Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, smaru w domu znaleźć nie mogę. Mogę na próbę kujawskiego kapnąć

Zawór aero rozebrałem, faktycznie, sprężynę rozciągnąłem i działa. Znalazłem jeszcze dyszę i igłę 0,3. Dzięki za pomoc. Do drugiego zamówiłem maskol zamiast uszczelki pod dyszą i też powinien zadziałać. Będzie aero do lakierów i podkładów.

 

Ps. Znalazłem takie coś, jakieś właściwości smarne podobno ma

c6c900499427c691bade55a10646de70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HS Ultra chciałbym zmienić dyszę na 0,4. Czy oprócz dyszy i iglicy trzeba także dokupić air cup?

 

Proponuję wysłać pisemne zapytanie (e-mail) do źródła czyli fine-art

Pytasz fachowców dystrybutora i w razie co wymagasz odpowiedzialność za wprowadzenie w błąd.

Prościej i lepiej się nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HS Ultra chciałbym zmienić dyszę na 0,4. Czy oprócz dyszy i iglicy trzeba także dokupić air cup?

 

Tak, przy zmianie dyszy 0,20/0,15 mm na 0,4 mm musisz niestety kupić do tego także iglicę i air-cap.

Najtaniej wyjdzie kupić taki zestaw:

http://fine-art.com.pl/zestaw-dyszy-0-4mm-do-evolution-infinity-ultra-grafo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mego wcześniejszego:

Ale ja też sobie dziś to "piko do pędzli" kupiłem i poprobuje. Koszt niewielki a może będzie lepszy efekt niż sam aceton.
Dodatkowo wrzuciłem do moczenia na dłuższy czas starą teflonowa uszczelkę z Ultru, więc zobaczę jaki będzie tego efekt "dłuższofalowy".

uprzejmie donoszę, że ponad tygodniowe moczenie uszczelki teflonowej w w/w płynie nie wywarło na uszczelce żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej,

 

Zamierzam zacząć przygodę z aerografem. Przeglądałem fora, oglądałem filmy myślałem ze odrobię lekturę i podejmę dobra decyzje a jednak nadal nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie czym różni się H&S Evolution od Ultra jeśli chodzi o jakość malowania.

 

Najczęściej czytane wypowiedzi to " Na początek kup Ultre" lub " Kup taki na jaki Cie stać, im drożej tym lepiej".

 

Obie sugestie mnie nie przekonują, lepiej się uczyć na docelowym urządzeniu niż wydawać pieniądze na wersje pośrednia po to żeby potem ja sprzedać ze stratą. Co do drugiej sugestii owszem stać mnie na Evolution pytanie tylko czy warto wydawać 200 zł więcej na Evolution Silverline ( ok 500 zł za solo) skoro modelem niższym mogę osiągnąć to samo(jeśli oczywiście mogę - nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na to).

 

Do czego mi Aerograf:

1. Tereny i mdf, basecoat do podstawek.

2. Figurki - np takie parace - http://infinitythegame.com/article.php?id=204

 

Jakie opcje rozważam - jak w temacie(dysza 0.2 mm):

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html

http://www.fine-art.com.pl/aerograf-evo ... -solo.html

 

I pewnie do tego kompresor AS 186.

 

Wszelkie sugestie i porody mile widziane, linki do artykułów wiadomości na priv, szczególnie od osób które maja porównanie tych dwóch modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dla siebie kupowałem aerograf ważna dla mnie była regulacja skoku iglicy. Ultra niestety tego nie miala przez co ją zdyskwalifikowałem na wstępie, natomiast w cenie Evolution solo, bylo juz kilka innych ciekawych propzycji w porównywalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra jest prosta jak budowa cepa, Evo ma dodatkowo regulowany skok igły, długopisowy chyba klik i już masz ograniczony skok igły, klik pełne otwarcie igły , podobno mniedzy Ultrą (tanio) a Infinity (drogo) czuć różnice podczas malowania takie słyszałem rzeczy od kolegów, ile w tym prawdy nie wiem, bo ja mam sprzet Made im Japan, za 270 zł tyle u mnie kosztuje Ultra bym jom może kupił ale dla mnie musi aero mieć regulowany skok iglicy, za 550 zł (evo w Pl) postanowielem kupić w Japoni sprzęty ,za te pieniądze ( circa 300 płn) idzie wyrwać Procon Boya lub Tamke HG , za 550 (HS Evo) kupił był sprzęt Japoński, odezwę sie tu kolega Solo on ma jakieś tam sprzęty o HS to ci napisze.

 

Kompresor z 3 litrowa butla, pełno tego na Allegro, wszystkie Made on china tylko naklejki rożne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba aerografy malują tak samo bo mają te same dysze, iglice i aircapy. Ultra ma trochę więcej bajerów typu regulacja skoku iglicy śrubowa. Regulację długopisową (quickfix) dokupuje się osobno! Dopiero w infinity quickfix jest w standardzie. Kolejna różnica między evo a ultrą to zbiorniczek. W ultrze jest wciskany, w evo jest gwint. Na malowanie wpływu to oczywiście nie ma. Różnica może być też w pracy spustu, troszkę inna jest konstrukcja wewnątrz, inna liczba uszczelek i po prostu subiektywne odczucie. Dodatkowo evolution ma więcej wersji. Jest opcja podwójnej warstwy chromu tzw CR+, jest opcja z regulacją ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kujawski do smarowania aerografu - LITOŚCI kuźwa

Taki wynalazek zadziała jak klej

Kiedyś pewien mechanik maszyn szwalniczych ,opowiadał jak pewna cwana baba smarowała takim sposobem maszynę do szycia .

Olej dokładnie skleił wszystko !

Był jednak i sposób na to - trzeba było maszynę w odpowiednim kotle wygotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie donoszę, że ponad tygodniowe moczenie uszczelki teflonowej w w/w płynie nie wywarło na uszczelce żadnego wpływu.

Natomiast krótkie moczenie plastikowej części modelu nadtopiło tworzywo. Należy więc z tym płynem uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli chińczyka może zmierzyć dla mnie długość igły 0,3 mm?

 

I pamiętam, że gdzieś na forum widziałem post o oznaczeniach poszczególnych dyszy - nie mogę go znaleźć teraz :( może ktoś pamięta jak jest oznaczona dysza 0,3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jaki może być powód cofania się farby do kanału iglicy? Normalnie tego nie zauważam, ale przy malowaniu podkładem jest to bardzo uciążliwe z uwagi na trudność w czyszczeniu. Czasem zdarza mi się jeszcze​ zamknąć dopływ powietrza przed "zwolnieniem" iglicy. Czy to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli chińczyka może zmierzyć dla mnie długość igły 0,3 mm?

 

I pamiętam, że gdzieś na forum widziałem post o oznaczeniach poszczególnych dyszy - nie mogę go znaleźć teraz :( może ktoś pamięta jak jest oznaczona dysza 0,3?

 

Znaczniki na dyszach ma H&S, na chińczykach nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

Nie mam o tym pojęcia niestety za dużego więc proszę o konsultację

czy to jest dobry sprzęt?

 

https://www.mojehobby.pl/products/Evolution-Silverline-2-in-1.html

 

Czy może w tej cenie jest coś lepszego? Nie chciałbym przekraczać kwoty 700 zł.

 

dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Z moim niewielkim doświadczeniem pewnie nie poczułbym różnicy więc zostaję przy Evo bo im dalej w las tym będę miał większy mętlik w głowie. A skoro twierdzicie, że to dobry sprzęt to idę w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Z moim niewielkim doświadczeniem pewnie nie poczułbym różnicy więc zostaję przy Evo bo im dalej w las tym będę miał większy mętlik w głowie. A skoro twierdzicie, że to dobry sprzęt to idę w to.

 

 

Pierwszy pewnie zdecydowany klient bez marudzenia, brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.