Skocz do zawartości

Fouga CM.170 Magister x 2 Heller, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kilka fotek szkolnego samolotu Fouga CM.170. Wykonałem dwie wersje: szkolną w barwach irlandzkich oraz i szkolno-bojową w barwach belgijskich. Oba modele są wykonane ze stareńkiego zestawu Hellera. Przeryłem w nich linie podziałowe. Kalki pochodzą z zestawu Airfixa którego jedyną zaletą są właśni kalki.

Zapraszam do oglądania......

 

- fotka rodzinna

 

NBGQqpu.jpg?1

 

- wersja szkolna

 

L5OIiFr.jpg?1

 

d4X1t1y.jpg?1

 

02itYem.jpg?1

 

sOR16yB.jpg?1

 

wersja szkolno-bojowa

 

UaKR3ii.jpg?1

 

R6wCi8x.jpg?1

 

k2Ko9yG.jpg?1

 

5HdTVRD.jpg?1

 

Miały startować w vintydżu na Fieście ale niestety nie doleciały

 

...i wyrażenia opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie modele wyglądają czysto i schludnie, linie podziału są widoczne a miejsca łączeń oszlifowane. Jak widzę pozostajesz przy modelach w wersji nazwijmy je fabrycznej.

Mnie osobiście to zupełnie nie przeszkadza lubię takie modele.

 

Chciałem napisać że używasz koloru srebrnego o zbyt grubym ziarnie ale po wnikliwych ogledzinach fotek widzę że owe ziarno to nie kwestia koloru srebrnego a raczej położenia podkładu lub samych kolorów.

Na modelu w kamuflażu także widać że powierzchnia nie jest gładka, mora (kaszka) jest bardzo duża.

Musisz lepiej rozlać podkład lub farbę - proponuję rozcieńczyć produkt jak nie możesz to przed aplikacją kolorów delikatnie zmatuj podkład tak by był gładki.

Lakier natomiast musi być rozcieńczony i staraj się cienkimi warstwami aplikaować produkt z przerwami na odparowanie między warstwami.

 

Wtedy powłoka powinna być gładsza bez tego baranka a w zasadzie w tym wypadku kaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha !! Nareszcie ktos zlepił i pokazał modele FUGI !! Brawo !! Bardzo mi sie podobaja, i sama Fuga równiez mi sie podoba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolno bojowa ładniejsza.A ta szkolna czym malowana?

 

Malowana H8 Gunze.

 

 

Chciałem napisać że używasz koloru srebrnego o zbyt grubym ziarnie ale po wnikliwych ogledzinach fotek widzę że owe ziarno to nie kwestia koloru srebrnego a raczej położenia podkładu lub samych kolorów.

Na modelu w kamuflażu także widać że powierzchnia nie jest gładka, mora (kaszka) jest bardzo duża.

Musisz lepiej rozlać podkład lub farbę - proponuję rozcieńczyć produkt jak nie możesz to przed aplikacją kolorów delikatnie zmatuj podkład tak by był gładki.

Lakier natomiast musi być rozcieńczony i staraj się cienkimi warstwami aplikaować produkt z przerwami na odparowanie między warstwami.

 

Wtedy powłoka powinna być gładsza bez tego baranka a w zasadzie w tym wypadku kaszki.

Co do "kaszki" to się zgadzam. Jakoś to tak dziwnie mi wychodzi. Jak będę robił kolejnego "srebrzaka" to zastosuję w praktyce Twoje rady.

 

Ha !! Nareszcie ktos zlepił i pokazał modele FUGI !! Brawo !! Bardzo mi sie podobaja, i sama Fuga równiez mi sie podoba !

 

Model rzeczywiście bardzo rzadko spotykany. Na szczęście doczekał się bardzo ładnego wydania z Valoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.