Skocz do zawartości

Konkurs jesienny na Modelwork


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiepsko idzie mi klejenie ,ale lubię Nasze konkursy i ogromnie się ciesze ,ze jest następny

Pytanko czy tak jak w poprzednich konkursach ,uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa,bo nagrody to chyba nie wywalczę

Co najgorsze nie mam pomysla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w sumie jestem młody stażem na forum i nie śledziłem poprzednich edycji konkursu, stąd moje pytanie: czy może być dopuszczony model, w którym połówki kadłuba zostały wycięte oraz została odcięta przednia część (silnikowa) w celu zastąpienia jej żywicą? Dodam, że nie jest to celowe, model nabyłem w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflect,

kiedy zapadnie decyzja, czy na 100 % okrętowcy zaczną wcześniej?

Mam model, pomysł, ale muszę jeszcze dokupić dodatki i nie wiem czy kupować, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Decyzja w sprawie klasy 4 zapadła. Osoby przystępujące do konkursu będą mogły wystartować z wyprzedzeniem 2 miesięcznym. Czyli dla okrętowców konkurs zaczyna się za 2 tygodnie :-) Jeszcze napiszę stosowny komunikat w przyszłym tygodniu.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie. Czy w dziale konkursowym okręty i statki, warsztaty będzie można zakładać 1 lipca już od godziny 0:00? Wyjeżdżam wcześnie rano, i chciałbym założyć wątek, jeszcze przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ja mam małe pytanie. Czy w dziale konkursowym okręty i statki, warsztaty będzie można zakładać 1 lipca już od godziny 0:00? Wyjeżdżam wcześnie rano, i chciałbym założyć wątek, jeszcze przed wyjazdem.
A co stoi na przeszkodzie by założyć go po powrocie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trzeba by rozdzielić modele z jakąkolwiek podstawką, a te gołe na samym białym tle. W ocenie całościowej nie powinny być brane pod uwagę warsztaty i waloryzacja. To ma być ocena modelu, a nie bajkopisarstwa czy zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ocenie całościowej nie powinny być brane pod uwagę warsztaty i waloryzacja.

 

Sorry, ale bez sensu. Forum modelarskie warsztatami stoi. A jak chcesz oddzielić ocenę modelu do jego waloryzacji? O ile dobrze pamiętam, w poprzedniej edycji nie było oceny za wagę żywic i blach zainstalowanych w modelu, a ocena za efekt końcowy. A co jeśli ktoś zwaloryzuje coś we własnym zakresie? Albo wstawi blaszkę zoom za 10zł? Może najlepiej narzucić odgórny budżet na model? Bo co jeśli kogoś nie stać na Tomcata Tamki za 400zł a drugi uczestnik właśnie z takim wystartuje? Będzie przecież faworyzowany na starcie. W ogóle najlepiej żeby Reflect kupił każdemu ten sam model - wtedy będą się liczyły tylko i wyłącznie umiejętności modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8, spokojnie

Ja totalnie rozumiem o co chodzi Corporal_PL

 

Problem może rozwiązać wprowadzenie kategorii np pt "model prosto z pudła".

O podstawkach/dioramach/winietach pisałem parę stron temu. W dalszym ciągu uważam, że w regulaminie konkursu powinny być te pojęcia zdefiniowane (z fotograficznymi przykładami) i powinny być osobne kategorie w konkursie.

Jednak elementy takie jak np zwykła podstawka z tabliczką nieraz znacząco podnoszą odbiór modelu.

 

Zdefiniowanie tych terminów nie jest wcale takie trudne, np:

 

Model - tematem jest kompletny złożony, pomalowany model. W zależności od autora na modelu może wystąpić efekt postarzania. Model nie może być zaprezentowany na jakiejkolwiek podstawce.

Diorama - kompletny i pomalowany model zaprezentowany na fragmencie terenu. Przedstawiona sytuacja na podstawce opowiada zdarzenie, historię tudzież sytuację w zależności od tematu poruszanego przez autora sceny.

Winietka - kompletny i pomalowany model zaprezentowany na podstawce. Podstawka może być fragmentem ternu lub może być pusta. Na podstawce może wystąpić figurant aczkolwiek nie musi. Winietka w odróżnieniu od dioramy nie skupia się na pokazaniu sceny czy na opowiedzeniu sytuacji lub historii.

 

czy nagle wszystko nie staje się jaśniejsze? Czy może jednak się mylę? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzmy sobie do archiwum poprzedniego konkursu i zobaczmy ile było chętnych w każdej kategorii. Przypominam, że mieliśmy tylko podział lotnictwo-pancerka-cywilne itp. Bez podziału na skale, winietki i waloryzacje. Czy przy waszych propozycjach, które jak najbardziej są sensowne w konkursie typu Bytom, Fiesta, WMS itp, nie zabraknie na jesiennym konkursie uczestników, żeby rywalizacja miała jakikolwiek sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga: w obu odsłonach konkursu w kategorii lotniczej jakoś wygrały "gołe" modele, bez winiet i dyskutowania, czy to już winieta, czy może już diorama - problemów nie było.

Nagle problemy są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pińcet kategorii ale zróbmy to jak należy. Podział Panzer Machine jest ok. Jest różnica w odbiorze modelu z podstawką i bez. Potem dostaje arkusz do głosowania i widzę jeden wóz na białym tle, a drugi na wypasionej podstawce. Nietrudno zgadnąć który zaliczy więcej punktów. Co do warsztatu to chodzi o to, że w arkuszu ocen też była taka kategoria. Co mam oceniać? Długość wątku? Słownictwo? Liczbę zdjęć? Zauważyłem, że są zasadniczo dwie grupy osób. Pierwsza to ludzie opisujący przez 10 stron jak to wycinają, szlifują, dopasowywują i przyklejają kawałek błotnika. Do tego pytające co drugie zdanie czy jest ok, co zmienić, jak zrobić. Po 30 stronie nikt nie pamięta już co jest sklejane. Druga grupa to ludzie wrzucający na 3 stronach kilka zdjęć z najważniejszych etapów budowy czy malowania prezentując jak im idzie i nie rozpisująca się po co i dlaczego. Po prostu prezentują. Która ma dostać więcej punktów? Co do waloryzacji też jest sprawa do dyskusji. Jak mam ocenić waloryzację? Że model ocieka złotem przed malowaniem? Że ktoś zadał sobie trud i wystrugał coś samodzielnie? Jakie to ma znaczenie? Liczy się zdjęcie na samym końcu. Były w zeszłym konkursie modele przeciętne, które za melodramatyczne warsztaty i kosmiczną ilość dodatków łapały więcej punktów na końcu niż modele ładne ale bez tego i był wyżej w klasyfikacji. Bo z arkusza był zliczane wszystkie punkty i z tego liczono całość oceny końcowej. Jak dla mnie absurd. To tak jakby w wyścigach F1 na koniec jeszcze dawali punkty za malowanie bolidu, krój stroju kierowcy i liczbę jego znajomych na fejsie. Ktoś by dojechał do mety trzeci ale by wygrał wyścig. Absurdalny był już w ogóle ostatnio epizod kiedy niektóre osoby przerzucały sobie modele między kategoriami. Sklejał sobie czołg na podstawce, a nagle stwierdzał, że sobie go wystawi w pojazdach bez. To kierownictwo powinno wrzucać zgłoszone modele do odpowiednich worków. Albo sytuacja typu: jest galeria do oceny modelu bez podstawki. Przeglądam zdjęcia i jedno z nich prezentuje faktycznie ten wóz ale na podstawce i dopisek że to takie niewinne zdjęcie żeby polepszyć odbiór wozu i uzasadnić brudne gąsienice.... No litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli: mam wątpliwości jak oceniać modele, to zróbmy z tego powodu dwa razy więcej kategorii, żeby było prościej.

Na szczęście startowanie w konkursie obowiązkowe nie jest - nie pasuje, nie startujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam wątpliwości to znaczy że coś jest nie tak. Konkursy mają zazwyczaj zasady po których wątpliwości już nie ma. Jeśli mam stratować i się zastanawiać czy mój trud ma jakikolwiek sens to pewnie masz rację. Albo niech każdy sklei co mu się podoba w jednej wielkiej radosnej kategorii MODEL i potem się nagrody rozlosuje. Nikt nie będzie się czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam wątpliwości to znaczy że coś jest nie tak.

 

Nie, skoro masz wątpliwości to znaczy że po prostu masz wątpliwości, albo możliwe że czegoś nie rozumiesz.

Praktyka pokazuje, że większość forumowiczów takich wątpliwości nigdy nie miała.

 

Albo niech każdy sklei co mu się podoba w jednej wielkiej radosnej kategorii MODEL i potem się nagrody rozlosuje. Nikt nie będzie się czepiał.

 

A może po prostu dostosuj się do obowiązujących zasad, zamiast robić awanturę?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.