Skocz do zawartości

Tractor Scammell Pioneer SV2 1:35 IBG


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie też mi się wydawało że ma te kółka za bardzo kańciaste ,jeśli o to chodzi .

Co jeszcze to pewnie wyjdzie w pracy ,ale zbytnio nie będę się tym przejmował .

Jest parę konwersji które chodzą mi po głowie .

kvPSv2k.jpg

V1xHPJd.jpg

Choć bardziej brzydszy od niego jest jego dziadek ,ale za to jaki towar na pace

sewV0Gi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no IBG troszkę przespało temat plastiku na koła... owszem na ogólne wypraski jest ok ale na grube bieżniki dostaje skurczu od krzyżaka w środku i robią się kwadraty, a dobra rada jak co to do klejenia nie używaj ExtraT Tamki, wchodzi w reakcję i jak na siłę wepchniesz felgę to pęka bieżnik...

no jak machniesz dziadka to szacun - zwłaszcza z ładunkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za podpowiedź przyjże się temu problemowi , w razie czego trzeba będzie coś pokombinować , może całkiem nowe koła wystrugać .

A co do dziadka to na swoje nieszczęście znalazłem do niego plany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewe na sucho wciśnięta felga tylko, prawe koło też wciśnięta i nic się nie działo do wpuszczeniu Extra :(

WP_20161208_20_45_36_Rich_zpsizoss0to.jpg

Mam to samo, na warsztatach SF poskładałem wszystkie kółka, zeszły się OK, zalałem klejem, po powrocie do domu okazało się, że 1 szt pękła. Nie wiem kiedy to się stało, leżały na stole, Kamil oglądał, wrzuciłem do pudła i tyle. Taka szczelinka na 0,5-1mm - próby ratowania tego na razie się nie udały, źle to wygląda..

Przy okazji jakby kto miał na zbyciu takie kółko to chętnie się dogadam.

Kończę OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie posklejałem kółka , jak na razie bez bocznych efektów , tylni i przedni most i silnik .

Teraz trochę szpachli ,szlif i można brać się za następne detale .

Efekt pęknięcia , opony to ciekawy przykład na złośliwość rzeczy martwych ,ciekawe co mogło być przyczyną takiego zjawiska .

W tym wypadku dobre w gumę i po sprawie , przynajmniej tak bym zrobił gdyby mnie to dotknęło .

6sQUNKO.jpg

89P0GVZ.jpg

uZLWir1.jpg

Jako że, chciałbym wykonać drugiego jako ciągnik z lawetą ,szukam materiałów do koparki Ruston Bucyrus 19RB .

Widziałem taki zestawik w1:76 spodobał się i chciałem sobie takie coś wyszykować w 1:35.

AcdLE3z.jpg

Więcej na tej stronie .

http://www.network54.com/Forum/47210/thread/1417877117/1-76+Scammell+R100-Ruston+Bucyrus+19RB+Excavator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że ruszył warsztat z tym brzydalem , chciałem go sobie kupić ale pudełka z magazynku już same wychodzą , więc zanim coś tam dołożę muszę zrobić troche miejsca i ukończyć zaczęte modele.

Tak więc zasiadam do oglądania i kibicuję

 

Myślałeś już w jakim malowaniu go zrobisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accurate Armour ma (miał?) w swojej ofercie koparkę i dźwig Ruston Bucyrus 19RB w skali 1/35.

 

Zgadza się, bardzo ciekawe modele w niestety mało ciekawych cenach

 

17/19 RB Crawler Excavator kosztuje 168 £

 

natomiast 17/19 RB Crawler Crane to wydatek 200 £ i doliczyć trzeba jeszcze koszta wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość modeli żywicznych to ceny z górnych półek .

Drugą sprawą jest to że większość modelarzy nie lubi takich modeli a cena zapewne wynika z małego popytu .

Pozostaje wykonać model od podstaw , co oczywiście skutkuje że że na taki zestaw trzeba by poświęcić więcej czasu .

Na razie na warsztacie kiełkuje koparka Waryńskiego więc chwilowo tego Bucefała sobie odpuszczę

Tym bardziej że znalazłem scenkę w realu ze Scammelem .

xxafMeo.jpg

A i tego nieszczęśnika co wpadł do rzeki też już wydobyłem z czeluści szafy przeleżał tam kilkanaście lat a teraz czas na niego .

Model wiekowy ale do scenki się nada .

Co do naszych barw to chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby dać mu w tej scence kalki zestawowe .

Trochę postępu prac bo w zasadzie wszystkie detale posklejane .

tCI6lrn.jpg

wWjENdM.jpg

RloMwXg.jpg

Skrzynia dostała imitację drewna i jedna strona będzie otwarta .

po2MajH.jpg

so6fUzo.jpg

qhP05p4.jpg

No i rybka zwana carrier

wQjGtIG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka i tak będzie prawdopodobnie do połowy zalana więc i gumisie się też utaplają .

A i tak muszę trochę takich staroci w jakiś sensowny sposób zagospodarować bo mnię już szafa się nie domyka

Rzeczywiście takiego carrierka można zrobić w detalu bo fajny jest ,ale niestety wtedy trzeba by mieć chyba parę żyć aby tak wszytko zrobić co by się chciało .

Temat raczej luzacki , i nie ukrywam że trochę od czasu do czasu trzeba porobić kompletnie coś z innej epoki ot tak dla odprężenia .

Następny już czeka Betford cysterna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.