Skocz do zawartości

Ferrari SA Aperta 1/24 Revell


whisky6666

Rekomendowane odpowiedzi

Ferrari ;)

 

Hehe nie to nie będzie Ferrari. Chce robić naprzemiennie czyli raz Ferrari a raz inna marka .

 

Następny będzie Chevrolet Camaro SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Camaro to niebawem będzie wszystko w kolejnej relacji.

 

Kolor nie jest do końca odwzorowany. Aparat jest ustawiony na automatyczny balans bieli i może trochę wariować. W rzeczywistości kolor jest bardziej krwisty.

 

No i koniec :P

 

wooi21r.jpg

 

KbDY7AI.jpg

 

dEJuT6v.jpg

 

QoWB9Bv.jpg

 

QAJtXsV.jpg

 

1thLknR.jpg

 

0LYQ1L3.jpg

 

8TLWIl1.jpg

 

QraPXHY.jpg

 

jcVnhnx.jpg

 

iCNbLGo.jpg

 

dqLGQCb.jpg

 

kWZzzAM.jpg

 

Fp87deq.jpg

 

uyxexX3.jpg

 

9pwvTGY.jpg

 

hzJ9GNz.jpg

 

JCj0a50.jpg

 

G82KcYQ.jpg

 

I jak jest jakieś podobieństwo?

ferrari-sa-aperta-c872709072013222328_3_zpskxsl0bif.jpg

hrwjsY7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zestaw Revella więc nie będę tu wymieniał co średnio wygląda

 

Weź mnie nawet nie strasz , mam ponad 10 modeli do złożenia z tej firmy...

 

No powiedź co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gadanie tu nic nie poradzi Generalnie ja Revella staram się omijać, mam z tej firmy tylko Audi R8 bo jest tylko u nich a jestem fanem Audi. Nie podobają mi się Revellowskie koła, w tym modelu trochę skopali klamki (jedyne co na bokach rzuca mi się w oczy). Gdybyś dał kropeczkę pod klamką to udawałaby zamek ;), tak jak było wspominane - srebrne metaltransfery by nadały realizmu, ale ładnie położone kalki emblematów także wyglądają nieźle. Podwozie i wydech (puszki i końcówki) wyglądają zabawkowo, ale są to właśnie mankamenty Revella :(

 

Ogólnie to wszystko co napisałem to czepialstwo, model jest moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie PZP, przy Twoich umiejętnościach i czystości składania pokusiłbym się o porządny zestaw Tamiya/Aoshima (Fujimi zależy który) + jakieś zestawy waloryzacyjne, bo się chłopie marnujesz przy Revellu ;) Choć to właśnie może Revell uczy Cie cierpliwości, wytrwałości, kombinowania i dłubania.

 

Co masz jeszcze z Revella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie perfect, a błędy Revella to zupełnie inna bajka.

Właśnie skończyłem ichniego Vipera SRT-10 więc jestem na bieżąco.

 

Tutaj wg mnie poprawki lub korekty by wymagały:

- boczne tylne wloty przed kołem

- za mała i przez to zbyt masywna felga z balonową oponą - raczej wymiana

- płyta podwoziowa z chromowanym wydechem

 

Ogólnie jeszcze raz jest super i za to co z niego wyciągnąłeś szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa i krytykę, na pewno mnie to czegoś nauczy i zmotywuje .

Co do płyty podłogowej to za wiele już nie zdziałam aczkolwiek coś jeszcze pokombinuje żeby dodać jej trochę więcej realizmu.

Z wydechami macie racje wyglądają kiczowato ale bałem się ruszać chromu żeby nie zepsuć koloru chromowanych końcówek wydechowych. Na zdjęciach teraz zauważyłem ze proporcje średnio pasują, za gruba ścianka wydechu do średnicy - będzie poprawione.

 

Odnośnie samego Revella to jestem z tej firmy zadowolony, może dlatego ze jeszcze nie robiłem innej firmy. Fakt faktem jest, że spasowanie części albo jakość odlewów potrafi porządnie zirytować ale kto powiedział, że modelerastwo to bułka z masłem. O to chyba w tym wszystkim chodzi żeby sprawić aby model był coraz piękniejszy pomimo średniej jakości produktu. Kiedyś udało mi się skleić parę żaglowców z papieru, to było dopiero kombinowanie i dłubanie.

 

Tak więc jestem świadom problemów Revella ale jednym z bardzo ważnych plusów jest CENA.

Model z Tamki są 2x a nawet 3x droźsze.

 

Mam jednego Mini Cooper'a od Tamki i czeka na swoją kolej. W planach jest zakupić parę modeli japońców od Tamki ale wszystko w swoim czasie. Jestem fanem japońskiej motoryzacji i sam jeżdżę Hondą na codzień

 

Hmmm co mam z Revella, dużo by pisać więc zrobiłem fotke.

 

IMG_0285_zpsxhi2oja0.jpg?t=1492329338

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.