Skocz do zawartości

MiG 29 lub F-16 który wybrać?


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Co do banana zobaczy się przy składaniu

Jamy skurczowe tylko na dwóch pylonach ,kropla surfacera 500 powinna załatwić sprawę, Szwów nie wypatrzyłem

Wspominałem o działkach ,zawsze staram się urealnić robiąc z igły lekarskiej lub nawiercić otwór ,tu są otworki, tak jak w chwytach do wentylacji silnika

 

Solo - to są jeszcze lepsze ?

 

To interesuje mnie MiG-29 i F-16 ,oczywiście polskie

 

Mikele - oglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten Su jest powszechnie uznawany za niezbyt udany, choć ma ładne detale.

MiG-29? Tylko GWH.

Polski F-16 to najlepiej Tamkowy F-16C Block 32/52, plus zbiorniki i zestaw ze spadchronem Arma Hobby, plus koła Wheelianta, plus kalkomanie Techmodu, plus opcjonalnie uzbrojenie Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG-29 jest absolutnie rewelacyjny z G.W.H dorabiasz kilka drobnych detali i masz świetnego Miga w naszych barwach. W kwestii F-16 musisz kupić model Ramki i też potrzeba mu trochę przeróbek. MiG jakością rozkłada na łopatki model Su od KH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są lepsze. Su-17 od Kittyhawk jest bardzo atrakcyjny, ale nie wolny od błędów.

 

Jeśli chodzi o 1:48, przy założeniu, że chcesz robić polskie wersje:

 

MiG-29 - Great Wall Hobby 9.12 early version - nr L4814 plus kilka pierdół w postaci anten, sprzętów w kokpicie i wzmocnień. Można dorobić we własnym zakresie, można też posiłkować się zestawem od Arma Hobby / Attack Squadron, choć i wtedy bez małego scratcha się nie obejdzie. Zestaw jest drogi i trudno dostępny, ale większość przyzna, że w odróżnieniu od Su-17 z KH wart swojej ceny.

 

F-16 - jeśli wersja C, to najlepszym wyborem będzie chyba Tamiya Thunderbirds. Był jeszcze jeden zestaw od Tamiyi, który się nadawał, ale nie pamiętam jaki. Można ewentualnie poszukać wersji greckiej od Kinetica. Podobnie jak poprzednio trzeba dorabiać anteny, światła pozycyjne, a także przedłużać część ogonową. Należałoby też uzupełnić o zasobnik PANTERA / Sniper XR. Ponownie można skorzystać z dodatków od Arma Hobby lub np. Wolfpack.

W przypadku wersji D, jedynym sensownym wyborem jest chyba tylko Kinetic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Wolfpacku miałem na myśli w sumie tylko zasobnik spadochronowy, ale nie chciałem się rozpisywać i tak wyszło. Ten Sniper od Army faktycznie taki zły? Widziałem zdjęcia i prezentował się całkiem ładnie.

Przy okazji: skąd wziąć pylon do Snipera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce F-16 Tamki na polonika przerobić to jest pierdyliard rzeczy, oprócz rzeczonego zasobnika na spadochron, do zrobienia nim sobie człek głowę CFT czy podwieszeniami zawróci. I akurat zestaw Arma hobby tutaj z gotowców najwięcej czasu i roboty oszczędza.

 

A MiG-29 z GWH jest rzeczywiście najlepszy i nawet prosto z pudła można go zrobić z szachownicami w malowaniu fabrycznym lub ex-czeskim. Byle by tylko pamiętać, że wersja 9.12. Choć kilka rzeczy w czasie budowy też może zaskoczyć, spasowanie gondola silników, górnych chwytów powietrza w LEX'ach itp.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sniper od Army faktycznie taki zły? Widziałem zdjęcia i prezentował się całkiem ładnie.

Przy okazji: skąd wziąć pylon do Snipera?

 

Nie wiem czy bardzo zły, ale znając jakość Army to raczej nie może mieć on startu do Snipera Eduarda, który jest nie tylko pięknie zrobiony, ale do tego jest bardzo tani.

Co do pylona, to zarówno Sniper Eduarda jak i Army ma takowy w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sniper od Army faktycznie taki zły? Widziałem zdjęcia i prezentował się całkiem ładnie.

Przy okazji: skąd wziąć pylon do Snipera?

 

Nie wiem czy bardzo zły, ale znając jakość Army to raczej nie może mieć on startu do Snipera Eduarda, który jest nie tylko pięknie zrobiony, ale do tego jest bardzo tani.

Co do pylona, to zarówno Sniper Eduarda jak i Army ma takowy w zestawie.

Aaa... czyli wcale nie wiesz na pewno. Jedynie ekstrapolujesz na podstawie doświadczeń z innymi zestawami

To jeszcze dorzucę, że Sniper od Army jest minimalnie tańszy oraz, że w żadnym z nich nie ma pylonu, jest tylko belka podwieszeniowa, w dodatku u Eduarda inna niż stosowana w naszych "Efach".

 

Faktycznie, nieco się zapędziliśmy i koledze jureczkowi zrobiliśmy lekki śmietnik w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to koledze karambolisowi8, bo to jego in-box.

Co do Snipera, to faktycznie nie miałem w reku produktu Army, mam za to kilka Wolfpacka i Eduarda, więc coś tam wiem w temacie.

Wolfpacki mają tę zaletę, że jest ich kilka wersji z różnymi pylonami do podwieszenia pod różne maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam Modelarska brać .Powoli odchodzę od 72

Chodzi za mną MiG -29 w 48 , z GWH cholernie drogi 80 euro

Znalazłem coś takiego ,o polowe tańszy

 

http://www.modellbau-koenig.de/Flugzeugmodellbau_148/Modern_ab_1945/Warschauer_Pakt/MiG-29_Fulcrum_A_912A_Gulf_War__i163_59763_0.htm

 

Ktos to widział ? nie mogę znaleźć porządnego inboxa ,jaki plastyk . spasowanie itp

Proszę o podpowiedz i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to model Academy z żywicznym kokpitem i skromną blaszką od Wolfpacka. Baza jest więc tak a sobie, ma sporo większych i mniejszych błędów. Poza dodatkami z pudełka sugerowałbym zaopatrzyć się przynajmniej w poprawiony dziób, wnęki podwozia i dysze ale nawet wtedy model nie będzie w pełni zgodny z oryginałem bez włożenia w niego masy pracy. Oczywiście, jeśli to ci nie przeszkadza, to nie było tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Academy, nie polecam. Trochę szpachli trzeba na niego nałożyć, dodatkowo z pudła ma mało detali, a fanom Fulcruma będzie przeszkadzała jego karykaturalna sylwetka, której bez grubej ingerencji w plastik nie da się naprawić samymi żywicznymi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Piszecie, ze baza do polskiego MiGa jest GWH 4814 czyli 9.12 early type. A czy 9.12 late type jakoś bardzo się rożni ? Pytam bo wersja Late pojawia się na alle a Early tylko w sklepach za ponad 3 paczki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie muszę się ostro zastanowić

Myślałem ,ze to jakiś przepak ,lub nowe formy , bo produkt z bieżącego roku

 

A tak wielkie dzięki za zainteresowanie i Wszystkiego Najlepszego z okazji Swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu daliście mi solidna zagwozdkę

Pamiętacie moja walkę z SU - 22 w 1:72 .Bylo bardzo trudno ale wybrnąłem .Model skończyłem

 

DpGg97K.jpg

 

Jak na pewno sie zorientowaliście ,sklejam bardzo słabo ,ale lubię sklejać. a co za tym idzie ,Wasza pomoc bardzo dodatnio wpłynęła na moje wypociny. Modele zaczęły mi sie podobać ,i po troszkę przypominać - " modele " , Za Wasza namowa zaszalałem i kupiłem SU-22 z KH w 1:48, podobno jeden z lepszych ,ale tez drobnymi wadami

No i teraz lezy - podziwiam wypraski ,bo boje sie go ruszyć ,aby nie spieprzyć (muszę jeszcze podszkolić warsztat )

Boje sie ze to samo może być z MiGiem z GWH

MiG nie musi być polonikiem .Iracki ma fajne malowanie

Ten z Academy naprawdę dno ?

Chyba sie na niego skusze ,a jak będziecie wkurzeni to wyląduje pod Kałuszynem

 

Popatrzyłem na podwieszenia z GWH ,sa śliczne. Poczekam pociulam i zrobię sobie porządny prezent. Na razie nie ma go w moim sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.