Skocz do zawartości

Pustynny Valentine V - 1:35 MiniArt 35106


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych.

Klasa Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Poziom frustracji "Tygrysem" osiągnął stany wysokie także postanowiłem zacząć coś innego

No i postarać się (jak na mnie) szybko skończyć.

 

Tematem będzie mało popularny jako model Valentine III Mk. V w barwach 4 Pułku Pancernego - czyli jak prawie zawsze u mnie z plusem za polskie malowanie :P

Traktuję go jako rozbiegówkę (kto używał kaset magnetofonowych albo tzw. szpulowca wie o czym piszę) przed Archer'em czyli niszczycielem czołgów, który szybciej ucieka niż ustawia się na pozycji

Model będzie uzupełniony o tzw. pracujące gąsienice Bronco, lufę Besa od RB Model i zestaw lin z lufą działa głównego od Eureka.

 

Mam nadzieję nie przynudzać i zostawić dla innych zrozumiały warsztat.

 

Zawartość pudełka dla oglądaczy jest tutaj.

 

36128056394_b91027ed13_c.jpg

 

36128057134_9fb2180f9f_c.jpg

 

zdjęcia oryginału

 

36128057574_f874d12783_c.jpg

 

36128057844_3c5e49cb0e_c.jpg

 

36963284405_5d92d8f755.jpg

 

Jakkolwiek konstruktywna krytyka mile widziana - nie będę po niej "płakał w kącie".

 

Acha. I proszę sobie poniżej nie nabijać postów pisząc o siedzeniu w pierwszym rzędzie na kiblu z popcornem w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd weźmiesz kalki (czyli praktycznie tylko numer) ?

Archer z Bronco czy czekasz na Tamiyę ?

 

No z tymi kalkami (tylko numer tak jak na zdjęciu) będzie problem/kombinacja bo kuźwa mam tylko białą wersję Archer War Departments Numbers :(

Także albo zakupy albo żebry albo rzeźba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w trzy miesiące? No Rafał to będzie wyzwanie. Ze zdjęć wygląda na malowanie jednobarwne - jakiś konkretny kolor farb masz już na oku?

 

Po to startuję żeby mieć ramy czasowe (choć jak zawsze bez spiny). Wyzwanie to będą te numery bo jak zamawiałem kalki Archera w Historexagents to wziołem (ja gupi osioł) tylko białe numery... a teraz kuźwa musiałbym zapłacić więcej za przesyłkę niż za kalki... Kolor jakiś piaskowy użyję zbliżony do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wyzwanie to będą te numery....

Może poskładasz z tego -> http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d12e.htm

 

Krój cyfr w miarę, ale nie wiem jak z wielkością...

 

W posiadanym przeze mnie zestawie kalek do Staghounda (TORO 35D31) są numery "215155", "F116239" i "215165". Brak litery T jak "Tank". Mogę się podzielić jeśli Ci pasują.

... Kolor jakiś piaskowy użyję zbliżony do oryginału...

A który ?

Bo Brytyjczycy używali kilku dość znacznie się różniących piaskowych. (np -> https://airbrushes.com/product_info.php?products_id=3177 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ploter tnący może mieć spory problem z wycięciem 2mm cyfr (będzie rwał jak nie będzie miał nowiutkiego nożyka).

 

Po wykonaniu ok. 900 czynności mamy gąsienice gotowe do składania.

 

Żeby ułatwić sobie szlifowanie polecam pierw wyciąć z ramki tylko jednostronnie.

 

36976851605_7538436e89_c.jpg

 

A tak wygląda to teraz czyli 216 ogniwek. producent zaleca 101 ogniwek na stronę.

 

36976852875_12a19c3a96_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że na razie tym co zmontowałem (w tym geometrią wanny) jestem pozytywnie zaskoczony ale np. górna pokrywa to fale Dunaju - pewnie przez to że dość ciasno to wszystko w pudle upchane fabrycznie było.

 

Jest też w modelu wnętrze ale nawet wzmianki w instrukcji jak ma być pokolorowane

 

36587572700_e469560af1_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak ci mogę zasugerować to warto zrobić koło napędowe ruchome. Już nie pamiętam jak to u siebie zrobiłem, ale nie była to technologia kosmiczna. Znacznie ułatwiło to założenie gąsienic na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Acha. I proszę sobie poniżej nie nabijać postów pisząc o siedzeniu w pierwszym rzędzie na kiblu z popcornem w... "

To ja w zamian za to spytam o związek z jesienią..

 

Kolega nie startuje w kategorii związanej z interpretacją tematu konkursu.

 

A co do warsztatu - idziesz jak burza, oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wanna w tym modelu? W innym miałem wklęsłą w środkowej części.

Gorąco zalecam czymś usztywnić wannę - może się "zapaść". Ja wkleiłem poprzecznie trzy kawałki dociętej i dopasowanej linijki na wysokości mocowania wózków i pomiędzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest też w modelu wnętrze ale nawet wzmianki w instrukcji jak ma być pokolorowane

 

 

Wnętrze malowane było na kolor aluminium, panel z zegarami oraz mocowanie drążka na czarno, stelaż siedzenia na aluminium, siedzisko + oparcie fotela kolor skóry (brąz)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli pojazdy oryginalne, nie odrestaurowywane współcześnie w muzeach.

Po za tym, miałem okazje oglądać na żywo oczyszczone wnętrze Valentyny, którą odnawia p. Jacek Kopczyński.

Widać we wnętrzu resztki koloru ciemno aluminiowego.

 

Zdjęcie wnętrza, raczej nie jest to kolor biały

 

 

4LLvwEYh.jpg

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.