Skocz do zawartości

Jak 15/17 - Amodel, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A gdzie zakupić? jakiś namiar bym poprosił zawsze mam problem z robieniem nitów.

 

Zakupiłem w Exito, 34 złocisze. Wpisz w wyszukiwarkę sklepową "nitowadło", masz różne typy od 34 do 49 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta forma mocowania pozwala na nitowanie2-3 równoległych linii nitów o różnym rozstawie linii na raz

Masz rację. Że też o tym nie pomyślałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najpierw miałem Trumpka, ale jak tu napisano nadaje się, ale nie do modeli, więc użyłem toto chyba jeden raz.

Z RB będziecie zadowoleni ale tych kątowych tarcz nie widziałem.

 

Przy okazji - testował ktoś ich mini-piłki? Wyglądają zachęcająco.

 

A wracając do tematu - kleiło się swego czasu Jaka-15 vacu i wtedy to nawet nikt nie marzył o czymś takim jak Amodel.

Parafrazując klasyka: Amodel może i ma tam swoje minusy, ale sęk w tym żeby te minusy nie przesłoniły Wam plusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najpierw miałem Trumpka, ale jak tu napisano nadaje się, ale nie do modeli, więc użyłem toto chyba jeden raz.

Z RB będziecie zadowoleni ale tych kątowych tarcz nie widziałem.

 

A wracając do tematu - kleiło się swego czasu Jaka-15 vacu i wtedy to nawet nikt nie marzył o czymś takim jak Amodel.

Parafrazując klasyka: Amodel może i ma tam swoje minusy, ale sęk w tym żeby te minusy nie przesłoniły Wam plusów

 

Co prawda nie "15" ale "17" vacu jeszcze u mnie stoi na półeczce ( co prawda w ciemnym kącie)

A-model ma minusy? A przepraszam jakie? jak konkurencji nie mają i nie można z niczym porównać. No chyba że się na wycieczkę do Monino wybierzesz i porównasz model z oryginałem

 

Może materia z Amodelu jest trudna, niewdzięczna i nie tak widowiskowa jak inne wyroby renomowanych "wtryskiwaczy plastiku" ale satysfakcja ze zrobionego "dziwaka" - BEZCENNA

 

Nitowadełko już jedzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - testował ktoś ich mini-piłki? Wyglądają zachęcająco.

 

Tak, ja używam różnych kształtów i jestem więcej niż zadowolony, muszę jeszcze ich rylce do linii przetestować,

mają kilka kształtowych i do lini równoległych o różnym rozstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak konkurencji nie mają i nie można z niczym porównać.
Zgadza się. Kto siedzi w polskim lotnictwie wie, że by zgromadzić odpowiednią kolekcję, bez Amodelu ani rusz...

Paczam se w magazyn, przegladam i jakby nie liczyć 10 różnistych Amodeli jest...

 

Tak, ja używam różnych kształtów i jestem więcej niż zadowolony, muszę jeszcze ich rylce do linii przetestować,

mają kilka kształtowych i do lini równoległych o różnym rozstawie.

Dzięki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie "15" ale "17" vacu jeszcze u mnie stoi na półeczce ( co prawda w ciemnym kącie)

A-model ma minusy? A przepraszam jakie? jak konkurencji nie mają i nie można z niczym porównać. No chyba że się na wycieczkę do Monino wybierzesz i porównasz model z oryginałem

 

 

...no nie do końca...

Jaka-17 wypuścił onegdaj SH. Choć to również short-run, jednak posiada bardziej finezyjną fakturę powierzchni, żywiczny kokpit i osłonę vacu.

https://www.scalemates.com/kits/128665-special-hobby-sh72011-yak-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez Amodelu ani rusz...

Paczam se w magazyn, przegladam i jakby nie liczyć 10 różnistych Amodeli jest...

...że o śmigłowcach nie wspomnę jako jedyni maja wiele radzieckich konstrukcji,

na przykład cała rodzinka Kamowów.

 

... Jakość w tym przypadku to sprawa drugorzędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczam se w magazyn, przegladam i jakby nie liczyć 10 różnistych Amodeli jest...

 

Trochę mi to przypomina dowcip o studencie na egzamine

st.

- Panie Profesorze, czasami tak myślę że zdałem wszystkie egzaminy, co pan na to?

pr.

- Mniej myśleć, więcej się uczyć.

 

Tak więc od leżenia w szafie i patrzenia na nie to się same nie zrobią

 

Wyczuwam tu wielu posiadaczy wytworów A-modelu ale chętnych do publicznej roboty to już nie ma

Liczę tu na jakiś konkurencyjny warsztacik, może Ił-14 sty albo jaki Li-sunow. To by było na co popatrzeć

 

W ostateczności to już sobie tą "14" zafunduję" w prezencie gwiazdkowym od żony żeby nowy rok przywitać kolejnym ciekawym wyzwaniem.

 

...że o śmigłowcach nie wspomnę jako jedyni maja wiele radzieckich konstrukcji,

na przykład cała rodzinka Kamowów.

 

Nie pisać tylko robić i pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak więc panowie: pomaleńku do przodu!

 

Nitowadełko dotarło i nadeszła pora żeby je wypróbować

 

Na pierwszy ogień poszły płaty od "17"

Przyznam szczerze,że łatwe to to nie jest tak sobie niciki "powyciskać"

Może w "48" jest lżej ale w "72"

 

Jak to powiedziała moja żona:" Nie wiedziałam że łacina kuchenna ma tak bogaty zasób słów i niesie ze sobą tyle ekspresji"

No cóż, oto efekty (chyba zamienię cyfrówkę na telefon, będzie widać mniej "oszypek")

 

aJzpHk6.jpg

 

Fq3vPUL.jpg

 

Zacząłem też dłubać przy kabinie do "15"

 

BYI1lr0.jpg

 

Na razie to tyle, idę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po bardzo dłuuuuugiej przerwie

Widzę że rozpocząłem temat dość interesujący (ponad 6000 wejść )

Ale przyznaję się bez bicia, że tym razem materia z Amodelu mnie zmogła

Próby nitowania wyszły co prawda nie najgorzej ale jednak nie do końca tak jak trzeba. W związku z tym zaszpachlowałem wszystko, następnie poprawiłem linie, dodałem linie które Amodel pominął.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

 

qXFumof.jpg?1

 

A tak po przyłożeniu do schematu nitowania:

 

QqSPCOa.jpg?1

 

Wykonanie wszystkich szwów nitowych w tej skali jest raczej mało realne. poprzednim razem udało mi się zrobić jakieś 95% tych "kropeczek".

 

W sieci znalazłem taką fotkę "jaczka"

 

lemGw2O.jpg?1

 

I tak się zastanawiam czy nie podążyć w tym kierunku

 

Co prawda nity dodałyby sporo "plastyki" do tego płaskiego plastiku

 

Mimo swojej prostoty to temat jednak dość trudny i stwierdzam, że szykuje się długa walka o model na jako takim poziomie.

Dzieląc czas na trzy warsztaty postaram się w miarę regularnie coś tam zamieszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nituj.

Zgadzam z Mosesem. Nity dużo dadzą.

Wybieraj: nity albo

 

Przyparty do ściany takimi groźbami, ugiąłem się i podjąłem wyzwanie nitowania po raz n-ty

 

Na początek trasowanie linii nitów ("noski" wytrasowałem po przenitowaniu płatów):

 

DcBzSRo.jpg

 

Tak to wygląda po przenitowaniu:

 

QKrfTZc.jpg

 

(szpachla w miejscach w których nity wymknęły się z pod kontroli)

 

A tak wygląda "to" po przeszlifowaniu:

 

QPsHo5F.jpg

 

c0fgnqY.jpg

 

xQqQUAi.jpg

 

Widok nie jest zachęcający ale wygląda to całkiem nieźle. Przesunięcia linii nitów wyglądają nienaturalnie ale tak jest w oryginale.

Jeszcze trzeba poprawić tu i ówdzie i będzie ok

Myślę że tak naprawdę będzie widać jak to wyszło dopiero po "łosiu"

To na razie tyle, zasiadam do C-119 i tak po koleii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.