Skocz do zawartości

P- 40 E Hasegawa 1/32


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny wieloletni mieszkaniec szafy.

Model Hasegawa+ Eduard cockpit+ pasy papierowe RB

Jak na pierwsze spotkanie z tą skalą jestem nawet zadowolony z osiągniętego efektu.

Wiele by można zrobić inaczej, lepiej itd. Trudno, ale obiecuję powrócić do

skali 1/32 już za jakiś czas.

Kilka marnych fotek, Jeżeli P-40 to tylko z uśmiechem.

P-40E 76th FS/ 23FG. Maj. Edward F. Rector, Chiny 1942.

oZk8jZa.jpg

UAdIpHv.jpg

RZ2oNCx.jpg

9VKfQqR.jpg

6GCHdiR.jpg

HMyonbL.jpg

KqK3swN.jpg

Z obawy o linki antenowe nie ma fotek spodu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny!

Widać, że w dużej skali radzisz sobie bardzo dobrze, ma ona wiele wielkich plusów. Zwłaszcza, gdy tak jak u mnie, wzrok już nie ten.

Takie peczterdziestki, jak Twoja, zachęcają mnie do zainteresowania się tą maszyną, jakoś mnie do tej pory omijała.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze.

Marcin; fajnie było znowu się spotkać.

Takie peczterdziestki, jak Twoja, zachęcają mnie do zainteresowania się tą maszyną, jakoś mnie do tej pory omijała.

 

Pozdrawiam

Hubert

Hubert; Eduard zapowiada przepak full wypas. Warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak , na żywo także wygląda pięknie. Bardzo lubię Twój styl modelarski i w zakresie malowania staram się podpatrywać to i owo. Zmuś się kiedyś i przeprowadź relację z malowania krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eduard zapowiada przepak full wypas. Warto poczekać.

Jakieś bliższe informacje ?

Bardziej właściwe słowo byłoby podobno. Takie plotki krążą po internecie.

Mikołaj; trudno mówić o jakimś moim stylu, bo ja ciągle poszukuję. Praktycznie każdy mój

modelik jest inny. Co do relacji z malowania to lipa bo maluję nie właściwymi farbami.

Twoje canadyjki na żywca też są /za......e/ znaczy fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert; Eduard zapowiada przepak full wypas. Warto poczekać.

No, zobaczymy. Pewnie dobije do 400 zł za pudełko, jeżeli się pokaże.

Raczej nie będę czekał, tylko upoluję coś w sieci możliwie niedrogo i dorzucę trochę dodatków.

Dzięki za inspirację

 

I jeszcze raz: bardzo, bardzo udany model, a użyte kolory moim zdaniem wyglądają dobrze, całość wyszła plastycznie i przekonywająco.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podobnie jak kolega kendzhub, nigdy nie byłem fanem P-40. Uważałem je tylko za coś pokroju supportu przed koncertem kapeli o nazwie P-51

 

Teraz jednak gdy mamy coraz więcej fajnych modeli tych maszyn, mam coraz większą ochotę zrobić jakąś z Pacyfiku lub Włoch. Twój model tylko bardziej mnie nakręcił. Naprawdę bardzo fajnie ją wykonałeś i nie przesadziłeś z brudzeniem. Jest tak w sam raz, efektownie ale nie "efekciarsko".

 

Brawa, ochy, achy i zaproszenia do zakładów pracy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie takie niby od niechcenia, ale to naprawde kawał dobrej roboty. Bardzo realistycznej. Mimo dużej skali uniknałes tych wszechobecnych kratek z preszejdinga na które nie moge patrzeć. Udało ci sie uzyskac bardzo realistyczny efekt !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Fajnie że się podoba.

Witam

 

nie przesadziłeś z brudzeniem. Jest tak w sam raz, efektownie ale nie "efekciarsko".

 

 

 

Pozdrawiam

Kornik

Bardzo byłem umiarkowany w brudzeniu, przy tej wielkości modelu mogło by się zrobić śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert; Eduard zapowiada przepak full wypas. Warto poczekać.

Będzie:

https://www.eduard.com/store/out/media/distributors/leaflet/leaflet2017-07cz.pdf

 

Czy robiłeś high pass na overlay'u ze zdjęciami?

Taki efekt wyszedł jakbyś coś takiego stosował...

 

nawet nie wiem o czym mówisz. U mnie z fotkami jest jak w przysłowiu o żołnierzu

co strzela... o kto inny kule nosi.

Fotki kadrowane, dalej automat, trochę ostrzenia; wszystko w prostym programie do obróbki.

Fotografia to nadal dla mnie czarna magia, choć się staram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek d napisał(a):Hubert; Eduard zapowiada przepak full wypas. Warto poczekać. Będzie:https://www.eduard.com/store/out/media/distributors/leaflet/leaflet2017-07cz.pdf
No cóż, mój jest już w drodze, kupiony w bardzo dobrej cenie w Japonii .

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.