Skocz do zawartości

F-16C block 50 Red Flag Nevada 1/48 Tamiya [011]


Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkurs Lato 2016

Model zakwalifikowany do:

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

Warsztat TUTAJ

 

Witam

 

Model prezentuje maszynę z ćwiczeń Red Flag 15-3, które odbyły się w lipcu 2015 w Nevadzie. Na co dzień samolot stacjonuje w amerykańskiej bazie w Niemczech Spangdahlem.

 

Maszyny ze Spangdahlem są pomalowane specjalną farbą "Have Glass", która ma właściwości rozpraszania fal radarowych. Takie pół-stealh ;) Powłoka ta ma zupełnie inne właściwości niż standardowe lakiery. W dotyku jest szorstka, przez co bardzo łapie brud, a drobinki metalu w niej zawarte powodują, że pięknie się przebarwia z czasem, a samoloty zyskują nietypowy metaliczny poblask.

 

Red Flag to nie są zwykłe ćwiczenia lotników. Są to kompletne manewry, wykorzystujące także elementy cyberkonfliktu, walki elektronicznej, a nawet konfliktu w kosmosie (satelity ;) ) Mój F-16 podczas ćwiczeń wykonywał zadania SEAD (supression of enemy air defence), co odzwierciedla jego uzbrojenie. Mamy tu system HARM czyli zasobnik HTS i przeciwradarowe rakiety AGM-88. W miejsce środkowego zbiornika podwieszony jest ALQ-131, czyli urządzenie zagłuszające pracę radarów. Dodatkowo dla obrony własnej AIM-9 i AIM-120 uzupełniane przez zasobnik celowniczy Sniper XR. Ostatnie urządzenie to tzw ACMI pod służący do zbierania i zapisywania danych podczas lotu. Wykorzystuje się je podczas treningu walki w powietrzu.

 

SH108252.jpg

SH108253.jpg

SH108254.jpg

SH108255.jpg

SH108256.jpg

SH108257.jpg

SH108260.jpg

SH108261.jpg

SH108262.jpg

SH108263.jpg

SH108264.jpg

SH108265.jpg

SH108266.jpg

SH108267.jpg

SH108268.jpg

SH108269.jpg

SH108270.jpg

SH108271.jpg

SH108272.jpg

SH108273.jpg

SH108274.jpg

SH108275.jpg

SH108279.jpg

SH108280.jpg

SH108281.jpg

SH108282.jpg

SH108283.jpg

SH108284.jpg

SH108285.jpg

SH108286.jpg

SH108287.jpg

SH108289.jpg

SH108290.jpg

SH108291.jpg

SH108292.jpg

SH108293.jpg

 

Dziękuję koledze Solo za podesłanie mi zasobnika ALQ131 i kalkomanii do tego malowania.

 

Specjalne podziękowania należą się mojej Małżonce, która przez cały czas mnie wspierała, a w końcówce konkursu bardzo pomogła mi wyrobić się w terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piękny model i zdecydowanie zasłużone zwycięstwo w kategorii lotniczej, choć dla mnie to także jeden z najładniejszych modeli w całym konkursie.

W ogóle jak na F-16, który troszkę nudną maszyną dla mnie jest, to jeden z najładniejszych i najciekawiej pomalowanych modeli szesnastki jaki widziałem.

Staranne wykonanie i bardzo, ale to bardzo ciekawe malowanie, co pewnie warte będzie skopiowania w innych, podobnych malowaniach modeli.

Podobało mi się także wierne odtwarzanie wszystkich elementów wyposażenia i podwieszeń, tak jak to było na załączonej dokumentacji foto.

Sam nie przywiązuję wagi do takich rzeczy, ale tutaj podobało mi się to.

Wady? Nie podoba mi się wnętrze dyszy, wygląda jakbyś pomalował jasnymi matami środek, a potem użył ciemnego washa, który zamiast dać ciemne smugi o ostrych krawędziach, trochę rozlał się i wsiąkł w farbę.

No i chyba w zasadzie to tyle z wad.

Jeszcze raz: znakomity model i fajnie że wygrał, bo należało mu się.

No i Tobie też trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Teraz pilnuj by nic się nie stało przed wyjazdem. Ja jak spakowałem modele na wystawę we Włoszech i postawiłem kartony na ziemię to zaraz pojawił się na nich mój kot.

A to było do przewidzenia że kot i karton idą w parze ta wizyta nie skończyła się dobrze dla modelu.

 

No i powodzenia na konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.