca na miejsce.

 

Faktycznie, można było więcej przykurzyć model z jednej strony, ale z drugiej chciałem spróbować czegoś mniej zabrudzingowanego bazylms. Taki trochę "czystszy" też moim zdaniem ma swój urok. A nawet jeżeli nie ma to warto było spróbować i się przekonać o tym poznając chociażby Wasze zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady opon, to też by się przydały, tak sobie myślę teraz bo pojazd wygląda jakby spadł z nieba hahaha

Wiesz z czego najbardziej się cieszę? Że córce się tak to spodobało, że teraz siedzimy i kleimy modele ze Zvezdy w 1:100.

Może za niedługo te lepsze wrzucę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.