Skocz do zawartości

Dzielnica obiecana - Uciekinierzy


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 7 - Sci-Fi

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

tytuł pracy: Dzielnica obiecana - Uciekinierzy

 

hAOXzer.jpg

Paweł Majka = Dzielnica obiecana

 

PIERWSZA POLSKA POWIEŚĆ W UNIWERSUM METRO 2033

 

"Nareszcie! Jest sygnał z Krakowa! W końcu mamy dowód na to, że także i w Polsce żyją niedobitki po nuklearnej zagładzie… Z nieukrywaną dumą – wraz ze znakomitym autorem, Pawłem Majką – oddajemy w wasze ręce pierwszą polską powieść w Uniwersum Metro 2033. Czekanie naprawdę się opłaciło. Witajcie w Polsce, w roku 2033"

Dmitry Glukhovsky

 

 

Jesienią dwie dekady po Pożodze, globalnej zagładzie atomowej. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy jak dawniej.

xxCg4Lo.jpg

 

Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud ale ludzie starają się tu wieść stosunkowo normalne życie, mimo czyhających na powierzchni zagrożeń. W Federacji Schronów działa nawet trupa aktorska,która w trudnych warunkach postapokaliptycznego świata niesie płomień kultury do ciemnych, śmierdzących ludzkich schronień, a jej członkami są Ewa i Marcin, przyszywane rodzeństwo. Wędrując podziemiami od bunkra do bunkra nie zdają sobie sprawy z tego, że od dłuższego czasu obserwują ich ludzie, którzy chcą wykorzystać aktorów do przejęcia władzy w Federacji. Gdy robi się naprawdę gorąco nastolatkom udaje się uciec, muszą teraz przemierzać niegościnne ulice Nowej Huty w poszukiwaniu nowego miejsca do życia , a nawet znaleźli wartościowego sojusznika w osobie Ducha. Samotni i zupełnie nieprzystosowani do życia na powierzchni, zaczynają walkę o przetrwanie. Uciekinierzy stają przed trudnym wyborem, dokąd skierować swe kroki? Czy wybrać mityczny niemal Kombinat, czy próbować szczęścia w sercu Krakowa, skąd nikt jeszcze nie powrócił? a może wybrać drogę do Muzeum o którym mówi Duch.

 

Tego dowiecie się czytając książkę którą polecam.

 

I to właśnie bohaterami mojej skromnej pracy są Marcin, Ewa i ich przewodnik Duch.

 

Obowiązkowe inboxy z których będę wykorzystywał części :

9pIIm6q.jpg?1

Dal500a.jpg

I841uSZ.jpg

A2VFvWs.jpg?1

7ZwVV2k.jpg?1

2Rt6xll.jpg

2Rt6xll.jpg

IQrw95y.jpg?1

BAq4pTa.jpg?1

 

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania i komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już wczoraj ostro zabrałem się do roboty i używając kleju Vikol Super próbowałem posklejać gipsowe elementu budynku. Dodam, że pierwszy raz korzystam z gipsowego odlewu, na dodatek niektóre elementy były połamane.

S5oy72W.jpg

 

WU3fNFD.jpg

 

I841uSZ.jpg

 

każda próba połączenia tego wszystkiego do kupy tym klejem to była katorga i kończyła się tak

 

6L7UHtY.jpg

 

ale po tej nerwówce, zrelaksowałem się i wziąłem w garść

i po szybkim biegu do marketu nabyłem odpowiedni specyfik

 

CMLSM2W.jpg

 

Teraz prace ruszyły z kopyta, i efekty można zobaczyć

 

1U8aodY.jpg

MGbFJvj.jpg

feY6M8V.jpg

budyneczek schnie a ja pobawię się styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vikol nie nadaje się do klejenia gipsu.

A klej konstrukcyjny był średnim pomysłem. Można go użyć w miejscach gdzie nie będzie widoczny. A ubytki zaszpachlować gipsem lub inna zaprawą mieszaną z wodą.

Teraz czeka cię zabawa żeby nadmiar kleju usunąć. Albo możesz improwizować i w miejscu gdzie jest klej umieścić coś... np. bluszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo możesz improwizować i w miejscu gdzie jest klej umieścić coś... np. bluszcz.

 

 

Nie będę improwizował

 

Cała diorama będzie pokryta bluszczem, trawą, chwastami i innym śmieciem który może rosnąć w świecie postapo i roślinnością opisaną przez autora książki.

Dlatego zapraszam do lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi wydaje się, że schody od progu są... nietypowym rozwiązaniem?

 

 

Masz rację z tymi schodami i już je poprawiłem, na tyle ile można było i pozwalało półpiętro.

 

 

A teraz dalsza relacja z prac, a muszę zaznaczyć że zaszalałem, bo uzupełniłem gruzowisko, wymalowałem lamperię na klatce schodowej i dorobiłem poręcze, pomalowano pokój w kamienicy, wysadziłem i wypaliłem przejście i asfalt na drodze.

 

A teraz fotorelacja:

 

 

QHOIwYf.jpg

OcBudFr.jpg

tRfxJji.jpg

 

A tym zrobiono spękania

AXujnTT.jpg

YCKgBjZ.jpg

rEPm749.jpg

XUlTcbf.jpg

uYrF1zz.jpg

dmuwIwi.jpg

UBHqJpA.jpg

72BjUNV.jpg

 

Uciekinierzy też powstają

 

UkxBpVd.jpg

NCcJcu6.jpg

 

A teraz prośba do was moi drodzy

 

Jaki kolor bazowy powinien mieć front kamienicy ?

 

Proszę o podpowiedź

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś pisać normalną czcionką i nie centrować swoich postów?

Nie poprawia to czytelności a wręcz odwrotnie.

 

Jasne, że mogę i dzięki za zwrócenie uwagi

 

Uciekinierzy dostali maski z chusteczki higienicznej i czas na pierwszy spacer.

 

bM3FpIU.jpg

74LcgyV.jpg

c4b1Y8z.jpg

BbY1v9M.jpg

h7R9RM9.jpg

fah256R.jpg

gpbbEWr.jpg

 

Panna Ewa dostanie jeszcze spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty weź coś zrób z tym gruzem, bo na razie wyglądają jak hałda "wungla". Te "pajęczyny" na lamperiach też do mnie nie przemawiają jako byłego długoletniego mieszkańca krakowskiego Kazimierza. Usuń 85% z nich i daj ciemny wasch imitujący z lat osiadły kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty weź coś zrób z tym gruzem, bo na razie wyglądają jak hałda "wungla". Te "pajęczyny" na lamperiach też do mnie nie przemawiają jako byłego długoletniego mieszkańca krakowskiego Kazimierza. Usuń 85% z nich i daj ciemny wasch imitujący z lat osiadły kurz.

Te pajęczyny to pierwsza warstwa i na pewno tak nie zostanie i postaram się żeby było tak jak powinno zgodnie z twoją sugestią.

 

A to czarne to nie "wungiel" ani " wongiel" tylko czarny podkład dla uzyskania większej głębi oprócz oczywiście przejścia w kamienicy gdzie będą popalone stare opony i jakieś inne barachła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.