Skocz do zawartości

Me 262 A1a Schwalbe 1/72 Revell


Baas ArK

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakończeniu warsztatu, czas na galerię. Jaskółka Revella została wzbogacona o żywiczny nos CMK, blaszkę Eduarda, tablicę zegarów Yahu, owiewkę Pavli, swastyki z Techmodu i parę własnych drobiazgów. Powierzchnie zewnętrzne malowane Gunze C: 121, 122 (góra) i 117 (dół). Wewnętrzne Humbrolami: 67 (kabina), 240 (elementy podwozia i wnęka komory uzbrojenia), 27001 (wnęki widoczne przez komory podwozia głównego). I oczywiście parę dodatkowych kolorków na różną drobnicę. Na to wszystko różne specyfiki od MiG-a. Krawędzie natarcia płatów i stateczników przetupane suchym pędzlem 127 Humbrola. Sam zestaw jeszcze przyzwoity mimo wieku, beż większych jam czy nadlewek, składał się dość prosto. Wpasowanie tablicy Yahu wymaga usunięcia jednego panela z lewej burty kabiny. Edek pasuje, choć trochę podcięcia wymaga podłoga, gdyż zasłaniała podstawę tablicy i pedały steru kierunku wychodzą bardzo głęboko. Owiewka Pavli nieco wąska, ale daje się naciągnąć. O CMK pisał nie będę, kto chce niech poczyta sobie w warsztacie.

Czas na skończenie był najwyższy, szkoda było by przegapić gdy zwierzyna sama się pcha pod lufy. 3xB-17 + 1xB-24 (równoległe warsztaty), według cennika OBL daje 12 pkt., które w programie lojalnościowym LW można wymienić na EK I klasse a uzyskane dodatkowe 2 pkt. za Catalinę razem z pozostałymi z EK wystarczą do Ehren Pokal .

Jeszcze raz dziękuję wszystkim pomocnikom i kibicom .

 

Dość gadaniny czas na zdjęcia:

Obraz_092.jpg

 

Obraz_093.jpg

 

Obraz_094.jpg

 

Obraz_095.jpg

 

Obraz_096.jpg

 

Obraz_097.jpg

 

Obraz_102.jpg

 

Obraz_104.jpg

 

Obraz_118.jpg

 

! ! ! UWAGA ! ! !

PONIŻSZE ZDJĘCIE PRZEZNACZONE JEST TYLKO DLA WIDZÓW O SILNYCH NERWACH

OGLĄDASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

ZA STRATY MORALNE ORAZ SZKODY PSYCHICZNE I FIZYCZNE WYNIKAJĄCE Z OGLĄDANIA PONIŻSZEGO ZDJĘCIA

NIE ODPOWIADAM ! ! !

 

Wspólne zdjęcie wraz z Airfixowską Schwalbe zrobioną gdzieś na początku lat '90 XX wieku, przed odkryciem przeze mnie Humbroli:

 

Obraz_107.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując oba modele wydaje mi się że jakiś mały bo mały ,ale postęp widać .

Ja też mam trochę staroci i pomysł na temat wspólnej fotki - np. Karaś wczoraj i dziś Czyli Heller i IBG !

Obraz_107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp musi być, w końcu takie było postanowienie:

Tytuł: Re: Modelarskie wyzwania i postanowienia 2017!!!

Podnosić umiejętności, rozbudować warsztat

Ja też mam trochę staroci i pomysł na temat wspólnej fotki - np. Karaś wczoraj i dziś Czyli Heller i IBG !

IDŹ NA CAŁOŚĆ: SP Ruch i IBG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp musi być, w końcu takie było postanowienie:
Tytuł: Re: Modelarskie wyzwania i postanowienia 2017!!!

Podnosić umiejętności, rozbudować warsztat

Ja też mam trochę staroci i pomysł na temat wspólnej fotki - np. Karaś wczoraj i dziś Czyli Heller i IBG !

IDŹ NA CAŁOŚĆ: SP Ruch i IBG

No nie wiem czy SP Ruch jest jeszcze dostępny w kioskach Ruchu Ponieważ tych kiosków też już nie ma

Zwykle w modelach sprawdza się gdzie popełniono błędy ?

W modelu SP Ruch trzeba by zobaczyć czy cokolwiek jest tam OK !

W dzieciństwie wizyta w kiosku była równie pasjonująca jak dziś w sklepie modelarskim. A model SP Ruch dostarczał niezapomnianych wrażeń Współczesna młodzież nie ma pojęcia jak wyglądało życie w czasach kiedy nie było niczego

Karasia od Hellera pierwszy raz zobaczyłem na bazarze i na moją uczniowską kieszeń był zbyt kosztowny

Pewien człowiek sprowadzał modele zza granicy i zawsze jego bazarowe stoisko otoczone było wianuszkiem młodzieży, ceny były dla wielu barierą nie do przejścia. Teraz oczy już nie te ,często weny nie ma i dzięki internetowi jestem świadomy jak piękne modele potrafią Koledzy wyczarować z niczego Wtedy model sklejało się godzinkę i na półeczkę cieszyć oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oglądałem sobie ten model na Krakowskim Festiwalu, z jednej strony kawał włożonej pracy, zdjęcia ładnie oddają efekt, niestety na żywo troszkę to ginie, ale wiem - taka była koncepcja (zwłaszcza szpachlowane podziały).

Przejrzałem książki i muszę przyznać że poprawnie zamontowałeś osłony uzbrojenia - byłem przekonany że tan mały płaskownik jest tylko podkładką a osłony po podniesieniu powinny układać się w "V", tymczasem okazało się że to u mnie jest błąd, poprawnie jest u Ciebie, osłony z "przedziałkiem" tworzą "\_/", dla mnie lekcja na przyszłość

Bardzo podoba mi się ten schemat malowania, zwłaszcza na ogonie dobrze to wygląda! Brudzenie też wyważone.

Z niedoróbek które niestety zauważam to - mam wrażenie że nie skróciłeś goleni podwozia głównego -pisałem o tym w warsztacie- to jest błąd zestawu Revella; model ma zadarty w górę ogon, opony też coś niezbyt starannie wymalowane, druga sprawa to można by je lekko podszlifować, wyglądałby naturalniej (przyznaje się, ja też o tym w moim zapomniałem...), i chyba osłona przedniego podwozia, ta na goleni, powinna być zamontowana nieco wyżej, powinna trochę wchodzić we wnękę.

 

Dość marudzenia, ogólnie kawał roboty i bardzo przyzwoity model, dużo smaczków typu uchwyt w osłonie kokpitu i mocowania płyty pancernej, obicia i obtarcia farby tam gdzie trzeba, wszystko składa się na bardzo pozytywny odbiór:)

 

pozdrawiam!

ww

 

p.s. a skoro kolega ze Smoczogrodu to zapraszam na spotkanie IPMSu! może uda się pstryknąć ładne późnowiosenne zdjęcie parki Jaskółek z rozdziawionymi dziobami szczegóły spotkania wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie skracałem zgodnie z Twoją radą "o 1-2mm", chociaż bardziej o 1 niż o 2. I też wydaje mi się,że ogonek zbytnio zadarty. Na opony popatrzę i poprawię. Dobrze jak ktoś świeżym okiem popatrzy, bo samemu to zawsze wszystko jest "the best". Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.