Skocz do zawartości

F-104G Bundesfighter 1/48 Eduard


chomick

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ F-106 jest już na ukończeniu a za oknem pogoda monsunowa, czuję potrzebę rozgrzebania czegoś nowego ;) Będzie kolejna pozycja na półkę "Seria Stulecia". Wymyśliłem sobie F-104G w malowaniu Marine, żeby na półce było urozmaicenie. Początkowo chciałem go zrobić "z pudła", bo jest w nim sporo dodatków. Myślę jednak, że przydałaby się dysza Airesa, która tutaj wygląda dość biednie. Zawartość pudełka wrzucę w dział "Inbox", bo zdaje się, że nie ma tego zestawu.

 

xYj5uu7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem go na sucho i jest lepiej niż myślałem. Jest trochę śladów po wtryskach w widocznych miejscach, np. na goleniach podwozia, elementach wnęki podwozia głównego i w dyszy wylotowej silnika. Jest też kilka nadlewek. Wszystko jest łatwe do usunięcia. Nie powinno być problemu z poskładaniem kadłuba. Wystarczy nieco mocniej ścisnąć połówki i będzie gitara

1.

4OUDIte.jpg

2.

ZUsrLx9.jpg

3.

QGbaaDw.jpg

4.

MSlpGHc.jpg

5.

q2PTO5d.jpg

6. Tutaj fajne ułatwienie dla chętnych, którzy chcą zrobić komorę działka

yYO5ltH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz też do tego modelu świetne pylony do uzbrojenia i całkiem fajne zbiorniki paliwa QB.

No i wypadałoby podwiesić uzbrojenie Eduarda...

 

Jeśli chodzi o uzbrojenie, to rozważam dwie wersje:

- tylko zbiorniki na końcówkach skrzydeł, by zachować piękną, czystą sylwetkę,

- 2 x Sidewinder, 2 x Kormoran, 2 x zbiorniki. Taki wariant był testowany przez Niemców, ale nie był stosowany na co dzień. Tutaj link wyczerpujący temat ;) http://www.rolfferch.de/F104G/html/strikebeladeschema.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko to robi Eduard i Aires.

 

Oglądałem na zdjęciach tą dyszę i wydaje mi się, że nie wygląda jakoś dużo lepiej niż pudełkowa. Jedyna zaleta, że komora dopalacza jest jednoczęściowa. Ktoś je porównywał naocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Macie jakieś kwity na kolor kokpitu w samolotach Marine? Ja w swoim wannę kokpitu i szyny fotela śmignąłem zgodnie z instrukcją na H317. Tymczasem Mikele i Barszczo swoje pomalowali C/H 308 i zastanawiam się, który jest poprawny. W necie na niektórych zdjęciach widać, że wanna jest ciemniejsza a tablica przyrządów i boki kadłuba są jaśniejsze. Są też foty, że cały kokpit jest w jednym, jaśniejszym odcieniu szarego. Przyznam szczerze, że nieco zgłupiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W necie na niektórych zdjęciach widać, że wanna jest ciemniejsza a tablica przyrządów i boki kadłuba są jaśniejsze. Są też foty, że cały kokpit jest w jednym, jaśniejszym odcieniu szarego. Przyznam szczerze, że nieco zgłupiałem ;)

Tu się pewnie sprawa ma podobnie jak z turkusowym kolorem kokpitów części radzieckich maszyn, gdzie teoria głosi, że kolor jest jeden, a w rzeczywistości odcieni bywało mnóstwo.

 

http://www.primeportal.net/hangar/ulrich_wrede/f-104g_22+98/index.php?Page=1

 

Foty co prawda trzaskane przez szybkę, ale jakiś pogląd dają.

f-104g_22+98_21_of_99.jpg

f-104g_22+98_25_of_99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu robota ruszyła. Przygotowałem kabinę pilota, dyszę wylotową i komorę podwozia głównego do zamknięcia kadłuba. Na najbliższy tydzień planuję go poskładać, zrobić tablicę przyrządów wraz z osłoną, wloty powietrza i szpachlowanie. Później będzie przerwa technologiczna do czasu dostawy od Daco ;)

 

1 .

OhzqiOB.jpg

 

2.

loB4jWS.jpg

 

3.

nsoKE6O.jpg

 

4.

1czs2tZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.