Skocz do zawartości

M1165GMV GROM "Noble Sword 2014"


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - pojazdy wojskowe

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Dzień Dobry

Z mojej strony mógł byc tylko humvee... okoliczność jest wyjątkowa, ale po kolei. Z racji tematu Konkursu, który niektórzy traktują z duuużym luzem i wolnością interpretacyjną umiejscowiłem akcję we wrześniu 2014 roku. Miesiąc jesienny, w którym odbyły się w Polsce ćwiczenia Noble Sword. Kilka słów z Defence24.pl:

"We wrześniu na poligonach w Polsce i na Litwie odbędzie się sojusznicze ćwiczenie taktyczne pod kryptonimem „Noble Sword-14”, certyfikujące wielonarodowy Komponent Operacji Specjalnych do dyżuru bojowego w składzie Sił Odpowiedzi NATO zestawu 2015 (SON 2015). Łącznie w działaniach na lądzie, morzu i w powietrzu uczestniczyć będzie blisko 1700 komandosów z 15 państw.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przez ponad 3 tygodnie żołnierze ćwiczyć będą na poligonach w Drawsku Pomorskim, w Bemowie Piskim, w Nadarzycach oraz w Rukli na Litwie, a także na akwenach Zalewu Szczecińskiego i Zatoki Pomorskiej. Pierwszoplanowym ćwiczącym będzie wielonarodowa obsada stanowiska dowodzenia sojuszniczego Dowództwa Komponentu Operacji Specjalnych (ang. Special Operations Component Command - SOCC), której trzon stanowią żołnierze z Centrum Operacji Specjalnych - Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych (COS-DKWS) w Krakowie. W roli drugoplanowych ćwiczących wystąpią przede wszystkim Zadaniowe Zespoły Bojowe (ZZB): 3 lądowe (holenderski, litewski oraz polski), 1 morski oraz 1 lotniczy (oba polskie), które praktycznie wykonają zadania stawiane przez dowództwo.

Tematem ćwiczenia będzie „Planowanie i prowadzenie operacji specjalnych przez Dowództwo Komponentu Operacji Specjalnych oraz Zadaniowe Zespoły Bojowe w ramach operacji z artykułu 5 Traktatu Północnoatlantyckiego”. Główny cel „Noble Sword-14” to praktyczne potwierdzenie zdolności operacyjnej Komponentu Operacji Specjalnych do organizacji i prowadzenia operacji specjalnych, zweryfikowanie przyjętej wielonarodowej struktury systemu dowodzenia oraz zgranie wybranych elementów systemów walki.

W ćwiczenie zaangażowanych będzie 15 państw (Chorwacja, Estonia, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Turcja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy) oraz kilkanaście instytucji, m.in. Straż Graniczna, Policja oraz Urząd Celny"

 

Bohaterem scenki będzie M1165 GMV należący do Jednostki GROM

36850779482_58304d51ca_b.jpg

 

Baza to M1151 Academy

36624986740_aab7632f25_b.jpg

 

36834071296_2e07d6f431_b.jpg

Dodatki- koła DEF model, obniżone zawieszenie. Figurki w scence

36834067446_639dce25a9_b.jpg

Uzbrojenie pokładowe

36881394811_20d78e61be_b.jpg

 

Jeśli ktoś doczytał do tego momentu, to teraz wyjaśnienie ololiczności wyjątkowych. Otóż dzięki konwersji, która powstawała ponad dwa lata (zdjęcia w tym tygodniu) będzie to najprawdopodobniej PIERWSZY MODEL TEJ WERSJI NA ŚWIECIE.. Zdjęć pojazdu i wszystkich detali dzięki Dniom Cichociemnych mam około 500, więc jest też chyba najlepiej udokumentowany pojazd ze wszystkich humvee.

Czekałem na ten moment ponad 2 lata

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zacząłem od figurantów, żeby nie tracić czasu, bo blachy mają małe opóźnienie. Produkty Legend z serii 3D to bajka. Poziom zdetalowania i jakości szczegółów powalający. Poniżej figurant nr 2 w stanie jeszcze pudełkowym. Zamieszczam instrukcję celem pokazania ilości elementów.

36241336733_e0453c21cd_b.jpg

 

Złożyłem prawie w całości (prawie wynika z ułatwień przy malowaniu) figurkę nr 1 z Legend (człowiek z prawej strony) i nr 3 z Live Reisin ( z lewej strony). Oba świetne.

36241343563_fa0c12487b_b.jpg

 

Efekt kamuflażu multicam chciałbym uzyskac chociaż w połowie, jak na zamieszczonym przykładzie. Dla mnie- mistrzostwo.

36878499442_02671e10c1_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw fajny figurant. Pasowałby do Rosomaka z Afganu?

Raczej niezbyt- jeśli nawet nie jesteś purystą mundurowym (większa część postaci byłaby schowana we wnętrzu- jak rozumiem), to hełm do wymiany. Druga sprawa, to regularna armia chyba brodaczy nie toleruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinnen... Fota humvee w 1 poście jest od chłopaków z Marsa Figuranty też kicha... Zupełnie inne fanty używa JWK a Grom A co dopiero US SOF. Może tych figurantów sobie darujesz?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinnen... Fota humvee w 1 poście jest od chłopaków z Marsa Figuranty też kicha... Zupełnie inne fanty używa JWK a Grom A co dopiero US SOF. Może tych figurantów sobie darujesz?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

 

Wpadł i namieszał Co do zdjęcia, to Zderzak stwierdził, że to JWK. Ja wrzuciłem na Forum Humvee zdjęcie, jako pojazd "Marsjański". I co teraz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciach blachy... Zamiast dopancerzonych boków z wersji M1151 trzeba wkleić zwykłe, standardowe z nieopancerzonego humvee. Tak też uczyniłem.

36284547963_d44f225b9f_b.jpg

Nadkola od wewnątrz- górne przetłoczenia i listna z śrubami. Na to przyjdzie jeszcze metalowa ławeczka, ale później. Doszła tez zabudowa tylnej części dachu i barierki

36284550073_fc578051f8_b.jpg

 

37097572725_962223cbf2_b.jpg

 

36262304234_5f5328f6cd_b.jpg

 

36262307204_ce7a95e709_b.jpg

 

36956053861_27a078ea79_b.jpg

 

37097572555_da8714fbfe_b.jpg

 

36284557253_3d885a8aa3_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Kolejne elementy: ławeczki na tylne nadkola. Na nie przyjdą później miękkie "poddupniki". Stelaże na skrzynki, oraz klimatyzator. Z zestawowego wyciąłem wywietrzniki i przykleiłem do blaszkowego. Gdzieś wcięło zdjęcie maski... , ale jest stelaż położony do zdjęcia. Całość postawiona na ramę ze zderzakiem. Na dziś koniec...

36290446273_0fa88d6475_b.jpg

 

36961697591_f2d74f5e3b_b.jpg

 

36290440843_249ac121e0_b.jpg

 

36914948976_e8e8e0f482_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.