Skocz do zawartości

Gee Bee R Racer | Williams Bros. 1:32


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd, wycinam je sobie z płytek hips. Na oko, szerokość mniej więcej 0,5 mm te węższe i około 1 mm szersze, grubość 0,5 i 0,25 mm. Tnę wiele pasków i potem dobieram wzrokowo wg podobieństwa szerokości.

Nie są idealne.

 

Myślałem o profilach Plastruct, ale ostatecznie ze względu na ograniczoną dostępność od ręki pożądanych rozmiarów uznałem, że na potrzeby tego modelu, gdzie niewiele będzie z tego widać i niedokładności nie będą tak razić, zrobię je sam.

 

Dziękuję za komentarz.

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, dodałbym jednak dźwigary statecznika poziomego, bo bez tego dziwnie to będzie wyglądało.

 

Edycja:

Dobra, zapędziłem się z tymi dźwigarami, fotel i wręgi zasłonią to miejsce, o ile je zrobisz

 

Talpyld.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na silnik, powoli sobie dłubię dalej. Używając rozciągniętej ramki od Lindbergowego Laird Turner Meteor (dotarł przedwczoraj) zakleiłem rowy mając być wg WB liniami podziału, po wyszlifowaniu na gładko całość płatowca zostanie przeryta i ponitowana, gdzie trzeba. Co do powierzchni sterowych, zastanawiam się jeszcze nad ich odcięciem, dlatego nic z nimi nie robiłem.

 

Lindberg dlatego, że jest wykonany z białego tworzywa (dość dziwnego nota bene, ale klei się normalnie), będę mieć zarys do wykonania nowych linii.

 

M05xLW.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę zwolniły prace, a wszystko z prostego powodu... braku pomysłu, jak uporać się z malowaniem wewnętrznej strony ścian kadłuba. Poszycie białe, wręgi i podłużnice w naturalnym kolorze drewna. Przyszło potem olśnienie, trzeba było pomalować te wręgi i podłużnice przed wklejeniem.

 

Po dwóch nieudanych próbach malowania straciłem cierpliwość i - co tu kryć - poszedłem na łatwiznę. Prysnąłem całość brązowym, potem białym, przetarłem papierem ściernym i tak już zostawię. Zdjęć tego nie zrobiłem z premedytacją, nie ma się czym chwalić.

 

Posiłkując się zdjęciami repliki R-2 włożyłem za to porządny i dość podobny do tego z repliki fotel pilota z pasami. Mam nadzieję, że bracia Granville mi wybaczą. Na usprawiedliwienie napiszę, że nie udało mi się namierzyć fotografii, na której widać byłoby jak wyglądał fotel pilota w R-1, ale jakoś nie sądzę, żeby była to tylko taka deseczka, w ojczyźnie Cadillaca.

 

aZmmoD.jpg

 

vXAVdN.jpg

 

Składa się także jednostka napędowa. Montaż jest trudniejszy, niż się spodziewałem, nasady cylindrów nie do końca odpowiadają otworom w głowicy silnika, są zbyt szerokie - a rury łączące głowicę z cylindrami zbyt długie. Ale i tak już widać, że to będzie najbardziej efektowna część modelu.

 

24AMdX.jpg

 

fYgCQq.jpg

 

xGTcaR.jpg

 

Podwozie:

 

RAxFgr.jpg

 

Jeszcze przede mną dużo szlifowania, odtworzenie linii podziału poszycia i nitów, no i limuzyna kabiny, oczywiście. Tablica przyrządów powstanie z użyciem kalkomanii i elementów fototrawionych Airscale.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ogarniasz zdjęcia detali Kup tylko brystol zamiast ręcznika papierowego ;)

Zdjęcia robiłem bezpośrednio z placu boju i po prostu nie miałem siły sprzątać i rozkładać warsztatu foto, a rolka ręcznika była pod ręką. Mam nadzieję, że koledzy wybaczą tą odrobinę niechlujstwa

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
ładnie im wyszedł ten silniczek

Fakt, jest świetny. Mam jeszcze kilka innych produktów Vectora, wszystkie trzymają podobnie wysoki poziom.

 

ggDR1z.jpg

 

Silnik lekko zwaloryzowany. Więcej przewodów (były jeszcze między gniazdami zaworów i między cylindrami) chyba już nie będę doklejać, znikłyby pod osłoną - a chciałbym powoli kończyć składanie GeeBee i brać się za najlepszą część, czyli malowanie. A, oczywiście przede mną jeszcze kabinka.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.