Skocz do zawartości

USS Oliver Hazard Perry (ORP Kościuszko) ACADEMY 1:350


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

mam zamiar spróbować zbudować replikę ORP Kościuszko z zestawu ACADEMY mam nadziej ze będzie to możliwe.

Model ma być prezentem dla kolegi który służył na tym okręcie , liczę na wszelka pomoc gdyż nie miale nigdy styczności z budowa repliki okrętu

 

20170630_100832.jpg

 

Jeżeli ktoś chce to zrobię in boxa zestawu , model będę budowany prosto z pudła ale zastanawiam się nad zakupem tego zastawu :

 

https://www.mojehobby.pl/products/USS-Oliver-Hazard-Perry-class-frigate-aerials-OTO-Melara-76mm-62-gun.html

 

To na tyle za niedługo pierwsze zdjęcia z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę tu zaglądał ;). Jestem ciekaw jak dużo przeróbek jest wymaganych by zrobić naszego Kościuszkę.

 

Problem w tym ze kompletnie nie wiem czym rożni się ta jednostka od naszego Kościuszko

Liczę na dobra rade kolegów siedzących w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś poszukam swoich zdjęć naszych OHP, bo miałem przyjemność wpaść na ich pokład

Trochę tych przeróbek się na pewno znajdzie, grunt że FFG-7 to okręt z tym samym kadłubem co nasze okręty, więc powinno się obejść bez poważniejszej inżynierii w tym aspekcie.

 

Trzymam kciuki, będę obserwował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupsko mu trza przefasonować...

Academy daje i krótszą i dłuższą wersję rufy.

A kalki https://www.scalemates.com/kits/629385-hawk-graphics-d3523-oliver-hazard-perry

 

Własnie zauważyłem ze są dwa elementy rufy a która będzie pasowała do naszego okrętu ?

I jeszcze mam pytanie odnośnie kalek , gdzie je można kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli to my mamy dłuższą, a kalki... Nie wiem

Nie, jest krótsza i na rufie Morski Duszek. W 1/350 robił/o Orange Hobby w HobbyEasy 12$ + KP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacząłem coś robić przy modelu ale od razu mam pytanie , która cześć tylnego pokładu jest prawidłowa dla naszego okrętu 1 czy 2 :

 

20170704_172910.jpg

 

I sklejone dwie połówki kadłuba :

 

20170704_174727.jpg

 

czeka mnie chyba szpachlowanie tych połączeń ale nie będzie z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacząłem coś robić przy modelu ale od razu mam pytanie , która cześć tylnego pokładu jest prawidłowa dla naszego okrętu 1 czy 2 :

1

http://aviateam.pl/artykul/title%3Bstart-z-pokladu-orp-gen-t-kosciuszko

i może to się też przyda

http://www.finewaterline.org/orp-genera322-tadeusz-ko347ciuszko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacząłem coś robić przy modelu ale od razu mam pytanie , która cześć tylnego pokładu jest prawidłowa dla naszego okrętu 1 czy 2 :

1

http://aviateam.pl/artykul/title%3Bstart-z-pokladu-orp-gen-t-kosciuszko

i może to się też przyda

http://www.finewaterline.org/orp-genera322-tadeusz-ko347ciuszko.html

 

Dzięki Zamir super zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolejna porcja zdjęć z prac :

szpachlowanie :

 

5983607fc61d6e26.jpg

 

I po :

 

6d6523f31b5093a3.jpg

 

Tu mi jakaś szpara wylazła , nie mogłem tego spasować chyba trza będzie szpachlować

 

42d472c56e9103ad.jpg

 

I całość pokładu :

 

dc4bddbcd834c93f.jpg

 

 

 

Jak zawsze czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam kolejne pytanie do kolegów , tym razem chodzi o kolory.

Czy kolory podane w instrukcji ACADEMY odpowiadaj kolorom naszego okrętu

Nie te z instrukcji nie pasuję. Pytałem już o to ale nikt nie odpowiedział. Mam złożonego Hazarda z zestawem Pontosa i na kolorze zastopowałem Jest tamiya ts-32 Haze Grey która mi najbardziej pasuje ale to spray. Może Humbrol 128 lub jego odpowiednik Gunze H307/C307 ? Znalazłem też mieszankę XF-82 i XF-2 w stosunku 1,5-2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam kolejne pytanie do kolegów , tym razem chodzi o kolory.

Czy kolory podane w instrukcji ACADEMY odpowiadaj kolorom naszego okrętu

Nie te z instrukcji nie pasuję. Pytałem już o to ale nikt nie odpowiedział. Mam złożonego Hazarda z zestawem Pontosa i na kolorze zastopowałem Jest tamiya ts-32 Haze Grey która mi najbardziej pasuje ale to spray. Może Humbrol 128 lub jego odpowiednik Gunze H307/C307 ? Znalazłem też mieszankę XF-82 i XF-2 w stosunku 1,5-2:1

 

 

No tak tez wydaje mi się ze ten H307 powinien być ok.

A pokład jaki może mieć kolor mi psuje H36 ale nie wiem czy idę w dobrą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak chcesz robić Kościuszkę(nie wiem jak jest w tym przypadku z Puławskim) musisz przerobić stępki przechyłowe. Są krótsze jak w modelu i musisz dorobić stabilizatory.

 

Możesz mi to przełożyć tak na chłopski rozum bo to co napisałeś nic mi nie mówi , jestem w tym temacie zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

 

X4utwa1.jpg

Nb2aAaLm.jpg

 

zdjęcia pochodzą ze strony www.navsource.org

 

Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie , teraz tylko o ile maja być krótsze te stępki przechyłowe.

Stabilizatory może uda mi się dorobić z hipsu , ale tez nie wiem jaka powinny mieć wielkość

A miało być tak pięknie

P.S strona która podałeś niestety nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.