Skocz do zawartości

MiG-21bis 1:48 Eduard


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Eduard Profipack plus kalkomanie ModelMaker. Malowany Alcladami, Gunze C i Mr. Paint (MRP001 do kokpitu i przegrzania/przebarwienia osłony dyszy wylotowej). Brudzenie i widok ogólny inspirowany rzeczywistością ujętą na fotografiach z epoki Acha i plusy za malwanie dwa, bo nie dość, że szachownica to jeszcze orzeł - takie combo.

 

fH3y4l7.jpg

Ij46s6c.jpg

BBzR7UY.jpg

AooyYtm.jpg

haSsklo.jpg

03qVt0N.jpg

LsBJ4O9.jpg

1rXvOVs.jpg

bt6Z2Y8.jpg

ik79qfa.jpg

zMVJlKV.jpg

erNxgXx.jpg

0Z9AXdU.jpg

UAUiZOk.jpg

IcU4v0F.jpg

 

Oryginał:

32cbfa748581f852.jpg

17691.jpg

(cytowanie na potrzeby dyskusji)

 

Szkoda, że nielot w tym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także się ogólnie podoba.

Mam pytanie czy zrezygnowałeś z Washa czy starałeś się by kolorystycznie był tak dobrany by nie był zbyt mocno widoczny?

Też mam rozgrzebany ten model w końcowym stadium (kalki) tylko ja nie wiem czy nie zamocno zróżnicowałem powierzchnie ale to inna sprawa. Zastanawia mnie garb nie wiem czy to fotki czy on jakoś mocno odstaje w środkowej części - wygląda to tak jakby był mocno wybrany w linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelu jest brązowy Tamiya Panel Line, poza tym washa jako takiego nie stosowałem. Lubię go, bo jest nienachalny Cieniowanie robiłem samymi metalizerami, do tego postshading Tamiya Smoke lokalnie po liniach podziałów i nitach, ale bez kratki, luki silnika brudziłem z aerografu także Tamiya Smoke i Clear Orangr, a na to później oleje - czarny, brązowy i pomarańczowy. We wnękach podwozia Wash Promodeler Dark Dirt i tyle. Starałem się wylądawać tak blisko zdjęcia oryginału wrzuconego w pierwszym poście jak to tylko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota! Wielkie gratulacje za malowanie i nie chodzi mi tylko o wtopienie orła w resztę bryły ale też o zróźnicowanie powierzchni.

Świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Co do malowania metalizerami - żadnej wielkiej filozofii w tym nie ma, cieniować, różnicować itp. mozna nimi tak samo, jak i zwykłymi farbami. A że duralem lotnictwo stoi to trzeba w modelarstwie nadążać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznanie z Twojej strony cieszy mnie bardzo.

 

Malowanie, po kolei:

 

Jako baza po całości White Aluminium ALC-106, przyciemnianie wybranych paneli Magnesium ALC-111 (delikatny transparentny filtr, bez pełnego krycia) - bez maskowania, nie chciałem robić kafelków. Następnie całość nieregularnie filtrowałem Semi Matt Aluminium ALC-116. Wiatrochron i owiewka i kilka innych dupereli malowane podstawowym Aluminium ALC-101, dla zróżnicowania od reszty.

 

Osłona dyszy: Steel ALC-112, lekko rozjaśniony (znów transparentny filtr z aero) ALC-106. Potem przebarwienia i przegrzania z Mr Paint, Pale Burnt Metal MRP-152, Burnt Metal Blue MRP-155 i Burnt Metal Violet MRP-156.

 

Po kalkomaniach całość poszła pod błyszczący bezbarwny Gunze GX100, po olejach itp. werniks półmatowy (mieszanka GX100 i C30 Flat Base Standard 1:3) - półmat nadaje moim zdaniem najbliższy rzeczywistemu wygląd srebrzanki, model nie błyszczy się ale jest metaliczny. Orzeł i czerwony nos samolotu zostawiony w błysku. Przed werniksem postrshading Tamiya Smoke i "brudzenie" Luków silnika z aerografu Tamiya Smoke i Tamiya Clear Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w porównaniu z wcześniejszym Twoim orłem 1:72 to... nie ma porównania.

Jakbyś zrobił podwieszenia oryginalne, po odpowiedniej obróbce fotek, mógłbyś udostępniać nowe, nieznane zdjęcia samolotu.

 

To czego się przyczepię, to brak podpisu autora na przednich osłonach podwozia.

Tego zdaje się nie ma w zestawie, ale mógłbyś walnąć z ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW Panowie nie chcę tu wkleiać fotek swojego BIS'a którego włąsnie skończyłem ale nie wiem czy też nie zrobiłem SF z podwieszeniami więc pytanie czy 2xR60 na skrzydło + R-3R to jest mozliwy zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego się przyczepię, to brak podpisu autora na przednich osłonach podwozia.

Tego zdaje się nie ma w zestawie, ale mógłbyś walnąć z ręki

To już by podchodziło pod fałszerstwo Tej kalki w zestawie niestety nie było, a szkoda, bo takie smaczki zawsze są spoko.

 

... więc pytanie czy 2xR60 na skrzydło + R-3R to jest mozliwy zestaw?

war_uzb.jpg

 

ps. Uwaga, przechwałki będą:

 

gXyI9nx.jpg

PcybOq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie do tego malowania podesłał mi Leszek.Sz. (jeszcze raz dzięki), więc całego zestawu nie posiadam, ale przejrzałęm stronę ModelMaker i podpisu p.Wróbla na nich po prostu nie było.

 

...po odpowiedniej obróbce fotek, mógłbyś udostępniać nowe, nieznane zdjęcia samolotu.

Namówiłeś mnie

joHpWc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie do tego malowania podesłał mi Leszek.Sz. (jeszcze raz dzięki), więc całego zestawu nie posiadam, ale przejrzałęm stronę ModelMaker i podpisu p.Wróbla na nich po prostu nie było.

 

...po odpowiedniej obróbce fotek, mógłbyś udostępniać nowe, nieznane zdjęcia samolotu.

Namówiłeś mnie

joHpWc4.jpg

Jeśli jesteś zainteresowany tymi podpisami to ja mam wersję kalek z errata wiec posiadam te podpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.