Skocz do zawartości

KW-2 Zvezda 1:35


Cade

Rekomendowane odpowiedzi

Pora zmierzyć się z kolejnymi gąsienicami.

 

IMG_20170425_175003.jpg

Nauczony doświadczeniem oglądanych warsztatów zauważyłem, że standardem w Waszych pracach są dodatkowe elementy waloryzacyjne, więc stwierdziłem a co mi tam biorę. Z ochotą zabrałem się za zakupy. Kupiłem lufę, metalowe liny, zamiast sznurka z zestawu i blaszki by zastąpić siatki w modelu... i z entuzjazmem n00ba kupiłem je do skali 1:48...

Także jeśli ktoś potrzebuje Aber 48A16 Siatki do czołgów KW-1 i KW-2 (HOBBY BOSS) do skali 1:48 z chęcią odstąpię.

 

 

Chciałbym pójść o krok dalej tym razem i zrobić efekty odrapań jak napisał Stojkovic w moim pierwszym temacie o 251/3.

Przeglądam wątki w Warsztacie i już wiem (mam nadzieję), że należy wykonać to w sposób następujący:

 

malowanie kolorów rdzy → błyszczący lakier → lakier do włosów lub specyfik od AK Worn Effect → kolor właściwy. Moczenie powierzchni wodą. Potem drapanie. Tak to opisał Kamil K w temacie syryjskiego T-72B. Btw efekt mi się bardzo podoba!

 

Mam kilka pytań co do tej techniki:

 

1. Jakimi farbami/kolorami malujecie rdzawe kolory?

2. W jakim celu kładzie się na kolor rdzy błyszczący lakier błyszczący to jest dodatkowe zabezpieczenie przed drapaniem czy zapewnia mniejszą przyczepność lakieru do włosów i kolorów właściwych?

3. Może pytanie totalnie głupie ale nie mam pojęcia. Czy farba, którą się drapię (kolor właściwy) powinna być w miarę świeża czy należy poczekać do jej kompletnego wyschnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AD1:

Ammo Mig wydał całkiem fajny zestaw: https://www.mojehobby.pl/products/RUST-EFFECTS-COLORS.html

 

AD2:

Pierwsze o tym słyszę, ale pewnie chodzi o zabezpieczenie koloru rdzy.

 

AD3:

Należy poczekać aż farba wyschnie. Akryle schną dość szybko, więc w zasadzie po 10-15 min już można działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakimi farbami/kolorami malujecie rdzawe kolory?

2. W jakim celu kładzie się na kolor rdzy błyszczący lakier błyszczący to jest dodatkowe zabezpieczenie przed drapaniem czy zapewnia mniejszą przyczepność lakieru do włosów i kolorów właściwych?

3. Może pytanie totalnie głupie ale nie mam pojęcia. Czy farba, którą się drapię (kolor właściwy) powinna być w miarę świeża czy należy poczekać do jej kompletnego wyschnięcia?

 

1. Znajdź u producenta, którego farbami malujesz różne odcienie brązów, czerwieni i pomarańczowego. Metod jest malowania sporo, ja polecam nakładanie wielu transparentnych warstw na siebie zmieniając kolory. Możesz też między kolejnymi warstwami zastosować malowanie solą lub też malowań na tak niskim ciśnieniu, żeby aerograf "pluł kropkami" wtedy kolejne warstwy farby będą układać się bardzo nieregularnie z dość wyraźnie widoczną granicą kolorów.

2. Tak jak piszesz. Można, nie trzeba. Na pewno pomoże przy zbyt entuzjastycznym drapaniu.

3. Tak. Jak malujesz akrylami, to jak mas wyżej napisane, nawet i po kilkunastu minutach można działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pełnego wypasu jeżeli chodzi o dodatki to zapomniałes kupic metalowych ģąsienic z Fruilmodel. Dostaniesz je w sklepie Plastmodel. Z tego co wiem to jedyny sklep w Polsce, który sprowadza tego producenta.

Zas w temacie siatek w 1:48, czy sklep w ktørym kupowałeś te blaszki nie może Ci wymienić na zestaw w 1:35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pełnego wypasu jeżeli chodzi o dodatki to zapomniałes kupic metalowych ģąsienic z Fruilmodel. Dostaniesz je w sklepie Plastmodel. Z tego co wiem to jedyny sklep w Polsce, który sprowadza tego producenta.

 

dziękuję za pomoc!!!

Spróbuję je dostać. Próbowałem zamówić gąski firmy Bronco na stronie martola ale odpisali mi, że zamówienia docierają do nich raz góra dwa razy w roku. Napisałem też do jakiegoś czeskiego sklepu czy mi wyślą ale nawet nie odpisali:)

 

Również dziękuję za wsparcie w temacie pozostałym forumowiczom w sprawie drapania. Już mam plan! W weekend zabieramy się za klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak właśnie szukałem i znalazłem jeszcze takie

http://plastmodel.pl/p/112/3290/friulmodel-1-35-atl-10-kv-1-kv-2-gasiennice-metalowe-friulmodel-aber-dodatki-do-modeli.html

 

Te, które zaproponowałeś mają określenie light type. Mam rozumieć, że mają być light? Nie mam pojęcia czy się różnią niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje! Następnym razem spróbujemy innych gąsek. Już z rana poszło zamówienie na polecane przez Panzer Machine. Ale sprawdzenie innych jeszcze możliwe bo z tego co widzę to kilka innych pojazdów korzysta z tych samych gąsek:)

 

Dodatkowo do efektu rdzy kupiłem trzy farby AK brązy i tym podobne i dwa pigmenty. Będzie co psuć

 

Mój KW-2 Tak wygląda.

A to zestaw Zvezdy również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z mojego zestawu sa proste jak naciagniety łańcuch rowerowy. A w zestawie T chyba gorna część jest profilowana lekko. Tak mi się wydaje bo gdzieś chyba widziałem ten zestaw. Ale nie ważne jaką metalowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego rana prace rozpoczęte... Zvezda jak zwykle nie zawodzi. W negatywnym sensie. Jak poprzednio forma odlewu spasowana koszmarnie. I co chyba jest standardem w ich zestawach, połamane elementy, chociaż w porównaniu jest jeden pozytywny akcent. Zdaje się, że są wszystkie elementy chociaż!

Na tą chwilę sklejona wanna i wszystkie koła. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wkleiłem koła napędowe bo do bocznych ścian musiałem wkleić elementy, które później uniemożliwiają ich zamontowanie.

IMG_20170429_150142.jpg

IMG_20170429_150210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak taki dzyndzel :-), który "wchodzi" tak jakby w obszar koła. Tak się zastanawiałem co to w ogóle jest tak na prawdę?

 

Próbowałem na sucho wmontować koło ale nie szło, a teraz za późno. Jedno koło nie powinno bardzo utrudniać malowania.

 

wieczór z półfinałami był owocny w wiercenie ogni gąsienic. Połowa za głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koła napędowe masz sklejane z dwóch elementów? Bo jak tak to zrób w ten sposób:

ja w swoim Su-152, który jest na tym samym podwoziu najpierw pomalowałem podwozie bez kół, wsadziłem pomalowane wewnętrzne połówki napędowych na swoje miejsce i zamontowałem ten dziwny element (też już uprzednio pomalowany). Dopiero później wkleiłem zewnętrzne połówki kół i zmontowałem je w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim rozwiazaniu, ale uznałem, że wolę pomęczyć się z tymi kołami już wklejonymi i móc pokryć ten dzyngs jednolicie wraz z całą wanną. Zobaczymy co z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.