Skocz do zawartości

Ferrari SA Aperta 1/24 Revell


whisky6666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynamy składanie kolejnego modelu Ferrari. W planach jest zrobić całą kolekcje samochodów marki Ferrari.

139839-10571_zpsa5b1smof.jpg

 

 

Oryginalnie niektóre elementy nadwozia są koloru srebrnego co strasznie mi się to nie podoba wiec zrobię wersje lekko poprawioną pod siebie. Ogólnie będzie wyglądać tak:

 

ferrari-sa-aperta-c872709072013222328_3_zpskxsl0bif.jpg

 

ferrari-sa-aperta-c872709072013222328_1_zpsxivoiqi0.jpg

 

 

 

Tak naprawdę zacząłem już kilka dni temu żeby nie zanudzać. Bo co jest fajnego w wycinaniu częsci .

 

Na początek mała modyfikacja płyty podłogowej. Nie wiem z jakiej racji Revell chciał zakryć rury wydechowe i zostawić malutką dziurkę skoro w oryginale jest wszystko na wierzchu.

 

20170311_143248_zpshte3o4gj.jpg

20170319_170040_zpsew3ietje.jpg

 

Kolejny etap to silnik który jest bardzo skromny i niema co waloryzować. Większość silnika zniknie pod pokrywą i innymi duperelami.

 

20170321_202611_zps3i3jilic.jpg

 

20170321_202510_zpsvgbhossc.jpg

 

Elementy karoserii poprawione i spasowane. Na poczatku prac z tym modelem chciałem pochwalić producenta za bardzo szegółowe odwzorowanie detali i dobre spasowanie elementów. Niestety nie wszystko szło gładko, maska wymagała dużych korekt. Po podgrzaniu, wykrzywieniu maski i szpachlowaniu udało się osiągnąć zadowalający efekt.

 

20170318_125340_zpshfchpofi.jpg

 

20170318_125035_zpsrcd5ypsp.jpg

 

To tyle na dziś i zachęcam do oglądania i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chropowatej powierzchni nie pomyslałem o tym, dekiel jest w połmacie co przy tej skali można powiedziec ze ma chropowatą powierzchnie . Co do waloryzowania niestety klamka zapadła bo juz pokrywy zaworowe są pomalowane ale w sumie mogłem dodać kable do cewek zapłonowych. No cóż będę mieć nauczkę żeby następnym razem się przyłożyć do silnika.

 

Dekiel skończony, jedynie zastanawiam się czy nie pomalować go całego bezbarwnym w połmacie bo na kalkach widać przebłyski.

Jakby kto pytał to paski na deklu są pomalowane chromem i ciężko uchwycić ich kolor

 

20170324_220721_zps43l5chg7.jpg

 

20170324_221036_zpsev3hxuxt.jpg

 

 

Przymiarka na sucho

 

20170324_221710_zpskq8zjndz.jpg

 

20170324_221927_zpsqmfoeht4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier to dedykowany pod Ferrari od Tamiyi TS-85 który kładę na czerwony x-7. Wychodzi z tego krwisty czerwony a w słońcu widać ziarno perły. Wszystko ze sobą fajnie współgra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są kalki, ostatecznie planuje położyć bezbarwny połmat bo widać błyszczące kalki.

 

Kasta i wszystkie elementy pomalowane kolorem i bezbarwnym. Ogólnie jestem zadowolony z efektu. Bezbarwny wyciągnął ładnie kolor, niestety zdjęcia tego nie oddają. Niebawem dorwę dobry aparat i oświetlenie więc jakość zdjęci sie poprawi

 

20170401_113638_zpshtqr11c6.jpg

 

20170401_113631_zpsrp2h4ixy.jpg

 

20170401_113623_zpsqzh3b3d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety takowych nie posiadam :/, ma ktoś jakieś namiary gdzie takie stikery można dokupić?

 

Udało mi się uchwycić kolor

 

20170402_102442_zpsj0d7dpjs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update moich zmagań.

 

Buda została wypolerowana, dużo roboty nie było bo lakier ładnie się ulał.

 

Komora silnika wykończona.

 

IMG_0015_zpsvrd7eeos.jpg

 

IMG_0044_zpsks7hiiy9.jpg

 

Wkleiłem siateczki dołączone w zestawie, bardzo fajnie to wygląda.

 

IMG_0045_zpscuol49dm.jpg

 

IMG_0019_zpsqginfgac.jpg

 

IMG_0046_zpse5t9jgdj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier to dedykowany pod Ferrari od Tamiyi TS-85 który kładę na czerwony x-7. Wychodzi z tego krwisty czerwony a w słońcu widać ziarno perły. Wszystko ze sobą fajnie współgra.

 

Orientujecie się czy jest coś w zwykłym słoiczku Tamiya dokładnie odpowiadające TS-85 spray? Nie chce mi się wydawać na spray a później go zlewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten czarny mat to od Tamki?

 

Nie, czarny mat to revell seria aqua. Były dołączone w zestawie do modelu i z ciekawości wytestowałem. Musze przyznać ze bardzo przyjemnie sie nimi maluje i mają dobrą siłę krycia.

 

Co do spreyu od Tamki to sprawa jest banalnie prosta. Ja osobiście zlewam lakier przez słomkę do kubeczka aero nie brudząc przy tym żadnych pipet czy strzykawek. Sprawa wygodniejsza niż ze słoiczka.

 

Jak chcesz to bardzo fajne lakiery ma firma zero paint.

http://www.hiroboy.com/FerrariMaserati_Paints_60ml--product--985.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze również ukończone. Kolor wnętrza z palety revella wg. instrukcji.

Jedyne zmiany to kolor deski rozdzielczej zamiast srebrnego koloru zastosowałem czarny połysk z efektem( na zdjęciach niestety mało widoczny).

 

IMG_0054_zpsigs61yhu.jpg

 

IMG_0057_zpsgoh2fvjj.jpg

 

IMG_0038_zpspq59zjrp.jpg

 

IMG_0043_zpsuhp9u3vk.jpg

 

IMG_0060_zpsldpor9oy.jpg

 

IMG_0061_zpsd9qrqyqf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.