Skocz do zawartości

M1A2 Abrams SEP v 2 RFM+DEF MODEL 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko będzie dobrze . Odstępy między wizjerami są zachowane, a jeśli chodzi o samo malowanie ich, to tutaj sprawę załatwi folia imitująca antyrefleks, którą DEF dał w pudełeczku, i którą nazwał Aurora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie dobrze . Odstępy między wizjerami są zachowane, a jeśli chodzi o samo malowanie ich, to tutaj sprawę załatwi folia imitująca antyrefleks, którą DEF dał w pudełeczku, i którą nazwał Aurora .

 

No bo ta optyka tak się chyba nazywa. W oryginale oczywiście Bodaj od nazwy firmy, ale nie chce mi się szukać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej, Bazylms pytał mnie: Ile będzie widać tego wnętrza? Odpowiadam, aż tyle

 

IGrkHf7.jpg

 

DJ0Bmfx.jpg

 

9OfAJMM.jpg

 

GnuQsXP.jpg

 

8LjyCUV.jpg

 

Zapodałem też koła, dla sprawdzenia, czy prosto stoi. Stoi prosto

 

xOn7yrk.jpg

 

TUOTkkO.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej, Bazylms pytał mnie: Ile będzie widać tego wnętrza? Odpowiadam, aż tyle

 

E tam... Jeżeli chodzi o właz kierowcy to przy założonej wieży będzie widać połowę, a przy wieży na wprost nic. Pomijając fakt że będzie tam ciemno jak wiadomo gdzie Ale i tak jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i " popielniczka " się złożyła :

 

fh6icoo.jpg

 

ZzBSkok.jpg

 

YCAI57h.jpg

 

M7XjUDX.jpg

 

oDCEWej.jpg

 

3Jz1Mnt.jpg

 

 

Niestety, konwersja nie daje nam możliwości zrobienia klapy włazu ruchomej. Może być albo otwarta, albo zamknięta. Na szczęście mój model ma wnętrze, więc mogę sobie na to pozwolić . Poza tym...

 

PibhgH0.jpg

 

Panocek powiedział, że już mu się znudziło siedzenie w Strykerze i on chce do Abramsa. Chyba mu nie odmówię ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś się Grzesiu o jakąś serwisową dioramkę postarał?

 

Na takie rzeczy, brak mi czasu, umiejętności i miejsca w domu Krzyśku. Wnętrze wyszykuje mu na tip top, ale zniknie ono pod pancerzem. Może to i bez sensu, ale tak zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozorant nie został jeszcze zatwierdzony. Nie wiem, czy on się w ogóle zmieści do dziury we włazie, która jest dość wąska. Poza tym uważam, że sposób w jaki ludek został upozowany, nie predystynuje go do stania obok czołgu. Żeby go zmieścić we włazie, musiałbym amputować mu rączki, przeciskać go przez dziurę od dołu i potem znów przeszczepiać ręce. Się zobaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako że nie mam kompletnie weny do malowania wnętrza, a przydało by się już zamknąć skorupę, postanowiłem sprawdzić, jak będzie pasować osłona panocka, co siedzi obok dowódcy i strzela z mniejszego karabina . Pasuje bardzo dobrze:

 

ZuHFzS1.jpg

 

8fdvBk0.jpg

 

zfHl9HH.jpg

 

ubHSWFX.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo fajnie wygląda, fajnie.

 

A dziękować, dziękować. Kurcze, mam trzy dni wolnego od pracy, wymarzony czas, by budować model, a tu lipa. Przywlekło mi się zapalenie spojówek i muszę przerwać. A rączki świeżbią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje oczęta wylizały się już z zapalenia spojówek, więc można było coś podziubać. Praktycznie mam już skończoną całą wieżę, i mógłbym zacząć myśleć o malowaniu ( muszę jeszcze tylko wyrzutniki granatów dymnych owinąć w chusteczkę higieniczną ), ale coś mnie wczoraj tknęło i zacząłem się baczniej przyglądać kopule dowódcy ( tej z DEF ). Im dłużej się gapiłem, tym mniej mi się podobała. Nie mam jej nic do zarzucenia, poza tym, że wizjery, tudzież peryskopy, są w niej płaskie zupełnie i naklejenie na nie folii antyodblaskowej spowoduje, że zrobią się wypukłe, co w realu nie ma miejsca. szukając rozwiązania problemu, wziąłem w ręce kopułę zestawową, obejrzałem z każdej strony i... zrobiłem jej małe harakiri. Ogoliłem ją z pierścienia, dzięki któremu, w prawdziwym czołgu, dowódca może obracać WKM-em, potem to wyszlifowałem i...

 

6HBUUSc.jpg

 

trzeba tylko dorobić inny pierścień, na samym dole kopułki. Według mnie to wygląda lepiej niż to:

 

0fxPguE.jpg

 

No a tak wygląda model na chwilę obecną:

 

HGHXln7.jpg

 

lXDNMGh.jpg

 

p281Py0.jpg

 

ZuAocU1.jpg

 

JCrFUny.jpg

 

4hllKN5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Pomalutku zbliżam się do końca budowy. W zasadzie cały kadłub i wieża są skończone oprócz, granatów dymnych na wieży, no i muszę dokończyć kopułę dowódcy, przerabiam zestawową i muszę dorobić do niej taki płaski pierścień ze śrubami u dołu. Jeśli chodzi o kadłub, to muszę oblaszkować fartuchy przeciwkumulacyjne. O gąsienicach wolę nie myśleć. jedno ogniwo, to 6 elementów, a ma być ich 76 x 2 . Przerażające. Wiem, że są tacy, którzy mają konwersję DEF-a i planują ją przeszczepić do modelu Abramsa, innego niż Dragon 3536, do którego została stworzona. Na początku tego warsztatu pisałem, że owa konwersja pasuje świetnie do modelu RFM. Owszem pasuje, ale nie pod każdym względem. Na przykład wspomniana wyżej kopuła u DEF-a jest nieco za wąska ( za mały obwód ), dlatego właśnie zdecydowałem się przerobić kopułę z pudła. Oprócz tego, ten element:

 

ECjNwEH.jpg

 

Który zaczyna się tu:

 

HvGlLOB.jpg

 

i powinien schować się pod tą blaszką:

 

NCqzrEq.jpg

 

jest o wiele za krótki. Nie wiem, czy to po prostu taka wada produkcyjna, czy może wieża modelu Dragona jest krótsza, ale do RFM ten element, był o dobry 1cm za krótki. Mnie poratował kolega Jaxiu, pozostałościami po modelu Academy 13298. Więcej problemów z tą konwersją, nie stwierdziłem. Nie jest idealnie, ale jak widać da się zbudować V2-kę z RFM i DEF-a:

 

xbHm1Mq.jpg

 

G5Wdrob.jpg

 

YGMeu8b.jpg

 

Uzt5Cee.jpg

 

GkB2C8f.jpg

 

tTYQUrb.jpg

 

yqMcqOy.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.