Skocz do zawartości

F-16D Hellenic Air Force 1/48 Kinetic


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem pokazać ukończony projekt modelu F16D Block 52+ Hellenic Air Force od Kinetica w skali 1:48. Model został wzbogacony w żywiczny pełny kokpit + koła + wnęki i dysze od Airsa, blaszki od Eduarda, rurka pitota + Angle Of Attack probes( nie wiem jak to przetłumaczyć) i odgromniki od Mastera. Standardowo przetrasowałem linie i porawiłe/dodałem nitowanie + dodatkowy zestaw naprowadzania AQQ13 +AQQ14 - w/g upodobania zamawiającego. Odnośnie samego modelu powiem że się lekko zawiodłem bo wydawał się super a okazał się bardzo wymagający ( w szpachle ). Walka trwała prawie 2 miesiące i trochę mnie zmęczyła. Przyznaje się - dałem ciała z doborem odpowiednich kolorów a raczej ich odcieni względem oryginału - no i kalki tez dałem szare a powinny być pomarańczowe (chodzi o oznaczenia włazów etc) Malowany Tamiya i Mr Color. Wyszło jak widać. Pozdrawiam.

 

 

f16_00.jpg

f16_01.jpg

f16_02.jpg

f16_03.jpg

f16_04.jpg

f16_05.jpg

f16_06.jpg

f16_07.jpg

f16_08.jpg

f16_09.jpg

f16_10.jpg

f16_11.jpg

f16_12.jpg

f16_13.jpg

f16_14.jpg

f16_15.jpg

f16_16.jpg

f16_17.jpg

f16_18.jpg

f16_19.jpg

 

I kilka detali

 

detal1.jpg

detal2.jpg

detal3.jpg

detal4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fantastyczny, ładnie sklejnony, czysto widać że wszystko co miałobyć obrobione zostało obrobione i bardzo subtelne malowanie.

Dla mnei bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba. Ale dlaczego dałeś dyszę od silnika General Electric? Grecy mają takie same wersje Block 52+ jak nasze F-16 czyli Pratt & Whitney. General Electric występuje u greków na Block 30 i Block 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba. Ale dlaczego dałeś dyszę od silnika General Electric? Grecy mają takie same wersje Block 52+ jak nasze F-16 czyli Pratt & Whitney. General Electric występuje u greków na Block 30 i Block 50

 

Co gorsza silnik od Block 50 został pomalowany jak silnik od Block 52, czyli zamiast jasnym metalizerem - karbonem.

Spora wpadka niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacnie zrobiony, gratulacje za ukończenie - wiem że kinetic do łatwych nie należy bo mam go rozpapranego w 90% też HAF, ale nie widać tej męki na twoim modelu, jedyne małe ale to dobór kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze opinie. Z dyszą dałem ciała przyznaje się bez bicia - oglądając zdjęcia oryginału musiałem coś popitolić dlatego wybrałem inną. Podwieszenia i weathering w modelu to upodobania zamawiającego dlatego taki poobwieszany i czysty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie!

 

Niby model bez jakiś fajerwerków malarskich, ale jakie wrażenie robi.

Piękne, czyste malowanie i wyważone brudzenie.

W pyteczkę model.

 

Rozwiń myśl - o jakich fajerwerkach myslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.