Skocz do zawartości

I-400, Tamiya 1:350


filipsg

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko!

Po dość wariackim semestrze wreszcie będę mógł wygospodarować trochę czasu na klejenie, więc jedziem z nowym warsztatem. Właściwie to wcale nie nowym, bo biedny Sen-Toku przeleżał w stanie takim jak na zdjęciach chyba ze dwa lata po różnych szafach, ale po skończeniu Samidare (za którego ciepłe przyjęcie bardzo dziękuję, do dziś mnie wena po nim nie opuściła ) postanowiłem sobie, że nie zacznę nic nowego bez skończenia rozkopanych modeli. I oto pierwszy na stół trafia mój potworek w skali barbarzyńskiej...

 

DSC04994_zpssjr99y4d.jpg

 

Obie połowy kadłuba i cylinder hangaru są ze sobą oczywiście złączone na sucho.

Model w wersji Deluxe, tak więc ma wszystko czego potrzeba i wszelkie dodatkowe waloryzacje jeśli będą, to samorobotne

Dwa Seirany są już złożone i wpakowane do hangaru, trzeci jest gotowy do malowania i chyba będzie stał rozstawiony na katapulcie

 

DSC04996_zps4rxubg7o.jpg

 

DSC05000_zpsmy471mwy.jpg

 

DSC05001_zpsx1o9tf4o.jpg

 

Na początek otworzę wszystkie otwory przelewowe na burtach. Nie mam dojścia od środka do najmniejszych z nich na dziobie, ale są małe i głębokie, więc gęsty wash powinien załatwić sprawę.

 

DSC04997_zpsxy7p4npj.jpg

 

DSC04998_zpsd6zfbgio.jpg

 

Śruby napędowe i (ruchome) stery głębokości na swoich miejscach, na (też ruchomy!) ster kierunku przyjdzie pora po sklejeniu kadłuba.

 

DSC04999_zpscfmtphxj.jpg

 

Pokładowa pukawka nie potrzebowała metalowej lufy i wystarczyło ją nawiercić. W okolicy zamka działa akurat kusi mnie dorzucenie jakichś blaszek

 

DSC05002_zps7mgdqrst.jpg

 

Póki co tyle, ciekawe ile mi na tym modelu zejdzie

 

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudne postanowienie Siadam i chętnie pokibicuję, właśnie odnalazłem to cudeńko plus parę dodatków. Jak wcześniej oglądałem ten modelik to raczej nie powinien sprawiać kłopotów. Jednym słowem b.b fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowienie ułatwiłem sobie o tyle że wszystkie pozostałe modele zostały w domu rodzinnym, tylko I-400 jest teraz ze mną- i nawet nie mam wyboru

 

Model jak to Tamiya, składa się bezproblemowo. Tylko teraz przy wycinaniu otworów przelewowych zrobił się problem- bo zdążyłem już wyciąć te podłużne, ciągnące się przez większość długości okrętu, i już widać że ściany kadłuba są dość mocno osłabione. Mniejsze otwory powyżej, jako że są płytsze, wymagają dalszego odchudzenia burt. W dodatku nie do wszystkich jest od wewnątrz dostęp, więc najpewniej i te otwory będę musiał załatwić jakimś szprytnym malowaniem. Cóż, zrobi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wybór padł na hangar, czy z jednej str. będzie widoczna jego zawartość? Jaki dajesz sobie czas na ten model. Przyznam się, że troszkę mnie połaskotałeś tym maluszkiem. Nie mam tak mocnej woli żeby skupić się tylko na jednym modelu /to bardzo zniechęca/ a teraz przeglądam swojego I 400 i już mnie kombinerki swędzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Seiran będzie na katapulcie i nie, hangar nie będzie w żadnym miejscu przejrzysty, już jest całość zakryta podkładem i farbą od środka, uważam że takie okienko może i jest efekciarskie, ale wygląda z modelarskiego punktu widzenia trochę niepoważnie

 

Cena może zaskoczyć (jak to zwykle u Tamki bywa), ale w wypadku I-400 jest zdecydowanie uzasadniona, okręt jest wielki i piękny. Zawsze można też polować na okazje i promocje, mój I-400 był kupiony w antykwariacie za zabójcze 25 ojro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.